30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: parkování a platnost značení  (Přečteno 8506 krát)

Trabis

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
parkování a platnost značení
« kdy: 24 Října 2013, 12:10:09 »

Vyjel jsem z účelové komunikace zaparkoval v prý místě platnosti "zákazu zastavení". Kolem této zákazové značky jsem tak ani neprojel (byla na začátku městké komunikace)

1)nevíte zda jsem povinen se značkou  "zákaz zastavení" řídit pokud okolo ní neprojedu?

Konkrétně u výjezdu z účelové komunikace byla pouze tyč po bývalém dopravním značení (umístěna právě tak, jak bývá běžně obnovena platnost značení za křižovatkou). Proto jsem výjezd u učel.k. "mylně" považoval za křižovatku a i tak považoval parkování již za "nezakázané"(s úvahou že značka zákazu byla pro rozum demontována). Nejsem sám, co takto uvažoval: takto prý v místě bývá najednou opokutováno každý den cca 15 nevědomých "pirátů", v jedné souvislé v řadě parkujících , pokud měská policie náhodou projde Zdá se to pouze jako účelová past na vybírání do kasičky. Dostal pouze jsem lístek za okno.

Na služebě MP jsem odmítl uznat-zaplatit přestupek a k vyjádření jsem připsal něco o "uvedení v omyl nevhodným dopr. značením" a čekám na správní řízení. Podotýkám že provozovatelem vozidla je invalidní otec a, já jsem syn. Invalidní značka byla za oknem.

2) Byla by rada jak postupovat? podobně jako v jiných případech ,či nějak využít konkrétních okolností? díky
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:parkování a platnost značení
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2013, 23:21:07 »

http://www.autoweb.cz/beran-stani-a-zastaveni-minimalni-sirka-slepa-ulice-a-jednosmerka/
(neodzkoušeno, jen jsem si vzpomněl na článek Berana, který řeší tento problém . "nemohl vidět, nelze trestat).
IP zaznamenána