30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rosice - zúžení dálnice D1 - 178km směr Praha, úsekovka 91km/h na přechodné 80  (Přečteno 12359 krát)

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

Tak dnes dorazil pozdrav od příslušníků z Rosic z úsekovky ve zúžení na D1. Řídil jsem kamarádovo auto na začátku června, jemu přišla výzva k zaplacení nebo napráskání řidiče (viz příloha). Ignorace/nechat to vyhnít (nevíte, jak jsou na tom s chutí řešit v Rosicích) nebo ať napráská mě, já si to pak dořeším (bylo by to můj první střet se "systémem"?
Díky za připomínky
« Poslední změna: 25 Července 2016, 16:13:42 od Anorex »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

Nejsou zrovna z levného kraje.... Každopádně jsou pouze dvě možnosti - nechat to zatím vyhnít nebo hnedka napráskat Helmuta, aby je náhodou nenapadl turboSprdel.
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

OK, pečlivě jsem si pročetl FSM (do této doby jsem ho znal tak povrchně +-), tak se musím s kamarádem domluvit co a jak dál, jemu se bohužel moc nic podnikat nechce. Být to moje auto, tak si to v klidu řeším ignorací a vyčkávácí taktikou, takto musím brát ohled na něj  :-[
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil

Jedna z variant:

Vozidlo řídil v rámci testovací jízdy zájemce o jeho koupi (Mgr. Stanislav Huml, nar. 30.7.1955, bytem Třebízského 1419, 250 02 Stará Boleslav). Zájemce byl poučen o povinnosti dodržovat dopravní předpisy a to i sám slíbil, čímž provozovatel vynaložil veškeré úsilí, které bylo možno požadovat, aby s jeho vozidlem nebyly páchány přestupky (odst. 1 a 5 § 125e zákona č. 361/2000 Sb.). Z důvodu překročení rychlosti došlo k drobné nehodě (nelze použít sprdel), škodu ale zájemce uhradil a vozidlo nakonec nekoupil.

BTW: Jsi ten Anorex, který si myslím, že jsi?
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

To je na mě trochu vysoká hra  :)

BTW: Jsem
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

Každopádně jsem chtěl říct, že se s tím litrem slušně řečeno asi fakt posrali, takovouhle dardu za překročení o 11km/h na dálnici mimo obec? To už i v Praze přišli na to, že s klesající určenou částkou roste ochota tuto částku platit. Aktuálně dávají většinou 300  :P
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

to víš plán rozpočtu je potřeba plnit obzvlášť když se má vydělat na koupaliště...
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

Matně si vzpomínám na dobu, kdy "se uvažovalo že by se na D1 zavedlo měření", tak obce byli proti, že absolutně nejsou připraveny na to zpracovávat všechny ty hříšníky co na dálnici na 80ce jedou 90. Jestli už to fakt takhle rozjeli, vůbec bych se ignorace nebál. To bude ještě víc zákazníků než v Praze.

I tu částku spočetli podle mě chytře. V Praze jezdí autama spousta socek, ze kterých se dá nějaká ta stovečka vyždímnout, ale víc už nemají. Zato na dálnici, tam jezděj samí pracháči (páč maj na dálniční známku), některý tam jezděj do zahraničí na služební cesty (ti zas nemají čas se handrkovat s úřadem/nebudou si dělat zlo se zaměstnavatelem pokud mají firemní auto) + nějací ti cizinci, tak proč to nenastřelit...

Doufám že ten radar dali do jedné z těch částí která už je opravená, všechny pruhy průjezdné, akorát tam "zapoměli" uklidit značku :D
IP zaznamenána

ganjax

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

simaja

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil

Resime ted stejny usek. Co, kdyz me Helmut vuz v zapeti po zmereni odrel? Lze preklopit na SprDel?
IP zaznamenána

ganjax

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil

Resime ted stejny usek. Co, kdyz me Helmut vuz v zapeti po zmereni odrel? Lze preklopit na SprDel?

Podle mě ne, ale musíš to mít podložené, tzn. ideálně svědecká výpověď + snímek z nehody a nehoda se musí stát do 50 metrů za koncem měření.
IP zaznamenána

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil

Na tohle tema ctete http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/hackeri-zmarili-mereni-rychlosti-na-d1-zmenili-znacky-z-ridicu-udelali-alzu/

Za me nevzdavat, neplatit, bojovat.

Tak mě napadlo - nedalo by se k té studii třeba přes úřad ve Šlapanicích dostat?
IP zaznamenána

ganjax

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil

Na tohle tema ctete http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/hackeri-zmarili-mereni-rychlosti-na-d1-zmenili-znacky-z-ridicu-udelali-alzu/

Za me nevzdavat, neplatit, bojovat.

Tak mě napadlo - nedalo by se k té studii třeba přes úřad ve Šlapanicích dostat?

Buď Šlapanice přes InfZ nebo kontaktovat redakci a poptat tam jejich zdroje.
IP zaznamenána

LiborE

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Zdravím, přišla mi pokuta jako tady kolegovi. Mám to dát na Helmuda? Když to dám na něho, tak už se nemusím o nic starat? Já totiž vůbec nevím kdo řídil vozidlo, jestli já, nebo někdo z rodinny. Přede děkuji za rady
IP zaznamenána