30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vojenská policie?  (Přečteno 2821 krát)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Vojenská policie?
« kdy: 13 Července 2016, 19:22:32 »

Hezký den vespolek přeji :-)

Od nás z města vede silnice, normální asfaltová a je to taková pěkná rovinka uprostřed pole. Dnes když jsem jel, tak jsem si všiml, jak u silnice stojí vozidlo Vojenské policie a mají tam postavený radar. Podle zákona smí Voj. Policie měřit jen za účasti PČR. Podle katastru část té silnice patří Ministerstvu obrany a je vedena jako ostatní komunikace a není nijak označena, ani nijak uzavřena, prostě je napojena na docela rušnou křižovatku, tudíž tam může bez omezení kdokoliv vjet a dojet tak až do sousední vesnice.
Chci se zeptat, pokud je to objekt Armády ČR může tam voj, policie měřit a pokutovat za rychlost? Myslel jsem, že toto dělat může jen v jejich objektech, které jsou uzavřeny (například branou nebo značkou že je to pozemek AČR). Děkuji za radu :-)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vojenská policie?
« Odpověď #1 kdy: 14 Července 2016, 08:53:20 »

Občan volenská policie měří u železničního mostu v Dejvicích (mají za rohem autopark). Bavil jsem se s nimi a říkali že měří jen vojenská auta. Respektive měří všechny, ale civilisty neřeší. Stejně tak policie podle nich moc neřeší vojenská auta.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Vojenská policie?
« Odpověď #2 kdy: 14 Července 2016, 09:15:28 »

§ 1 písm. e)
Citace
Tento zákon zapracovává příslušné předpisy Evropské unie47) a upravuje (...) e) působnost a pravomoc orgánů státní správy a Policie České republiky (dále jen „policie“) ve věcech provozu na pozemních komunikacích.

§ 79a
Citace
Za účelem zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích je policie a obecní policie oprávněna měřit rychlost vozidel. Obecní policie tuto činnost vykonává výhradně na místech určených policií, přitom postupuje v součinnosti s policií.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.