30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Sprdel - neuhrazené parkování  (Přečteno 5373 krát)

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
[WIN] Sprdel - neuhrazené parkování
« kdy: 13 Července 2016, 10:56:26 »

Zdravím všechny.
Před nedávném mi skončila jedna SPRDEL a dnes jsem se donutil to poskládat v hodně zkrácené anonymizované verzi (spis měl hodně přes 100 stran).
Prosím nekamenujte mě za případné chyby, jsem začátečník, ale snažím se zlepšovat :-)
Za případné názory či rady co třeba šlo udělat lépe budu ale rád!

Takže přeji ke kávičce "příjemné" čtení...
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Sprdel - neuhrazené parkování
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2016, 11:22:33 »

Gratuluji! Bylo to sice náročné, ale když si jako bonus přičtete, kolik lidí (teda úředníků) jste s tím zaměstnal, tak je to skvělý výsledek s hvězdičkou :-) tolik písku v soukolí...

Důležité pro mě je, že oni jsou tak neschopní, že neobešlou cizince v cizím jazyce. To myslím, že je vynikající argument do odvolání. Ale podle toho, co jsem si přečetl, tak se odvolací orgán tímto vůbec nezabýval, je to tak?

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Sprdel - neuhrazené parkování
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2016, 11:22:34 »

+1
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:WIN - Sprdel - neuhrazené parkování
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2016, 11:40:35 »

Gratuluji! Bylo to sice náročné, ale když si jako bonus přičtete, kolik lidí (teda úředníků) jste s tím zaměstnal, tak je to skvělý výsledek s hvězdičkou :-) tolik písku v soukolí...

Důležité pro mě je, že oni jsou tak neschopní, že neobešlou cizince v cizím jazyce. To myslím, že je vynikající argument do odvolání. Ale podle toho, co jsem si přečetl, tak se odvolací orgán tímto vůbec nezabýval, je to tak?

No s tímto se vypořádal podle mě blbě...ale už to nebylo potřeba dále řešit. Já myslím, že fikce doručení uplatnit šla, ale nevím proč to takto napsali.
Cituji:

Zejm. namítal, že jako řidiče uvedl pana xxx – cizince, mluvícího pouze německy, avšak správní orgán I. stupně mu doručoval pouze česky. K tomuto odvolací orgán uvádí, že panu xxx se nepodařilo doručit žádnou písemnost tak, aby mohla být považována za řádně doručenou v souladu se správním řádem. Písemnost odeslaná na adresu trvalého pobytu se vrátila, neboť ji nebylo možné doručit; písemnost zaslanou na udanou doručovací adresu v České republice si pan xxx rovněž nepřevzal (viz doručenka za listem č. xx spisu), v daném případě nelze uplatnit tzv. tzv. fikcí doručení ve smyslu ustanovení § 24 odst. 1 správního řádu.
IP zaznamenána