30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Porušení rychlosti o 100 km/h  (Přečteno 2669 krát)

Darxie

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Porušení rychlosti o 100 km/h
« kdy: 08 Července 2016, 09:11:25 »

Potrebuju poradit, známy jel ve městě v noci(na prázdné triroudove silnici) s nesmyslnou 50kou nějakých 150 km/h. Namerili ho, chytli, nic nepodepsal, papíry ma a vse jde do spravniho. Da se nejak vyhnout odebrání ridicaku? Reseni pokut nebo neco podobného? Nebo je to beznadějně?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Porušení rychlosti o 100 km/h
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2016, 10:13:43 »

Nic neni beznadejne. Pred tremi lety (tedy jeste za rocni prekluze) jsem ve Stredoceskem kraji na prekluzi uhral 160km/h na 90 - coz je taky o papiry. Spravni rizeni bylo zahajeno cca mesic po udajnem prestupku a ja jsem se dostavil na prvni predvolani, nevyuzival jsem 'aktivni pristup k delce rizeni' :-).

Vyuzit se daji nasledujici argumenty:
- jak ho zmerili (spravnost mereni, shoda s navodem k pouziti),
- jestli se teoreticky mohl s nekym za volantem vystridat mezi merenim a chycenim, nebo jestli ho meli celou dobu fizlove na ocich (neni dulezite, co tvrdi fizlove, dulezite je, jak to mohlo byt)
- spousta dalsich, spise podpurnych veci (materialni aspekt, nehodovost v miste mereni, ucel mereni - proc tam fizlove v noci meri, ...)

Az mu prijde neco od uradu, tak at to anonymizuje a placne sem. Tady se toho urcite nekdo ujme. Zatim neni zadny spech - mic je na strane uradu.
IP zaznamenána