30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Psychotesty-co a jak?  (Přečteno 18791 krát)

Morandi

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Psychotesty-co a jak?
« kdy: 22 Června 2016, 20:33:53 »

Dobrý den.
byl už někdo na psychotesty za alkohol?? co se tam dělá kolik to stojí jak dlouho to trvá??
Je to těžké?
Děkuji.
IP zaznamenána

pu34

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2017, 19:25:49 »

taky by mne zajimaly příklady psychotestů pro navrácení ŘP....diky moc
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2017, 21:37:37 »

Vyhláška 31/2001 Sb.

§ 18c

Rozsah, obsah a způsob provádění dopravně psychologického vyšetření

(1) Dopravně psychologické vyšetření zahrnuje rozbor anamnestických údajů o posuzované osobě, včetně údajů o řidičské praxi, rozhovor, vyšetření posuzované osoby standardizovanými psychodiagnostickými metodami, případně projektivními metodami a pozorováním.

(2) Dopravně psychologické vyšetření se skládá z následujících částí:

a) úvodní rozhovor, při kterém posuzovaná osoba

1. je seznámena s podmínkami, průběhem a účelem dopravně psychologického vyšetření,

2. písemně potvrdí, že její tělesný a psychický stav umožňuje provedení dopravně psychologického vyšetření, a

3. sdělí údaje o případných předchozích provedených dopravně psychologických vyšetřeních,

b) vyšetření psychické výkonnosti z hlediska kvantity a kvality

1. intelektu,

2. pozornosti, zejména její koncentrace, distribuce a rozsahu,

3. senzomotorické reaktivity a koordinace, zejména pokud jde o rychlost a přesnost senzomotorických reakcí na série vizuálních, popřípadě akustických podnětů v situaci časové tísně,

4. rozhodování, zejména pokud jde o rychlost a spolehlivost v časové zátěži,

5. paměti, zejména vizuální, a

6. dalších psychických funkcí v případě potřeby,

c) vyšetření osobnostních vlastností zahrnující zejména vyšetření

1. emocionální stability, lability a impulzivity,

2. přizpůsobivého chování,

3. tendence k riskování,

4. odolnosti vůči zátěži,

5. psychopatologické symptomatiky a

6. dalších osobnostních vlastností v případě potřeby,

d) individuální rozhovor s posuzovanou osobou k získání anamnestických, popřípadě dalších údajů o posuzované osobě,

e) zhodnocení výsledků vyšetření podle písmen b) a c), anamnestických údajů a údajů získaných z rozhovoru a porovnání s objektivními daty a

f) seznámení posuzované osoby se závěrem dopravně psychologického vyšetření a vystavení písemného posudku o výsledku dopravně psychologického vyšetření.

(3) Dopravně psychologické vyšetření se provádí za osobní účasti posuzované osoby na dopravně psychologickém pracovišti uvedeném v akreditaci k provádění dopravně psychologického vyšetření.

(4) Vzor posudku o výsledku dopravně psychologického vyšetření je uveden v příloze č. 11 k této vyhlášce.

Stojí to cca 1500 - 4000,- a mělo by to trvat několik hodin.
Na stránkách ministerstva dopravy je seznam akreditovaných dopravních psychologů, stačí najít toho vhodného, obvolat jaké má požadavky, délku vyšetření, ceny a pak si vybrat.
Testy nemají všichni stejné.
Pro normálního jedince to těžké není.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2017, 21:56:13 »

Neměl jsem to za alko, ale za rychlost, nicméně rozdíl tam asi nebude. Já tam měl několik řádků bqpbbbqpqbpqbpqbbbpqqbppqqbpqbpqbqpbqp ... no a na řádky bylo potřeba vyškrtat béčka třeba .. na čas. Taky jsem tam měl nějakej test logiky, aneb kolik trojúhelníků je v obrazci. Taky si vzpomínam na doplňování řad logicky aneb 1234x ... 2468x ... atd.

No a to nejhorší, je tam milion papírů s nesmyslama, kde se doplňuje ano / ne .. na otázky typu "rád hazarduji" ..."nerad pracuji s lidmi" ... "cítím se bezpečněji v kolektivu" ... "považuji se za chytřejšího než jsou ostatní" ... no a na tom jsem skoro vyhořel, pamatovat se to nedá protože je tam toho milion a otázky jsou položeny různě, kolikrát tak různě že to mění i jejich význam, ale vyhodnocuje to asi komp takže je to každýmu u prdele.

Pak na konci neni dobrý (jako já) se hádat s tou krávou a snažit se ji vysvětlit že existuje země kde jezdím celkem často a tam je rychlost neomezená. Protože má v mozku nastaven limit 130kmph a nedokáže to pochopit. Na to se tvářila taky neskutečně. Skoro jsem čekal že to nedam ...

Popravdě psychotesty jsou celkem nechutnej zážitek. Něco jak srážka s blbcem .. o to hůř když si toho blbce platíte a potřebujete ho. Nedotažený do konce, občas nelogický, dvě jiný otázky vyhodnocovány stejně protože to bylo jednodušší nechat udělat komp. Porovnal bych to asi jako když čerstvě vyštudovaná učitelka dostane hysterickej záchvat když nedokáže utišit třídu dětí. Jo a stojí to asi 2,5k ... s sebou doporučuju propisku a pití.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #4 kdy: 02 Června 2017, 09:56:13 »

Pak na konci neni dobrý (jako já) se hádat s tou krávou a snažit se ji vysvětlit že existuje země kde jezdím celkem často a tam je rychlost neomezená. Protože má v mozku nastaven limit 130kmph a nedokáže to pochopit. Na to se tvářila taky neskutečně. Skoro jsem čekal že to nedam ...
Počítám, že to bude podobné jako psychotesty na zbroják - prokázat, že je člověk "normální".
Nejdtete tam přesvědčit protistranu, ale uspokojit systém. Takže i když pořizuji zbraň pro přípravu svržení systému, tak na testech jsem hodný sportovec, co touží střílet na střelnici malorážkou a tomu přizpůsobím odpovědi. Stejně tak u dopravního - je potřeba všecko zregulovat, mít víc fízlů, nejradši mít kameru na palubě, ctím autority, dozor úplně miluju a tomu přizpůsobit odpovědi...a pak už se s papírem zařídíte jak uznáte za vhodné.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #5 kdy: 02 Června 2017, 10:30:01 »

A nebude to vyhodnoceno tak, že jste lhář a narušen, protože člověk normální by nevrdil, že má rád dohled a ty další nesmyslnosti?:)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #6 kdy: 02 Června 2017, 20:27:56 »

A nebude to vyhodnoceno tak, že jste lhář a narušen, protože člověk normální by nevrdil, že má rád dohled a ty další nesmyslnosti?:)

Bude to tvrdit že odpovědi jsou v rozporu. Teorie je to sice hezká, ale reálně to nejde.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #7 kdy: 02 Července 2017, 09:37:45 »

Z tech odpovědi jde poznat psychologický profil člověka.  Podobnou haldu otázek dostanete i u psychologa. Jde v tom hezky odhalit zda člověk lže a odpovídá účelově a to je taky důvod proč vás z těch psychotestu můžou vyrazit.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #8 kdy: 02 Července 2017, 12:37:41 »

Záleží to na inteligenci zkoušeného. Pokud má inteligenci alespoň lehce nadprůměrnou, tak u těhle běžných psychotestů o sobě odhalí jen to, co chce odhalit. Ale takový člověk pak nemá zapotřebí odpovídat jinak, než aby prostě v pohodě prošel a nepoutal na sebe pozornost a zbytečně neprovokoval…

Mimochodem to, že člověk zalže (neboli přesněji řečeno záměrně nepravdivě či ironicky odpoví na dementní otázku v testu), nemůže znamenat, že je psychicky narušenou osobou. Pokud by ale někdo kvůli tomuhle získal takovýto posudek, dal by se velice dobře politicky využít…  ;D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #9 kdy: 02 Července 2017, 13:25:31 »

Záleží to na inteligenci zkoušeného. Pokud má inteligenci alespoň lehce nadprůměrnou, tak u těhle běžných psychotestů o sobě odhalí jen to, co chce odhalit. Ale takový člověk pak nemá zapotřebí odpovídat jinak, než aby prostě v pohodě prošel a nepoutal na sebe pozornost a zbytečně neprovokoval…

Lákají mě adrenalinové sporty: ne
Mám rád svižnou jízdu: ano

Jsem dement a narušený. Confirmed.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #10 kdy: 02 Července 2017, 18:26:41 »

No, děkuji za Vaše potvrzení toho, co jsem napsal, Goyi. Alespoň lehce nadprůměrně inteligentní člověk by rozhodně Vámi uváděnou kombinaci nezaškrtl, ale zvolil by:
Lákají mě adrenalinové sporty: ne
Mám rád svižnou jízdu: ne.

Protože jen psychicky narušený dement by skutečně v testech napsal to, co jste uvedl.
Děkuji.
 :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #11 kdy: 03 Července 2017, 00:09:30 »

No ale mně adrenalinove sporty fakt absolutně nezajímají a svižnou jízdu mám rád....tak kde je problém ? :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #12 kdy: 03 Července 2017, 07:05:11 »

pk202: no problém není v tom, co máte rád. Ale problém je v tom, co pak u psychotestů přiznáte. A s tímto upřímným a chlapským přiznáním s největší pravděpodobností psychotestem neprojdete.
To máte to samé, jak když někdo nadýchá 0,05 promile zbytkáče a pak se chlapsky přizná, že měl včera na večeři jednu desítku…  ;D
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #13 kdy: 04 Července 2017, 09:48:37 »

Tady bych se zasekl. Jak se někdo může ptát, jestli mám rád svižnou jízdu, a očekávat odpověď, když nevím, co si představuje pod pojmem svižná jízda.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Psychotesty-co a jak?
« Odpověď #14 kdy: 04 Července 2017, 10:14:29 »

asmodeus: asi tak nějak — a nedělám si iluze, jaká že to odpověď je očekávaná. Měl jsem možnost si vyslechnout pár názorů od lidí, co psychotesty museli dokonce opakovat. Právě kvůli takovým chytákům. Považuji za podstatné podotknout, že psychotesty rozhodně nejsou zadarmo a že jsou dobrým kšeftem…
« Poslední změna: 04 Července 2017, 10:42:06 od ViktorN »
IP zaznamenána