30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zatmavocací folie na zadním skle  (Přečteno 23665 krát)

MamProblemH

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Zatmavocací folie na zadním skle
« kdy: 22 Června 2016, 15:14:57 »

Hezký den, v těchto slunečných dnech, kdy je v autě při nástupu do něj fakt velké vedro, bych si rád na zadní okno dal zatmavovací folii. Co jsem četl na http://www.autoweb.cz/zatmavovaci-folie-na-sklech-co-je-dovoleno/ tak zadní okno můžu bez problému "zalepit", ale musí zůstat vidět brzdové světlo nahoře na okně, je to tak nebo se od vytvoření článku něco změnilo, popřípadě je ten článek kravina?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2016, 16:03:27 »

Je to tak. Pokud je na okně brzdové světlo, musí být vidět.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2016, 16:37:51 »

Taktéž by mě zajímalo toto, uvažuju o podobném, to vedro je hrozné :-D
« Poslední změna: 22 Června 2016, 16:44:53 od NeviemCo »
IP zaznamenána

MamProblemH

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2016, 17:08:11 »

V pořádku, asi jsem položil špatně otázku. Nejde mi to, zda musí být vidět brzdové světlo, jde mi spíše o to, zda je pravda to co v článku, že na zadním skle mohu mít jakoukoliv zatmavovací folii i bez ATESTU, nechci platit nekolik stovek jen za osvedceni, kdyz budu chtit mit jen pres leto, na zimu to zase sundám.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #4 kdy: 22 Června 2016, 17:30:31 »

Přípustným zatmavením skel se zabývá vyhláška 341/2002, která stanovuje podmínky pouze pro čelní a přední boční skla, z čehož vyplývá, že jinam si můžete dát, co chcete.   
Srovnejte
- konstrukční provedení některých některých N1, která mají vzadu (některé i místo zadních bočních skel) plech, na který též nepotřebují atestaci, že zatmavuje na 100 %,
- standardní OA kombíky, naložené na dovolenou až po střechu, také je nikdo nebuzeruje.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #5 kdy: 12 Července 2016, 00:34:39 »

já bych to zakázal
pořiďte si klimu

jediná zatmavená auta by pak byla ta policejní  8)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #6 kdy: 12 Července 2016, 07:01:50 »

Včera jsem měl auto na technické a mimo nějaký věci který se budou řešit (a není to nic tragickýho, ale zas jako jo, závada nějakýho lehčího typu to bude) tam prej remcali ohledně fólií vzadu. Že to jako nechaj bejt, ale má k tomu být certifikát a bůhví co. No tipuju, že vesnický/maloměstský STK jsou v tom taky silně kovaný…
« Poslední změna: 12 Července 2016, 07:59:08 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #7 kdy: 12 Července 2016, 07:55:48 »

Tak samozřejmě, že k foliím má být certifikát. Od B sloupku dozadu sice člověk může mít úplné brikety, ale pořád na nich musí být atest nebo je k nim potřeba mít podepsaný papír od člověka/firmy, který to dělal/a.
Vepředu je to dnes oficiálně v podstatě nemožné kvůli tónování skel z výroby, kdy jakákoli tmavá folie už je přes hranu, nicméně neoficiálně je to na každém, jak je šikovný a má možnosti protlačit přes STK. Ze zkušenosti, proti úplně černým se brání, pokud si tam dá člověk něco málo, dejme tomu 50% propustnosti světla, protlačit se to ještě dá...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #8 kdy: 12 Července 2016, 08:01:20 »

Důvod?

Citace
zatemnění čelního skla na propustnost zjevně nižší než 75 % nebo
 - zatemnění předního bočního skla na propustnost zjevně nižší než 70 %.Jak patrno, týkají se tato omezení čelního skla a předních bočních skel. Žádná omezení tohoto druhu tedy technické předpisy nestanoví na zadní boční skla nebo zadní okno, která mohou být zatmavena i na propustnost nižší než shora uvedenou, případně mohou být skla i zcela zaslepena nebo nahrazena neprůhlednými výplněmi.

I kdybych si to nahodil omítkou, je jim po tom hovno. Dělají se i auta co tam mají plech místo voken. I jestli nějaká certifikace někdy byla, tak to je starší 10 let, ať mi políbí prdel, já to takto koupil a nikdo nemá povinnost nějaký cancy uchovávat tak dlouho. Navíc je to fialový a vidět je přes to ven bez potíží.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #9 kdy: 12 Července 2016, 08:33:13 »

Hledat to nebudu, ale mám již třetí vozidlo s foliémi od B sloupku dozadu (nyní i folie vepředu) a druhé auto jsem takhle také přes STk nedostal. Auto bylo z DE s foliema od B dozadu, byl na nich vyražený atest německý, papír jsem neměl. Auto mi nepustil dál, že si mám sehnat český atest nebo papír. Následně jsem dostal přednášku o tom, že tam zkrátka buď musí být atest nebo od toho mít papír (dříve byla nutnost obojího). Propustnost světla se neřeší, jak si správně citoval. Co se týče  aut, tak mutace osobáků předělaných na užitkáče s výplněmi z plechu nebo jiného materiálu (Berlinga, Romster Praktik, Fabia Praktik a podobně) jsou takto již z výroby a jako taková mají tovární homologaci, proto to nikdo neřeší. Když si zadní okna nahodíš omítkou, tak opravdu přes STK neprojdeš...
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #10 kdy: 12 Července 2016, 10:55:59 »

Záleží na STK, na Jarově se mladej aktivní blbec vehementně dožadoval atestu na zadní skla a bůhví čeho všeho, ale např. na Břevnově si toho ani nikdo nevšimnul, tam je to obecně taková větší pohoda.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 198
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #11 kdy: 12 Července 2016, 10:59:08 »

Záleží na STK, na Jarově se mladej aktivní blbec vehementně dožadoval atestu na zadní skla a bůhví čeho všeho, ale např. na Břevnově si toho ani nikdo nevšimnul, tam je to obecně taková větší pohoda.

Vime, cim argumentuje a jak to je pravne podlozeno?
Osobne co STK ma "specialni pozadavky" , neprojdete = mame z vas dalsi penize, pripadne cekaji na uplatek.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #12 kdy: 12 Července 2016, 20:32:59 »

Mám za sebou STK dneska odpoledne, Praha.
Chtěli vidět přední boční okna, jestli jsou bez folií.
Na zadních jsou nějaký fest tmavý a naprosto je to nezajímalo.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #13 kdy: 15 Srpna 2016, 02:01:20 »

Je nefunkční stahování (resp. vytahování) oken vážnou závadou? Pokud ne, nestačilo by přijet se staženými předními okny a odmítnout je vytáhnout (možná raději i vyndat pojistku)?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Zatmavocací folie na zadním skle
« Odpověď #14 kdy: 15 Srpna 2016, 07:19:50 »

To nestačí, potřebují foto s vytaženejma oknama, musí bejt hezky vidět dovnitř, což zvlášť když je málo světla je na nic... Já okna prohazuju s nezatmaveným autem, jednou za dva roky to snesu...
IP zaznamenána