30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: VJEZD do zákazu vjezdu  (Přečteno 6311 krát)

jindraba

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
VJEZD do zákazu vjezdu
« kdy: 08 Června 2016, 20:46:32 »

Dobrý den, prosím o radu. Zastavila mě hlídka MP po vjezdu do zákazu vjezdu, pokutu jsem nezaplatil a nic nepodepsal. Věc jde ke spr.řízení. Co se dá dělat a co se bude dít? A finančně to může dopadnout jak, když mi vyměřil na místě 1000 Kč?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:VJEZD do zákazu vjezdu
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2016, 20:58:51 »

Zdravím,
v případě prohry vás to může stát 1500 až 2500 Kč + 1000 Kč náklady řízení, bez bodů. Ale boj se každopádně vyplatí a je to ideální situace si natrénovat správní řízení, nejde o velké peníze a ani o řidičák. Jakmile z úřadu něco přijde, opatřete spis, anonymizovaný ho sem vložte a poté budeme moct poradit více, v současné situaci bychom mohli další postup pouze věštit z koule.
IP zaznamenána

jindraba

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:VJEZD do zákazu vjezdu
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2016, 18:05:17 »

Dobrý den,
 vkládám dopis, který mi přišel. Prosím o radu, jak postupovat. Ke správnímu řízení jsem pozván nebyl, jelikož mě napadla varianta, odvolat se na "zásobování", tedy vjezd za účelem zásobování.

Budu rád za každou radu i takovou, kterou bych danou pokutu magistrátu měl splácet ve splátkách.

Děkuji.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:VJEZD do zákazu vjezdu
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2016, 18:31:36 »

1. generovat pdf otocene o 90° - vsichni si to musi otocit... neco takoveho posilejte uradu, ne tem, po kterych chcete pomoci...
2. v dopise mate napsano, co mate udelat -> podat odpor, materialu je tu vice nez dost, zasadni je cas
3. pokud chcete poradit, asi by to chtelo obeznamit ostatni s mistni upravou (foto a informace, proc to chcete uhrat na zasobovani a cim se da argumentovat - argumentaci tu nevidim)
4. neni tam zduvodneni proc je tam vyssi castka... 1700,-
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:VJEZD do zákazu vjezdu
« Odpověď #4 kdy: 07 Srpna 2016, 19:11:46 »

Potřebujete ten spis, důležité je, jak v něm mají zadokumentované:
- Byla tam ta značka?
- Projel jste kolem ní?
- Platila pro vás?

Takže pro vás např.:
- dáte odpor,
- počkáte až vás předvolají do správního,
- přijdete tam s tím že se pouze seznámíte se spisem/okopírujete si ho (včetně CD nebo čehokoli dalšího co mají) a slíbíte jim že se ke spisu vyjádříte.

Pak se uvidí jak se vyjádříte...

Nastudujte si tady přinejmenším aktivní přístup k délce řízení.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:VJEZD do zákazu vjezdu
« Odpověď #5 kdy: 07 Srpna 2016, 19:52:57 »

@PJ vyplatí se i přes prodloužení překluze na 2 léta aktivní přístup k délce řízení?
IP zaznamenána

jindraba

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:VJEZD do zákazu vjezdu
« Odpověď #6 kdy: 07 Srpna 2016, 19:58:50 »

Dopis jsem si vyzvedl 3.8., z časových důvodů řeším až dnes.

Tím, že podám ODPOR, může se na mě vztahovat i 1.000 Kč za správní řízení?

ZASOBOVÁNÍ - vjel a vyjel jsem do ulice se služebním vozem a opravdu bylo účelem zásobování obchodu umístěného na dané ulici, na které byl stanovený zákaz vjezdu.

Nerozumím, co myslíte tím: aktivní přístup k délce řízení.

děkuji
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:VJEZD do zákazu vjezdu
« Odpověď #7 kdy: 07 Srpna 2016, 20:53:09 »

Dopis jsem si vyzvedl 3.8., z časových důvodů řeším až dnes.

Tím, že podám ODPOR, může se na mě vztahovat i 1.000 Kč za správní řízení?

ZASOBOVÁNÍ - vjel a vyjel jsem do ulice se služebním vozem a opravdu bylo účelem zásobování obchodu umístěného na dané ulici, na které byl stanovený zákaz vjezdu.

Nerozumím, co myslíte tím: aktivní přístup k délce řízení.

děkuji

Chvili jsem premyslel, je zvlastni, ze vam nedali 1000,- za náklady správního řízení.
Jeste jednou jsem ti cetl a je to takovy odpustek ... pred odporem - mate to tam zduvodneno proc, Vam to nenaparili.

Vice Vam asi rekne hh, podle me Vam to naparit meli. Asi to je taktika, jak spalit jistych 1700 bezpracne, nez nejistych 2700 s velkym stosem papiru. ;)
« Poslední změna: 07 Srpna 2016, 20:56:56 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:VJEZD do zákazu vjezdu
« Odpověď #8 kdy: 07 Srpna 2016, 21:02:21 »

Pokud máte například dodací/zákazkový list z daného dne podepsaný zodpovědnou osobou, která zboží/zakázku převzala, případně výpis faktur vystavených dané firmě/danou firmou. Jako poslední možnost samozřejmě může osoba z obchodu svědčit ve Váš prospěch, případně Váš nadřízený nebo dispečer, který Vás tam vyslal. Tady vidím slušnou šanci, pokud úřad nebude zarytý.

fu: Při příkazu se náklady řízení nehradí (to neplatí pro SprDel).
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:VJEZD do zákazu vjezdu
« Odpověď #9 kdy: 07 Srpna 2016, 21:15:07 »

@RaawYeezus záleží na vaší strategii. Pokud jdete úřadu po krku pak je kontraproduktivní. Pokud se v tom jen tak plácáte, a hlavně chcete mít klid, tak vám může jedině pomoci (úředník váš případ zapomene než mu přijde vaše odpověď, musí hledat kontext, čuje že s váma budou problémy a třeba raději vezme nějakého rychle reagujícího jedince).

@jindraba jj, když dáte odpor, půjde to do správního řízení kde vám těch 1000,- nákladů určitě naložej (pokud to prohrajete). Zatím jste v Příkazním řízení § 87 zákona č. 200/1990 Sb. kde tyto náklady nejsou.

ohledně aktivního přístupu k délce řízení a dalších důležitých věcí zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5.0
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:VJEZD do zákazu vjezdu
« Odpověď #10 kdy: 08 Srpna 2016, 15:39:21 »

Pokud jste tam jel opravdu se zbožím do nějakého obchodu a jste schopen si na to sehnat případného svědka, neměl by být takový problém tohle ve správním řízení uhrát. Takže do 15 dnů od doručení podat odpor a pak pokračujeme  ;)
IP zaznamenána