30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nesprávné provedení vodorovného značení  (Přečteno 7764 krát)

Prerov

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Nesprávné provedení vodorovného značení
« kdy: 07 Června 2016, 14:39:31 »

Chci se zeptat na zkušenosti s poukázáním na nesprávné provedení značky, na kterou je odkazováno ve výzvě k podání vysvětlení.

Příkladem může být "žlutá čára klikatá" č. V12a a zákaz stání na ní.

Definice: Značka č. V 12a je tvořena klikatou čarou a je na obou koncích uzavřena kolmými čarami.

Provedení:

O nějaké kolmosti nemůže být řeč a dle mého se tedy nejedná o výše zmíněnou značku. Chápu, že je to pořád "žlutá", ale jde mi o to, zda to někdo zkusil napadnout a s jakým výsledkem.

Díky 
« Poslední změna: 07 Června 2016, 14:59:11 od Prerov »
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné provedení vodorovného značení
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2016, 14:53:20 »

Tak pořád je tam teoreticky V12c. Je sice na obrubníku, ale to jim vadit nebude.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné provedení vodorovného značení
« Odpověď #2 kdy: 07 Června 2016, 14:54:02 »

Zkusit to můžete, možná dokonce uspějete - o tom nechci spekulovat. Pokud však uspějete, ouřadi se toho chytí a místo jednoho parkovacího místa v šikmém stání odstřelí tři, protože "to musí být kolmé".
Tak pořád je tam teoreticky V12c. Je sice na obrubníku, ale to jim vadit nebude.
Na obrubníku je V12c přípustná Značka se provádí jako žlutá čára souvislá u okraje vozovky a vyznačuje úsek, kde je zakázáno zastavení a stání. Může být vyznačena i na obrubníku vedle vozovky.
« Poslední změna: 07 Června 2016, 14:56:29 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Prerov

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné provedení vodorovného značení
« Odpověď #3 kdy: 07 Června 2016, 15:07:42 »

Tak pořád je tam teoreticky V12c. Je sice na obrubníku, ale to jim vadit nebude.
Pravda, ale to by byla úplně jiná pohádka.

Zkusit to můžete, možná dokonce uspějete - o tom nechci spekulovat. Pokud však uspějete, ouřadi se toho chytí a místo jednoho parkovacího místa v šikmém stání odstřelí tři, protože "to musí být kolmé".
Není to jediná nepřesnost, tak zvažuji jakou cestou se vydat. Toto nebo zastavení vozidla (zde ještě nemám jasno v dokazování).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné provedení vodorovného značení
« Odpověď #4 kdy: 07 Června 2016, 15:41:11 »

A co se tím sleduje?

Nenapadá mě přínos toho..

Význam značky tam vidět je i když čáry nejsou kolmo..
i když by ta značka neplatila nebo tam vůbec nebyla tak se tam stejně parkovat nesmí protože tam je žlutá čára na obrubníku..
a podle fotky to má i logiku.. aby se dalo dostat na chodník.

Naopak takhle to zabírá jen jedno parkovací místo a ne dvě jako když by to bylo kolmo..
IP zaznamenána

Prerov

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné provedení vodorovného značení
« Odpověď #5 kdy: 07 Června 2016, 16:01:39 »

Špatně pochopeno. Já s tou značkou nechci dělat nic. Je mi buřt, zda tam byla původně jenom čára a někdo si dokreslil "zuby". Jde o to nedostat nesmyslně vysoký flastr.
Význam je jedna věc, ale MP se ve výzvě neodkazuje na V12c, ale na V12a a ta má vypadat jinak..
A co se tím sleduje?

Nenapadá mě přínos toho..

Význam značky tam vidět je i když čáry nejsou kolmo..
i když by ta značka neplatila nebo tam vůbec nebyla tak se tam stejně parkovat nesmí protože tam je žlutá čára na obrubníku..
a podle fotky to má i logiku.. aby se dalo dostat na chodník.

Naopak takhle to zabírá jen jedno parkovací místo a ne dvě jako když by to bylo kolmo..
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné provedení vodorovného značení
« Odpověď #6 kdy: 07 Června 2016, 16:08:01 »

Na takové nepravoúhlé tvary na parkovištích jsem párkrat viděl použitou V13.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné provedení vodorovného značení
« Odpověď #7 kdy: 07 Června 2016, 16:17:49 »

Kde jste nabral takovou divnou definici V 12a? Já čtu
Značka vyznačuje plochu, kde je zakázáno stání. Při vyznačení plochy pro účely zásobování, může být doplněna nápisy „ZAS“.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Prerov

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné provedení vodorovného značení
« Odpověď #8 kdy: 08 Června 2016, 10:42:52 »

TP133 Zásady pro vodorovné dopravní značení na pozemních komunikacích
Kde jste nabral takovou divnou definici V 12a? Já čtu
Značka vyznačuje plochu, kde je zakázáno stání. Při vyznačení plochy pro účely zásobování, může být doplněna nápisy „ZAS“.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné provedení vodorovného značení
« Odpověď #9 kdy: 08 Června 2016, 14:30:28 »

Poklona, takovou odpověď jsem nečekal. Nicméně v zákonných ustanoveních nic takového není, takže můžete pouze napadat provedení, odchylné TP, kteréžto jsou pouze kuchařkou, vůbec nic závazného - standardy pro typické situace. Pokud je odchylné řešení od TP srozumitelné a jednoznačné, není sebemenšího důvodu ho nepoužít. Abych pravdu řekl, kdybych se ve své profesi držel striktně TP, polovina mé práce stojí za kočku a je nepoužitelná, resp. dosahuje kvality práce konkurence.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné provedení vodorovného značení
« Odpověď #10 kdy: 08 Června 2016, 15:18:39 »

V příloze 1 vyhlášky MD č. 104/1997 Sb., kterou se provádí zákon o pozemních komunikacích, je uvedeno 66 souvisejících ČSN. Dodržení těchto norem (a návazných technických předpisů MD) se považuje za splnění požadavků daných vyhláškou č. 104/1997 Sb., a zákonem č. 13/1997 Sb.

zdroj: http://www.pjpk.cz/predo1.htm (Ředitelsví silnic a dálnic ČR)

Čekal bych ale, že úřad použije stejnou argumentaci jako enzym i když to vypadá jako by to tam namalovaly děcka. Pokud chcete značku zpochybnit, zkuste se dostat k tomu, jak a proč, tam značka vznikla, jaký byl projekt, jak byla schválena, kdo ji maloval a kdo převzal a proč je provedení ochylné od TP (vůbec bych se nedivil, kdyby značka v papírech vlastníka/správce vůbec neexistovala).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné provedení vodorovného značení
« Odpověď #11 kdy: 08 Června 2016, 15:47:38 »

Tím není řečeno, že jiné řešení by nebylo vyhovující. Jest to podmínka dostatečná, nikoli však nutná. S prokázáním správnosti řešení odchylného od norem je dost problém a byrokracie. Klasika je nedodržení prostorových norem v zástavbě mezi inženýrskými sítěmi navzájem nebo mezi sítěmi a nadzemními bodovými prvky (stožáry..) a jiné všelijaké standardní potíže.
 Řešení odchylné od TP je běžné a nijak se byrokraticky nezdůvodňuje. Bohatě postačuje zmínka projektanta v technické zprávě, ale ani to není nutné.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.