30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtah vozidla - jak jej rozporovat?  (Přečteno 28689 krát)

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Odtah vozidla - jak jej rozporovat?
« Odpověď #15 kdy: 04 Června 2014, 09:33:39 »

takže, převzal jsem skoro na konci lhůtu papíru od magistrátu ohledně odtažení vozidla, kterého jsem provozovatel.

přímo na odtahovém parkovišti jsem reklamoval dva škrábance - nafotili to, popsali jsme to do protokolo o převzetí. Teď píšou, že moji stížnosti zamítají - bez toho, abych viděl jakoukoliv fotodokumentaci (Správa služeb) - takže tady budu požadovat nahlédnutí do fotodokumentace pořizované v průběhu odtahu, a uvidíme

druhý dopis klasicky Výzva k uhrazení částky. Tady uvedu cizince a zároveň budu požadovat zpátky poplatek za odtah. Můžu to hodit vše do jednoho dopisu, nebo to mám raději rozdělit?

IP zaznamenána

osobne

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Odtah vozidla - jak jej rozporovat?
« Odpověď #16 kdy: 04 Června 2014, 09:50:12 »

Zajímala by mě taková věc které jsem byl dne svědkem.
Dnes v Brně probíhalo čištění ulic (parkoviště) a tudíž tam předem byly i cedule se zákazem parkování na tento den.
Samozřejmě tam spousta řidičů své auta nechala nebo zapoměla. Takže od rána se tam točilo asi 5 odtahovek a za 3 hodiny odtáhli asi 20 aut.
Jenže co mě na tom příjde divné, že to vše probíhalo bez přítomnosti policie a nebo kohokoliv kompetentního k tomu (takže asi jen policie, třeba i městská). .....Prostě přijel nějakej vocas v montérkách v rozvrzaný avii a vybral si auto který odtáhne.
Mě to připadlo, jako by si tam mohl přijed každej kdo má odtahovku a vybrat si suveréně auto který se mu líbí a to si odtáhnoul :D :D.
Já si myslím, že tohle si ty týpci z odtahovky nemůžou dovolit bez přítomnosti policie, třeba i kdyby je pověřilo město.

Co vy na to?
Asi mají strážníci v Brně kamerový systém a rozhodují od stolu přes kameru.  ;)
IP zaznamenána

osobne

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Odtah vozidla - jak jej rozporovat?
« Odpověď #17 kdy: 04 Června 2014, 10:22:04 »

...
4) Líbila se mi argumentace v judikátu (příloha), která mluvila o tom, že stát nemá nepřuiměřeně zasahovat do práv soukromých osob: nesprávné parkování se dalo řešit i jinak, odtah auta je nepřiměřený.
http://30kmh.cz/index.php?action=dlattach;topic=305.0;attach=140
To byl dobrej kokot, nechal si auto 2 roky odtažený na parkovišti odtahové služby, místo aby zaplatil, tak se soudil a nakonec to projel na celé čáře. By mě zajímalo, kolik nakonec musel zaplatit za dva roky parkování.  :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Odtah vozidla - jak jej rozporovat?
« Odpověď #18 kdy: 04 Června 2014, 20:17:37 »

Zajímala by mě taková věc které jsem byl dne svědkem.
Dnes v Brně probíhalo čištění ulic (parkoviště) a tudíž tam předem byly i cedule se zákazem parkování na tento den.

Já si myslím, že tohle si ty týpci z odtahovky nemůžou dovolit bez přítomnosti policie, třeba i kdyby je pověřilo město.
Co vy na to?
Asi mají strážníci v Brně kamerový systém a rozhodují od stolu přes kameru.  ;)

No, v Brně jezdí městapo přímo s odtahovkou. Ani nemusí vystupovat, stačí když o odtahu rozhodne přímo z auta odtahovky. Mají to zařízený tak, že když se jim vyprázdní odtahová parkoviště, tak jen jezdí a loví. V podstatě za dvě či tři hodiny ty parkoviště mají zase plná a prachy se jen točí… Jen taková drobnost, jezdíá zásadně nepřipoutaní, stejně jako řidič odtahovky.
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Odtah vozidla - jak jej rozporovat?
« Odpověď #19 kdy: 05 Června 2014, 15:45:25 »

...
4) Líbila se mi argumentace v judikátu (příloha), která mluvila o tom, že stát nemá nepřuiměřeně zasahovat do práv soukromých osob: nesprávné parkování se dalo řešit i jinak, odtah auta je nepřiměřený.
http://30kmh.cz/index.php?action=dlattach;topic=305.0;attach=140
To byl dobrej kokot, nechal si auto 2 roky odtažený na parkovišti odtahové služby, místo aby zaplatil, tak se soudil a nakonec to projel na celé čáře. By mě zajímalo, kolik nakonec musel zaplatit za dva roky parkování.  :)

Nic - a mohl dokonce ještě dostat odškodné.

Projel to z jednoho důvodu - Skutečnost, že je stěžovatel nucen zaplatit náklady spojené s odtažením vozidla a jeho umístěním na odstavném parkovišti, není bezprostředním důsledkem zásahu. Předmětem zásahu byl odtah vozidla stěžovatele, nikoliv jeho finanční prostředky. Stěžovatel má k dispozici jiné prostředky, jimiž se může domáhat nápravy ve vztahu k jemu vzniklým nákladům, a to cestou civilního soudnictví.

Pro vás klíčové je tohle - Nejvyšší správní soud pouze v obecné rovině poznamenává, že důvody odstavení vozidla by měly být posouzeny v případném řízení o přestupku v rámci zjišťování zavinění či okolností vylučujících protiprávnost jednání pachatele, a případně i při řešení otázky, zda je provozovatel vozidla povinen uhradit náklady spojené s odtažením vozidla a jeho umístěním na odstavném parkovišti.
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Odtah vozidla - jak jej rozporovat?
« Odpověď #20 kdy: 08 Června 2014, 11:10:38 »

No, v Brně jezdí městapo přímo s odtahovkou. Ani nemusí vystupovat, stačí když o odtahu rozhodne přímo z auta odtahovky. Mají to zařízený tak, že když se jim vyprázdní odtahová parkoviště, tak jen jezdí a loví. V podstatě za dvě či tři hodiny ty parkoviště mají zase plná a prachy se jen točí… Jen taková drobnost, jezdíá zásadně nepřipoutaní, stejně jako řidič odtahovky.

jo tohle jsem viděl i v Praze. Hovínkář se vozí rovnou v odtahovce, vyskočí v ulici, najde oběť a za rohem už je ready odtah.
IP zaznamenána