30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?  (Přečteno 6595 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World

Trochu jsem to už oklepával, nicméně když je tady ta sekce, tak to můžeme probrat zevrubně a snad se k něčemu dostat. Po nové úpravě totiž je podle všeho problém se čistě zbavit auta tak, aby zaniklo v registru, ale přitom abych si ho mohl nechat např. na díly. Většina možností vede do prdele, protože auto konverguje na nebezpečnej odpad. Je to píčovina, na životní prostředí sere pes, ale ekologie je hlavní. Potřebuju se sám zbavit auta, tak nejsem zvědavej na návštěvu z úřadu, kór když se o něm vedou přestupkový řízení (těsně před tím, než to šlo zatím do depozitu). Bavil jsem se s pár lidmí co to řeší, četl nějaké příhody a zatím se k ničemu jednoduchému, funkčnímu a pokud možno za pakatel nedobral.

Varianty jsou asi následující:
1. prodej do zahraničí (mimo uhniji) - zkoušel jsem, jedna bába z odboru mi po telefonu řekla, že nepotřebuju nic, při pokusu o odpis auta pro prodej do Ruska najednou chtěli na přepážce kopii dokladů kupujícího, takže leda zfalšovat, jinak no way; navíc hrozí potenciálně nutnost proclení
2. depozit - dlouhodbě držet auto v depozitu není řešení, žere to prachy a bůhví co se s tím v budoucnu stane
2a neoznámení prodloužení - tím by mělo vozidlo být automaticky vyřazeno, ale už jsem viděl případy (tuším v diskusi na D-F), kdy se k tomu následně dostane ŽP a prudí s tím, kam se auto podělo - takovým vyřazením se z něj stává tenhlencten nebezpečnej odpad a přestupek navíc trvá navěky (prekluze nic neřeší, protože stav trvá), dokud není buď zaplacena obří pokuta, nebo doložena likvidace
3. likvidace - podmáznout vrakoviště, případně jim tam hodit karoserii naloženou šrotem, pokud jim jde jen o to, aby měli šrot zhruba v hmotnosti auta, stojí to pár tisíc, ale asi se dá a bude to nejjednodušší varianta
4. darování hasičům ke cvičení - to šlo dřív, dneska po úpravě to je zas domrdaný a hasiči údajně už nemůžou vystavit potvrzení o zániku vozidla, má někdo podrobnosti?

Něco dalšího?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2016, 14:56:18 »

(Špinavé): formální prodej/přepis na bílého koně (bezdomovec apod.)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #2 kdy: 17 Května 2016, 14:59:12 »

Obecně to asi jde, ale pouze včas při naplánovaném postupu. U mě aktuálně nehrozí evidenčka, auto už je napůl rozebraný a rozhodně nepojízdný :D
« Poslední změna: 17 Května 2016, 15:03:22 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #3 kdy: 17 Května 2016, 15:02:18 »

Nechat si ho ukrást. Uvést mizivou hodnotu a že nebylo pojištěno.
Parkovalo v místě bez kamer a asi po dvou týdnech tam nebylo.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #4 kdy: 17 Května 2016, 15:11:08 »

To asi jde někde za městem kde nikdo dlouhodobě není, v mém případě nevim. Nehrozí aktivní debil, co bude alarmovat opicajty, jako tuhle soudružka? http://zpravy.idnes.cz/stanislav-sip-neuspel-u-soudu-se-zalobou-na-ministerstvo-dopravy-1cq-/krimi.aspx?c=A160516_161031_krimi_cen Nebudou minimálně chtít protokol od opicie?

Přece jen je to vesnička s pěti a půl obyvateli, mohli by prudit lidi okolo a někdo by si vzpomněl, že něco viděl…vím, jsem trochu paranoidní, opicajti by se nejspíš na to vysrali, ale člověk nikdy neví, jestli nenarazí na aktivního debilka. Ačkoli vrata na dvůr jsou přes den otevřená, takže dostat se tam dá a když je hnusně, garáž kde se na autech pracuje je zavřená. A když se tam řeže, nemusí to být slyšet. No a stačí hádám ověřené písemné svědectví majitele servisu, že to fakt ukradli…nebude se táhnout bůhvíkam podávat svědectví osobně, že.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #5 kdy: 17 Května 2016, 17:23:20 »

Varianta 3 - Abych nedělal reklamu: Ta firma, co má doménu druhotné suroviny, vykupuje i nekompletní autovraky, tj. bez kol, náprav, převodovky atd. Možná by stálo za dotaz, co ještě může chybět z karoserie a co z motoru, aby to bylo uznáno za vrak.

Edit: Po přivezení se to fotí kvůli uměleckému dojmu, takže by to mělo mít kola a dveře. Šroubovák a klíče sebou.
« Poslední změna: 17 Května 2016, 17:25:59 od uziv »
IP zaznamenána

hmmfreshmeat

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #6 kdy: 21 Května 2016, 23:44:29 »

Vloni jsem prodávál auto v rámci EU. Na úřadě jsem ho odhlásil na cizince, dostal jsem převozní značky a hotovo. Nevím teda, jestli by to úřad nějak řešil, kdyby si to on v Maďarsku nepřihlásil, ale to už předpokládám není moje starost.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #7 kdy: 22 Května 2016, 10:56:55 »

Polopřevody už nějakej pátek nefungují
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #8 kdy: 22 Května 2016, 18:30:51 »

Ještě teď dotaz k depozitu, jak to tam teď funguje? Mám si sám hlídat prodlužování, jinak budou hrozit sankcí? A v případě, že bych jim napsal, že to někdo ukradl, nebudou chtít protokol od opicie? Vystačí si s poukázáním na svědka? Jestli nebude lepší si někde bokem „sehnat“ ten protokol o likvidaci, resp. jim tam zavézt kastli s nějakejma krámama a doplatit rozdíl na váze…než se trmácet po úřadech, policajtech a já nevím co.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #9 kdy: 22 Května 2016, 23:02:11 »

to není polopřevod, ale export
jedinej problém tam bude, že jsem viděl borce s autem na STK, páč po něm před exportem chtěli evidenčku
ale jestli to je nezbytný, je asi třeba nastudovat
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #10 kdy: 23 Května 2016, 08:59:41 »

Jak odhlásil na cizince? Odhlásit na někoho to přece nejde. Maximálně se to vyřadí a uvede se kupující v zahraničí, ale tam chtějí osobní údaje, resp. u mě dokonce snad kopii dokladu totožnosti. To si fakt nelajznu aspoň v rámci uhnije, přes tyhlety všechny centrální registry by taky časem někdo mohl zjistit, že taková osoba neexistuje a zjišťovat, kam se to podělo. Neříkám, že teď, ale salám se stále krájí a někdo může být zvědavej v budoucnu…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

simaja

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #11 kdy: 23 Května 2016, 20:59:46 »

A co ho prepsat tedy na bezdomovce?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #12 kdy: 23 Května 2016, 21:01:50 »

To jsem už psal, na přepis je potřeba evidenčka, ne? Už je to napůl rozebraný, to asi neprojde.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Andimka

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #13 kdy: 23 Května 2016, 22:33:47 »

volila bych ekolog.vrakoviště
chce to ale obvolat a poptat se, dá se to.....
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jak nejlépe papírově zlikvidovat vozidlo ale ponechat si ho fyzicky?
« Odpověď #14 kdy: 23 Května 2016, 22:45:46 »

Jj, asi to zatím vypadá nejrozumněji. Každopádně díky za náměty, snad to pomůže i dalším lidem.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky