30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidičský průkaz Slovensko  (Přečteno 8162 krát)

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Řidičský průkaz Slovensko
« kdy: 12 Května 2016, 22:03:21 »

Dobrý večer.
Mám tu malou diskuzi u piva s přáteli a padl tady argument, že na Slovensku, v případě zastavení policií, která tvrdí, že jsem spáchal přestupek, pokud nebudu souhlasit a ochoten zaplatit navrženou pokutu na místě, má tamní policie právo mi zadržet řidičský průkaz. Co je na tom pravdy?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Řidičský průkaz Slovensko
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2016, 22:20:52 »

To zabavování řidičáků na Slovensku u některých přestupků je, tuším, pravda. Nejsem si úplně jistý, ale na cesty do zahraničí se doporučovalo nechat si vystavit mezinárodní řidičák. Těch si pak příslušná místní policie může zabavit kolik chce.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Řidičský průkaz Slovensko
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2016, 22:24:09 »

Pokud vím, není to pravda. Řidičák zabaví (u běžných přestupků) jen pokud řidič s přestupkem souhlasí a nezaplatí pokutu na místě. Po zabavení je vystaven náhradní doklad, který platí jenom na Slovensku a jenom 15 dní.

Více na http://www.minv.sk/?zadrzanie-vodicskeho-preukazu

uziv: Není mezinárodní řidičák platný jen dohromady s národním?
IP zaznamenána

Abraxis

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Řidičský průkaz Slovensko
« Odpověď #3 kdy: 14 Května 2016, 13:18:58 »

Ridicak mi jednou (cca. 2 roky nazad) na Slovensku pri odmitnuti uznani pokuty zabavili - byli docela nastvani, ze jsem jim odmitl cokoliv podepsat ;) pak jsem si ho za 14 dni vyzvedl v CR na magistrate, kam ho preposlali (bez jakehokoliv postihu).

Jak je to s tim mezinarodnim ridicakem by mne taky zajimalo - od te doby jej na SK vozim, ale jeste nebyla sance jej vyuzit (a teda ani po ni netouzim ;))
IP zaznamenána