30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Cesky_konzultacni_portal  (Přečteno 26175 krát)

DelBo

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Cesky_konzultacni_portal
« kdy: 03 Září 2013, 13:28:24 »

Resi problemy spojene s Ceskou kancelari pojistitelu.

http://www.stopckp.cz/
IP zaznamenána

DelBo

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Cesky_konzultacni_portal
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2014, 09:47:02 »

Rozsudek Ústavního soudu zcela rozbil stávající praxi České kanceláře pojistitelů

1) Povinnost uzavřít smlouvu o pojištění odpovědnosti je spojena s provozováním vozidla, resp. ponecháním vozidla na pozemní komunikaci, nikoli však s pouhým držením vozidla, které provozováno, resp. ponecháno na pozemní komunikaci, není.
 
Z této formulace jednoznačně vyplývá, že samotná registrace v registru vozidel a vlastnický vztah k danému vozidlu nezakládá povinnost platit pojištění odpovědnosti. Tato povinnost vzniká až v okamžiku provozování na pozemních komunikacích.
 
2) Lhůta 30 dnů po obdržení výzvy od České kanceláře pojistitelů nemůže být v žádném případě považována za prekluzivní, ale je pouze lhůtou pořádkovou. Přitom o domněnku prekluzivního charakteru třicetidenní lhůty se Česká kancelář pojistitelů opírala ve stovkách soudních řízení, kdy odmítala akceptovat obhajobu protistrany s odůvodněním, že lhůta uplynula.

http://www.stopckp.cz/pribehy-z-praxe/tz-rozsudek-ustavniho-soudu-zcela-rozbil-stavajici-praxi-ceske-kancelare-pojistitelu.html

Nalez Ustavniho soudu: http://www.usoud.cz/aktualne/?tx_ttnews[tt_news]=2413&cHash=6e6fd62a2ba6f0b16db22c943705feb6
IP zaznamenána