30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání na vyhrazeném parkovišti - ne vlastní vinou - moto  (Přečteno 6702 krát)

qral

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Zdravím,
přes zimu sem parkoval "moped" normálně na ulici, ale nějakému plechovkáři se to nelíbilo resp. potřeboval více místa pro sebe a tak pošoupnul moto o kousek vedle (spíše pootočil o 90 stupňů) na vyhrazené stání.

Majitelka to samozřejmě nerozdýchala a hned zavolala městapo i když dle fotek ta motorka zavazela tak 20cm... Ok je to její právo.
Na "Výzvu k podání vysvětlení" jsem se dostavil a vysvětlil, že to udělal někdo jiný, že v únoru na motorce nejezdím. Paní to sepsala a řekla, že záleží na magistrátu jak s tím naloží.

Zdůrazňuji že toto není nějaká pohádka, ale fakt že nějakej moula mi hrábl na motorku a posunul ji - jen pomatenec by parkoval podélně s chodníkem na šikmém stání motorku a ještě k tomu v únoru.

Tak sem si říkal ok, nechají to být. Teď mi přišlo "Sdělení osobě podezřelé se spáchání přestupku....o možnosti vyřízení v blokovém řízení". Výpalný platit nehodlám kór když za to nemůžu.

Tj. nic neřeším a mělo by to jít do správního řízení jak píšou. Ale co bude dál? Vysvětlení už jsem podal a nic víc k tomu nemám co říct. Měli by hledat pachatele. Problém je že za týden odlétam za oceán a rodinu s tím moc otravovat nechci zvlášť když nevím co si ještě vymyslí tj. ještě bych musel platit správní řízení a psát jim triliardu pejprů. Jde jim třeba nějak taktně naznačit, že nehodlám platit nic protože jsem prostě nevinný? :) (naive)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném parkovišti - ne vlastní vinou - moto
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2016, 15:02:19 »

Zdravím,
hlavně si pro příště zapamatujte zásadu, že s fizlama se nebavíme a papíry od nich hazíme do koše. Taktní naznačováni, že nic platit nebudete, tu nefunguje. Oni nic jinýho než peníze nechtějí, a navíc pokud možno bezpracně, o spravedlnost jim nejde. Vy se musíte rozhodnout, zda chcete investovat trochu času a zabojovat (dle mě je velká šance na výhru) nebo sklopit uši a zaplatit blok. Doporučuji se nejprve porozhlédnout po fóru a projít si FSM. :-)
IP zaznamenána

qral

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném parkovišti - ne vlastní vinou - moto
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2016, 11:14:05 »

Jo přesně to jsem si říkal hned jak přišel ten druhej papír. Zahazovat, pálit, ignorovat. Zkušenost k nezaplacení.

Už sem se rozhodl..platit blok nehodlám, je to sice nejkratší cesta ven, ale správný občan se tak nesmí zachovat když je v právu. Brácha aspoň nabere zkušenosti s úřadama :-)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném parkovišti - ne vlastní vinou - moto
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2016, 11:23:25 »

Výborně. :) Až něco přijde, tak to oskenujte, anonymizujte a hoďte sem. :)
IP zaznamenána

qral

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném parkovišti - ne vlastní vinou - moto
« Odpověď #4 kdy: 08 Května 2016, 00:40:21 »

JJ.

Ještě doplním, že to podání vysvětlení bylo k něčemu dobré. Zjistil jsem totiž za co to bylo...původně jsem si myslel, že je to za stání na značce V12a (žlutá klikatá čára) na které jsem moto původně našel. Ale tam to "jen" někdo přenesl.

A ještě otázka, poštu ohledně správního řízení posílají doporučeně do vlastních rukou nebo do vlastních rukou vyhrádně jen adresáta (červený pruh)?
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném parkovišti - ne vlastní vinou - moto
« Odpověď #5 kdy: 08 Května 2016, 07:53:17 »

Modrý pruh. Cca 46,60 kč za kus to ty pošuky stojí (ale platíme to všichni). Jinak přesně jak píšete - do vl. rukou výhradně adresáta. Jakmile to nepřeberete, měli by to vhodit do schránky (ale není to jistota)
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném parkovišti - ne vlastní vinou - moto
« Odpověď #6 kdy: 08 Května 2016, 09:35:38 »

Tady asi záleží úřad od úřadu.

Jeden magistrát mi doručuje s modrým pruhem (do rukou adresáta nebo zmocněnce nebo zákonného zástupce) a má vyznačeno, že po skončení úložní lhůty nevhazovat do schránky a vrátit zpět odesílateli.

Druhý magistrát mi doručuje s červeným pruhem (výhradně jen do rukou adresáta) a má vyznačeno, že po skončení úložní lhůty nevracet odesílateli a vždy vhodit do schránky.

No...každý pes, jiná ves. ;D
IP zaznamenána

qral

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném parkovišti - ne vlastní vinou - moto
« Odpověď #7 kdy: 08 Května 2016, 20:16:35 »

Tak ja to píše emet to dává smysl. To zjistím za pár měsíců..datovku už si zřizovat nebudu.

Díky.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném parkovišti - ne vlastní vinou - moto
« Odpověď #8 kdy: 08 Května 2016, 23:04:42 »

Modrý pruh. Cca 46,60 kč za kus to ty pošuky stojí (ale platíme to všichni).

No, tot otazka kolko to stalo toho kokota co mi to posielal na SK vsetko 2x (pachatel+zmocnenec), cca 6 ci 7 (12-14) dopisov. Hrali sme o 2k5, nedostane uz ale ani halier (prekluze).
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném parkovišti - ne vlastní vinou - moto
« Odpověď #9 kdy: 09 Května 2016, 07:46:01 »

...No, tot otazka kolko to stalo toho kokota co mi to posielal na SK vsetko 2x (pachatel+zmocnenec), cca 6 ci 7 (12-14) dopisov. Hrali sme o 2k5, nedostane uz ale ani halier (prekluze).

Jeho to nic nestálo .. stálo to ouřad .. tedy daňové poplatníky .. tedy nás ... :)
IP zaznamenána