30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Silniční vegetace - intravilán  (Přečteno 8789 krát)

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
[WIN] Silniční vegetace - intravilán
« kdy: 25 Dubna 2016, 21:52:10 »

Už jsem to řešil v jiném threadu o stání na silniční vegetaci, tam je to ale extravilán a motá se to pak spolu, takže jsem zavedl nový příspěvek.

Stručně zopakuji:
Podle mě nelze prokázat, zda se jedná o silniční vegetaci, a tak to chci vyhrát věcně, bez Helmuta. Zároveň však nechci riskovat překvalifikaci na zábor veřejného prostranství motorovým vozidlem a proto se mi nejeví vhodné, aby se napráskal řidič, takže nejspíše překlopit na SPRDEL. Samozřejmě bude vhodné poukázat i na formální vady, tak pokud tam něco vidíte, či Vás cokoliv k věci napadá, podělte se, prosím.
Já jsem si třeba všiml jednu zajímavost - Výzva SO je datovaná k 13.4., ale ortofoto od PaCHů, které je součástí oznámení SO (z 30.3.) je s datem 15.4. Jinými slovy PaCHové odevzdali dne 30.3. správnímu orgánu věc i s dokumentem vytištěným až 15.4.

Věci ze spisu:
Foto (vypadá nepoužitelně, ale SO má od PaCHů k dispozici CD a na monitoru je to ok - PS: stání na tom místě nepředpokládám, že bych rozporoval)
Ortofoto od PČR s šipkou, kde mělo údajně stát vozidlo (tam to být nemůže kvůli morfologii terénu - viz dále)
Výzva (ještě jsem ji oficiálně nepřevzal - zásilka připravena od 19.4., vyzvednout lze do 29.4, pak bude vhozena do schránky)

Moje dokumenty:
Místo - fotografie místa údajného přestupku
KN+orto - ortofotomapa na podkladu mapy KN - pozemek, kde došlo k údajnému přestupku není, stejně jako přilehlé vyasfalované parkoviště, součástí pozemku komunikace - jedná se o ostatní plochu - jinou plochu. Mé vozidlo stálo tam, kde je to červené vozidlo, stojící podélně za obrubníkem cca uprostřed snímku (parkuje se tam takto běžně) - z tohoto je patrné, že ta šipka PaCHů z jejich ortofoto ukazuje ještě o kus doprava - tam stát nic nemůže, bo to je ve strmém svahu se skutečnou vegetací

Díky!
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Silniční vegetace - intravilán
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2016, 13:15:05 »

A nešlo by prostě odmítnout podat vysvětlení a orgán by měl utřít právě proto, že se jedná o zábor veřejného prostranství, anžto nelze aplikovat SPRDEL dle ZPPK?
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Silniční vegetace - intravilán
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2016, 13:26:37 »

S odmítnutím podat vysvětlení počítám, ale domnívám se, že správní orgán pak stejně zahájí SPRDEL, jelikož bude dál tvrdit (podle mě však v řízení neprokáže), že se jedná o stání na silniční vegetaci.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Silniční vegetace - intravilán
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2016, 11:38:47 »

Zaslal jsem žádost na OO PaCHů s dotazem na vymezení ploch silniční vegetace.
Předpokládám, že nic nemají, takže k naplnění skutkové podstaty dochází zřejmě mozkovým výplodem typu "je to u silnice a je to zelený, tak je to sil.veg."
Mezitím zjištěno, že pasport komunikací obce žádnou vegetaci neřeší.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Silniční vegetace - intravilán
« Odpověď #4 kdy: 30 Dubna 2016, 23:30:24 »

Silniční vegetace to nebude ani náhodou. Zábor to samozřejmě být také nemá, ale možná to zkusí (ovšem tam platí "osoba blízká"), ještě by mohlo jít o nějaké porušení OZV, ale bude platit totéž, co u záboru.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Silniční vegetace - intravilán
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2016, 12:44:27 »

V pondělí půjdu na dopravku měnit vlastníka ze mě jako PFO na mě jako FO.
Jak to bude dál? Povedou řízení s původním vlastníkem (PFO) nebo to odloží?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Silniční vegetace - intravilán
« Odpověď #6 kdy: 11 Ledna 2023, 02:29:55 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Silniční vegetace - intravilán
« Odpověď #7 kdy: 12 Ledna 2023, 16:42:05 »

MeU odbor dopravy pote, co jsem jim napsal a zdůvodnil, že se nemůže jednat o silniční vegetaci to přeposlal na obecný přestupky, ti to se mnou rozjeli na neoprávněný zábor veř. prostranství a na to jsem jim napsal, že nebudu vypovídat, neboť bych sobě nebo osobě blízké.. na to mi reagovali, ať jim to přijdu říct do očí, tak jsem jim to došel říct osobně. Od nich na to takový ty výchovný kecy, ať to tam nenechávám. WIN.
IP zaznamenána