30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Alkohol 0.31  (Přečteno 10402 krát)

rehy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Alkohol 0.31
« kdy: 20 Dubna 2016, 12:56:01 »

Dobrý den,
Včera mě hlídka PČR zastavila ohledně pásů,
poté přišla na řadu dechová zkouška, při první kontrole bylo nadýcháno 0.31, po cca 5 minutách opět 0.31.
Nyní po přečtení několika vláken, jsem zjistil, že jsem udělal chybu, když jsem přiznal, že jsem v období 22:00 - 23:30 vypil tři 10sítky. Což se mi ale nezdá, že bych nadýchal v 5:45.
podepsal jsem jim protokol i oba lístky z tiskárny drageru.

Na krev mě brát nechtěli a co je divné, nechali mě ihned po dýchnutí a podepsání protokolu odjet i s řidičákem.

Mám aspoň malou teoretickou šanci, že bych nepřišel o řidičák?
Jsem řidič z povolání, nikdy jsem nebyl blokově ani bodově potrestán a řídím cca 13 let v kuse,
Vnitro i zahraničí.

V případě nějaké rady, budu moc vděčný, Rehy
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #1 kdy: 20 Dubna 2016, 13:48:18 »

Dobrý den,
Včera mě hlídka PČR zastavila ohledně pásů,
poté přišla na řadu dechová zkouška, při první kontrole bylo nadýcháno 0.31, po cca 5 minutách opět 0.31.
Nyní po přečtení několika vláken, jsem zjistil, že jsem udělal chybu, když jsem přiznal, že jsem v období 22:00 - 23:30 vypil tři 10sítky. Což se mi ale nezdá, že bych nadýchal v 5:45.
podepsal jsem jim protokol i oba lístky z tiskárny drageru.

Na krev mě brát nechtěli a co je divné, nechali mě ihned po dýchnutí a podepsání protokolu odjet i s řidičákem.

Mám aspoň malou teoretickou šanci, že bych nepřišel o řidičák?
Jsem řidič z povolání, nikdy jsem nebyl blokově ani bodově potrestán a řídím cca 13 let v kuse,
Vnitro i zahraničí.

V případě nějaké rady, budu moc vděčný, Rehy

A proc by Vam brali na krev ? Oni nebojuji ve vasem zajmu, co chteli -maji(priznani, 2 mereni), a vy mate prusvih(kvuli vasi hlouposti)... co jste cekal, pohlazeni a lizatko?  ::)
Takze vitejte v realnem svete, obrana bude anonym. spis...

Hranice je 0.24 a 0.31 se da prave ukecat na odberu krve(vyjde obvykle nizsi pod 0.24), hlavne pri tak nizkych hodnotach vzdy na krev a trvat na tom.
« Poslední změna: 20 Dubna 2016, 18:13:00 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

rehy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #2 kdy: 20 Dubna 2016, 14:04:10 »

Je mi to jasné, že jsem si to přiznáním hodně zkomplikoval ale nikdy jsem si nemyslel, že by se mi něco podobného mohlo stát, za volant bych nikdy neusedl, když bych jen trošku cítil, že se mnou není něco v pořádku.
O krevní zkoušce jsem si myslel, že je povinná  :o
Jak je vidět za blbost se platí a rozhodně jsem nečekal pohlazení atd...

Spíš jsem jednal v naprostém rozčarování, šoku atd.
Jak to myslíte s tím spisem?

Děkuji Vám za reakci
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #3 kdy: 20 Dubna 2016, 14:27:05 »

zajistit spis, anonymizovat a nahrát sem, aby bylo jasné, na čem budou stavět...

dále doporučuji nastudovat zde řešené případy a vyhledat si zejména paralelu v oblasti zavinění (nemohls předpokládat, že budeš ještě pod vlivem...)

last not least - jde o hodně, takže zvaž profi zástupce, advokáta apod.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #4 kdy: 20 Dubna 2016, 14:44:00 »

Sem tam se někomu i z nadýchaných něco do 0,3 podařilo dostat, ale to je práce spíše pro profíky. Pro inspiraci čtěte zde http://www.osbid.cz/2012/06/rozsudek-nss-zbytkovy-alkohol/ či si přímo vyhledejte ten rozsudek 7 As 105/2010-96, nadýcháno bylo 0,28. Pokud se na obranu svépomocí necítíte, volte advokáta či https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1704.0

pozn: spis je třeba zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2159.msg21396#msg21396, jsou to veškeré materiály (např. důkazy, podání vysvětlení, protokoly z výpovědí svědků a ústního jednání, vyjádření zločince ke spisu...), které správní orgán k danému přestupkovému jednání nashromáždí a na základě spisu rozhodne.
Blíže § 17 Správního řádu 500/2004.
« Poslední změna: 20 Dubna 2016, 14:51:08 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

rehy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #5 kdy: 03 Listopadu 2016, 13:44:19 »

Dobrý den,
tak už mi přišlo oznámení o vině.
Chtěl bych se jen zeptat zda takto podané odvolání je správné.
Moc Vám děkuji za případné odpovědi.
Rehy

P.S. datumy i čísla jednací jsem smazal.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #6 kdy: 03 Listopadu 2016, 20:29:04 »

Čtu to na telefonu. A nevidím žádné odvolací důvody. Omyl nebo záměr?
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #7 kdy: 03 Listopadu 2016, 20:33:29 »

podle toho že je to někdo nový tak bych to tipoval spíše na omyl.... Takže do odvolaní je potřeba napsat důvody, proč se odvoláváte... Obecně platí čím delší odvolání tím lépe... Možná bych měl nějaké na inspiraci, ale teď nemám čas... Sežeňte spis bez něho se nepohneme....
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #8 kdy: 03 Listopadu 2016, 20:35:55 »

Asi blanket v termínu
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #9 kdy: 04 Listopadu 2016, 01:46:55 »

Já měl 0,31 v krvi a případ se jaksi nestihnul vyřešit. Nutno dodat, že to bylo ještě v době, kdy se přestupek promlčel po 1 roce.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #10 kdy: 04 Listopadu 2016, 10:03:39 »

Asi blanket v termínu
Jako pokus o blanket dobrý, jen by to chtělo trochu ještě poladit  ;)
IP zaznamenána

rehy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #11 kdy: 04 Listopadu 2016, 10:50:37 »

Chápu, že  po nikom nemůžu chtít aby mi to napsal tak jak by to mělo být.
Toto odvolání jsem našel zde na stránkách jen jsem ho trošku upravil.
Nejhorší je, že mě odsoudili v nepřítomnosti a ani spis jsem neviděl, jediné co mám je vyrozumění o vině a následné povídání k  tomu.


IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #12 kdy: 04 Listopadu 2016, 12:01:43 »

Nejhorší je, že mě odsoudili v nepřítomnosti a ani spis jsem neviděl, jediné co mám je vyrozumění o vině a následné povídání k  tomu.
Ještě horší je ignorovat veškerou korespondenci od úřadu. Mrtvý brouk = vinen a odsouzen a to zcela podle práva čistě vlastní vinou. Nadávat můžete pouze sobě a nikomu jinému.
Co vlastně od zde přítomných očekáváte? Bez kompletního spisu Vám nikdo nemá šanci jakkoli poradit.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

rehy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #13 kdy: 04 Listopadu 2016, 12:15:15 »

Vždy jsem se omluvil, poprvé to bylo OK
ale po druhé jsem dostal v neděli vysoká horečky a bohužel se v pondělí nedostavil. V neděli ještě poslán mail na úřad.
Vše bylo napsáno v předstihu.
Jediné co mám je 6 stránek kde mě uznali vinným.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.31
« Odpověď #14 kdy: 04 Listopadu 2016, 16:02:29 »

Ten spis si musíte opatřit Vy sám ! Jak ho získat máte na těchto stránkách tisíckrát zopakováno (https://www.30kmh.cz/index.php?board=43.0) . Písemně podle 106 zák. by trvalo dlouho, tak si pro kopii na úřad dojděte sám nebo oslovte někoho ze sítě nahlížečů (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2244.0)
 
IP zaznamenána