30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz zastavení - platí na tomto místě?  (Přečteno 4468 krát)

instant_noob

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Zákaz zastavení - platí na tomto místě?
« kdy: 19 Dubna 2016, 21:39:47 »

Dobrý den, dne XY jsem zaparkoval na místě viz. příloha 1 (značka Parkování už na místě není proto ji prosím ignorujte), k mé smůle bylo ten den blokové čištění a byla za křižovatkou umístěna přenosná svislá dopravní značka "zákaz zastavení", dostal jsem tedy vyrozumění o podezření ze spáchání blabla, ovšem můj dotaz je jestli se zákaz zastavení vztahoval i na toto parkovací místo, protože dle katastru nemovitostí (viz. příloha 2) spadá toto místo (917) pod "zeleň", "ostatní plocha", a na to přece nelze uplatnit značku "zákaz zastavení".
Děkuji

Edit: Ještě bych doplnil, že nedávno se (viz. příloha 3) u místa objevila V 12c, je namalována před místem, z čehož mi zase vyplývá, že se na toto místo zákaz zastavení nevztahoval.
« Poslední změna: 19 Dubna 2016, 21:43:23 od instant_noob »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - platí na tomto místě?
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2016, 22:01:57 »

Pokud si vezmeme na pomoc Zákon o pozemních komunikacích 13/1997, tak v § 12 odst. (6) se praví Veřejné parkoviště je stavebně a provozně vymezená plocha místní nebo účelové komunikace anebo samostatná místní nebo účelová komunikace určená ke stání silničního motorového vozidla., což jest přesně to místečko, na které ukazujete. Dříve to mělo asi nějaký režim, proto tam byla IP 11x/IP12/IP 13x, v současné době tam parkování není regulováno. Žlutá nepřerušovaná čára V 12c vyznačuje Zákaz zastavení. Značka se provádí jako žlutá čára souvislá u okraje vozovky a vyznačuje úsek, kde je zakázáno zastavení a stání. Může být vyznačena i na obrubníku vedle vozovky. , takže se v tom místě nesmí zastavit na vozovce. Parkovacího místa se to netýká, patrně jde o to, aby nikdo neblokoval parkovací místo. Toliko místečko ve stínu lípy obecné obecně.
K pokutě v době blokového čištění - pokud na přenosném DZ byl pouze zákaz zastavení/stání s uvedením dne a hodin, parkovacího místa se ten zákaz netýká. Pokud tam byla dodatková tabulka se žvástem s obsahem "včetně parkovacích míst", platilo přenosné DZ i pro toto parkovací místo.
Toliko zákony. Co s tím, od toho jsou jiní zmrdobijci.
« Poslední změna: 19 Dubna 2016, 22:07:48 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

instant_noob

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - platí na tomto místě?
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2016, 22:15:17 »

Přesně toto jsem si myslel, děkuji moc :)
IP zaznamenána

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - platí na tomto místě?
« Odpověď #3 kdy: 20 Dubna 2016, 13:10:19 »

Jen se zeptám, pod který kraj patříte. V Moravskoslezském totiž neplatí ani to co je od Min. dopravy černé na bílém. Doufám, že budete mít vstřícnější úředníky. :D
IP zaznamenána