30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: propadlá STK na motorce v garáži  (Přečteno 10688 krát)

Geralt

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
propadlá STK na motorce v garáži
« kdy: 16 Dubna 2016, 12:47:56 »

Máme v garáži motorku Jawu někdy ze 60. let, která byla na STK naposledy před 10 či 20 lety. Povinné ručení nicméně je zaplaceno, značky někde též vedeme. Předpokládám, že toto není nic proti ničemu, a dokud nevyjedu na silnice, nic nehrozí, a kdykoli mohu motorku dostat (na vozíku) ke stanici STK, udělat ji a znovu jezdit, mám pravdu?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:propadlá STK na motorce v garáži
« Odpověď #1 kdy: 16 Dubna 2016, 12:58:35 »

Podle mne je to přesně tak jak říkáš.
IP zaznamenána

Venca Vopršálek

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:propadlá STK na motorce v garáži
« Odpověď #2 kdy: 17 Dubna 2016, 10:09:41 »

Měl jsem STK na motorce propadlou rok.
Před STK jsem ještě byl na úřadě, nechat zapsat další rozměry gum. Bez problému.
Potom na STK, schopen bez vady (nechtěli ani vidět tu pojistku).
Takže ověřeno, funguje to, jak říkáš.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:propadlá STK na motorce v garáži
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2016, 11:42:07 »

No jo, ale co když je původní majitel po smrti a povinné ručení bylo naposledy zaplaceno někdy v roce 1992?  Jedná se o blbou Jawu 20, ale díky věku je to už veterán :)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:propadlá STK na motorce v garáži
« Odpověď #4 kdy: 18 Dubna 2016, 10:00:18 »

Geralt> naprosto v pohode - je pravidlem, ze nekolik z mych motocyklu ma nekolik mesicu propadlou TK. Moc motorek a malo casu. Jeste nikdy se mi nestalo, ze by na STK delali nejake drahoty kvuli tomu, ze jsem tam prijel (ano - prijel, mam rad adrenalinove sporty) na moto s propadlou TK.

Smarja Josef> zalezi na tom, jestli fichtl prosel dedickym rizenim. Pokud ano, je v majetku dedice a celkem bez problemu se da (po predlozeni dokladu o dedictvi, uzavreni noveho povinneho ruceni a absolvovani EK) udelat prevod. STK k prevodu neni nutna, tusim ze ale nebude vydano ORV.
Pokud neprosel dedickym rizenim, tak to je problem - da se snad resit znovuotevrenim dedickeho rizeni. Otazka je, jestli to ma kvuli fichtlovi smysl. Jinak obecne znama reseni: koupe zivych dokladu a nasledna 'harmonizace' udaju na fichtlu anebo cistsi: prevedeni na veteranske doklady.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:propadlá STK na motorce v garáži
« Odpověď #5 kdy: 19 Dubna 2016, 23:21:39 »

nevím jak je to nově, ale nevznikne tam problém s převodem vozidla na "veteránské" někým jiným, než je vlastník ?
protože s novým registrem nějak nejde "živé" - tedy na bílých značkách - dostat na zelené
a pouhá testace mu opět skončí u "vlastníka"
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:propadlá STK na motorce v garáži
« Odpověď #6 kdy: 20 Dubna 2016, 09:25:35 »

Aha - to je mozne, ze je to s novou evidenci slozitejsi nez to bylo drive. Takze by zrejme bylo potreba nejdrive zjistit, jestli je fichtl "nazivu" v evidenci.
Ja jsem takhle dostal na veteranska cisla motorku po stryci, ktery zemrel ale pri dedickem rizeni se zjistilo, ze ta motorka je stale psana na jeho otce (meho dedu), ktery zemrel nekolik let pred strycem ...
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:propadlá STK na motorce v garáži
« Odpověď #7 kdy: 30 Dubna 2016, 23:44:09 »

Vozidlo zaregistrované na bílé značky nejde převést na veteránské, nešlo to ani předtím. Tedy, pokud by se řídili zákonem.
IP zaznamenána