30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Situace: Přišla výzva - Hellmuth zmocňuje majitele vozu k vyřízení přestupku  (Přečteno 6533 krát)

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil

..... Jde o živý případ?


Je tu v kuchyni celá kauza - "lustrací v registrech Helmut nedohledán".

V lednu posláno odvolání a zatím klid.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

A proč se řeší pravost dokladů? Však takový Syrský uprchlík vám ukázal Syrský pas, mezinárodní řidičák, tak slovy klasika - hovno zle. Znáte jméno, příjmení, bydliště, datum narození a viděl jste i řidičák. Vízum už není váš problém. Pokulhává tato úvaha na něčem?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 196
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Tohle srovnání kulhá na obě nohy. Když mi někdo zaplatí padělkem a já si toho nevšimnu, tak prostě jen mám v ruce černého petra - bezcenné papírky (a samozřejmě právo na náhradu škody po tom, kdo mě takto podvedl, bude-li lapen). Pokud se je budu dále snažit někde udat, tak to záleží na tom, jak moc kvalitní padělek to byl, pokud bych se úmyslně snažil toho černého petra poslat dál, tak pochopitelně mám problém, ale nikoliv proto, že jsem ten padělek nepoznal, ale přesně z opačného důvodu.

Jde-li o ty potenciálně falešné doklady a svěření vozidla - to samozřejmě obstojí, ale z úplně jiného důvodu. Na nějaké disputace o tom, jak moc si má provozovatel doklady prověřovat a jak kvalitní padělek ještě musí poznat a který už ne, vůbec nedojde, protože ten falešný doklad nebude mít SO k dispozici, tak ani nebude moct provozovateli prokázat, že měl a mohl poznat, že není pravý.
A co ohybani prava na Sprdel, s tim, ze za ridice vlastne zaplatime - nevic vetsi palku nez za prestupek (typicky 500 -> 2500)  a ridicem si to ma provozovatel vyridit sam? Nezbavuje se tu nahodou stat vykonu prava?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin