30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli k uhrazení - ale nebyl spáchán přestupek  (Přečteno 9848 krát)

Franta Vomáčka

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Zdravím a prosím o radu:)

Dostal jsem od Magistrátu Výzvu provozovateli k uhrazení určené částky, neboť "nezjištěný řidič zastavil v připojovacím/odbočovacím pruhu".

Je to podle mě nesmysl ze  důvodů:
1) Vozidlo tam nezastavilo ale stálo.
2) Žádný připojovací ani odbočovací pruh tam není, protože je tam prostě jen jeden pruh, ze kterého se dá na křižovatce odbočit vlevo nebo jet rovně a podle silničního zákona je odbočovací i připojovací pruh PŘÍDAVNÝ, z čehož mi vyplývá, že tam musí být jeden hlavní. Tedy celkem 2. Ale jak říkám, pruh je tam v každém směru jen jeden a na zemi je tam namalovaná taková ta rozdvojená šipka "rovně a vlevo". Nic víc.

A pokud je moje domněnka o tom, že k žádnému přestupku nedošlo, správná (je?), nechci samozřejmě platit a chci to řešit správním řízením. Jak mám postupovat?

Mám výzvu ignorovat a Magistrát si mě předvolá k podání vysvětlení?
Nebo mám rovnou nahlásit řidiče, kterého si pak předvolají a ten bude argumentovat, že to není odbočovací pruh?

Díky moc.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k uhrazení - ale nebyl spáchán přestupek
« Odpověď #1 kdy: 04 Dubna 2016, 01:08:50 »

Čas na slovníček :)

Pro začátek mrkněte sem https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2762.msg26363#msg26363 na Odpustek/Výpalné a SprDel 1. fáze

Pokud jste si jist že se přestupek nestal, tak nejrychlejší cesta by měla být neplatit a napráskat řidiče, tak jak chtějí. Oni by si pak měli předvolat řidiče a budou to řešit s ním (pokud řidič přizná že řídil v dané době). Nicméně možná by vás zajímali jiné varianty např. Helmut (pohledejte na foru). Určitá možnost je také Výzvu ignorovat a počkat co se bude dít dál.
IP zaznamenána

Franta Vomáčka

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k uhrazení - ale nebyl spáchán přestupek
« Odpověď #2 kdy: 04 Dubna 2016, 02:24:03 »

Čas na slovníček :)
Díky, Deathmut pobavil:)

Pro začátek mrkněte sem https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2762.msg26363#msg26363 na Odpustek/Výpalné a SprDel 1. fáze

Pokud jste si jist že se přestupek nestal, tak nejrychlejší cesta by měla být neplatit a napráskat řidiče, tak jak chtějí. Oni by si pak měli předvolat řidiče a budou to řešit s ním (pokud řidič přizná že řídil v dané době). Nicméně možná by vás zajímali jiné varianty např. Helmut (pohledejte na foru). Určitá možnost je také Výzvu ignorovat a počkat co se bude dít dál.
Nejsem kovaný v zákonech, takže jistý si být nemůžu stoprocentně, nicméně Mozkovým myšlením:) jsem ze zákona a TP133 od MDČR zjistil, že stěží může jednat o odbočovací pruh (kdyby tu byl někdo, kdo mi to může potvrdit, bylo by to super). Takže preferuju správní řízení a pokud je nějaká šance tak i stížnost na "falešné udání" ze strany diletantské MP.

No a jde mi o to, že jsem se tady na fóru ale i jinde dočetl, že se stává, že se SO ani mnohdy nezdržuje SprDelí 2. fáze a jde rovnou na poslední metu, což nevím, jestli když jim to chci celé omlátit o hlavu, není nežádoucí...? Proto ta otázka, jestli rovnou nahlásit řidiče nebo počkat na to, co SO udělá.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k uhrazení - ale nebyl spáchán přestupek
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2016, 11:14:47 »

Udat Helmuta a okořenit ho závadou na vozidle. Zastavil tam, protože to dál nejelo (dejme tomu se rozsvítila kontrolka nefunkčních blinkrů, což je smrtelná závada). Vy jste se dostavil, opravil a odjeli jste.
Pokud úřad Helmuta nezblajzne, sklopí to na sprdel. To ničemu nevadí, protože stále musí prokazovat existenci přestupku.

Udávat konkrétního existujícího řidiče nemá žádnou přidanou hodnotu.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k uhrazení - ale nebyl spáchán přestupek
« Odpověď #4 kdy: 06 Dubna 2016, 11:53:41 »

Lze v tomto případě poslat úřadu důkaz ve formě spálené žárovky? Těžko budou rozporovat, že není spálená, když už ji budou mít v ruce. Navíc ji budou muset zaevidovat a taky jistě zabere nějaké místo. Proražená pneumatika by jistě byla ještě lepší důkaz. :D
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k uhrazení - ale nebyl spáchán přestupek
« Odpověď #5 kdy: 06 Dubna 2016, 13:38:32 »

Každopádně na výzvu k uhrazení částky bych vůbec nereagoval a počkal, jestli pošlou něco dalšího.
IP zaznamenána