30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vzor odvolání ke krajskému úřadu  (Přečteno 36671 krát)

Hoba.rce

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« kdy: 29 Března 2016, 12:14:25 »

Vážení.

v příloze naleznete jedno z mých odvolání ke krajskému úřadu proti rozhodnutí o přestupku městským úřadem. Jedná se o kompilaci z materiálů dostupných na tomto webu, kterou jsem s různými variacemi podle specifik konkrétních případů několikrát použil a nikdy už na to nepřišla žádná odpověď. Zatím každé rozhodnutí Městského úřadu, se kterým jsem měl tu čest byla jen snůška h***n, lží a keců, které šlo bez problémů takto rozebrat.

« Poslední změna: 29 Března 2016, 12:17:14 od Hoba.rce »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2016, 17:07:45 »

Ale jo, pěkně je to napsáno. Dobrá práce!
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« Odpověď #2 kdy: 31 Března 2016, 21:46:12 »

Dobrá práce je super že to tady je.
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« Odpověď #3 kdy: 15 Července 2016, 16:45:25 »

Univerzální a sterilní podoba. Proškrtlé části jsou nepovinné.
Odvolání proti rozhodnutí ze dne XXXXX,
č. j. XXXXXX,
vydanému Městským úřadem Y

Dne XXXXX bylo zmocněnci účastníka doručeno rozhodnutí Městského úřadu Y (dále jen „správní orgán“) ze dne XXXX č. j. XXXX, spisová značka XXXX, kterým byl účastník uznán vinným z přestupku podle (např.) § 125c odst. 1 písm. f) bod 3 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, a to porušením § 18 odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o provozu na pozemních komunikacích). S tím, že tak naplnil skutkovou podstatu shora uvedeného přestupku, mu byla uložena pokuta ve výši 2.500,- Kč a povinnost uhradit správnímu orgánu náklady řízení ve výši 1.000,- Kč.
Obviněný z přestupku podává proti shora uvedenému rozhodnutí v celém rozsahu prostřednictvím svého zmocněnce

O D V O L Á N Í.

Odvolání je podáváno ve lhůtě 15 dnů od doručení napadeného rozhodnutí - vid doplnění od hh.
Zmocněnec obviněného odvolání blíže odůvodní a uvede, v čem spatřuje nesprávnost napadaného rozhodnutí, a to do 30 dnů.
Ano, takto sterilně je to správně. Případně lze i vypustit to v celém rozsahu aby v tom nějaký přemoudřelý úřad nezkoušel vidět odvolací důvody (viz to výše citované sdělení) - je to totiž redundantní, když není rozsah uveden, platí, že se odvolatel domáhá zrušení celého rozhodnutí, resp. všech jeho výroků, viz § 82(2) SprŘ.

Ta poslední věta, kde si odvolatel sám sobě stanoví lhůtu, tam být může i nemusí. Pokud jde o maximalizaci zdržení SO, bylo by třeba to asi nějak lokálně průzkumem bojem optimalizovat, kde ji použít a kde ne, případně i kolik si stanovit. U prdelních SO se mi vcelku osvěčilo tam nic takového necpat, oni to dost často postoupí kraji a teprve ten si všimne, že jde o blanket. Takže to buď vrátí zpátky SO1, nebo si to zprocesuje sám, což je ještě lepší, protože kraje jsou v téhle přípravné činnosti ukrutně pomalé.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« Odpověď #4 kdy: 25 Srpna 2016, 10:25:48 »

Koukám, že sl. Verbířová ještě v Mělníku řeší přestupky. Řešil jsem u ní podobný případ někdy v roce 2013. Byl jsem na ni při osobním jednání milý (je to fakt kus!), formálně jsem napadl měření už u SO prvního stupně a po roce mi přišlo vyrozumění o prekluzi, takže na odvolání ani nedošlo.

Každopádně moc hezky sepsáno a díky za to, lze použít jako studijní materiál při přípravě na jednání i jako vzor pro odvolání.
IP zaznamenána

tomikov

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopadu 2017, 18:32:45 »

Vážení.

v příloze naleznete jedno z mých odvolání ke krajskému úřadu proti rozhodnutí o přestupku městským úřadem. Jedná se o kompilaci z materiálů dostupných na tomto webu, kterou jsem s různými variacemi podle specifik konkrétních případů několikrát použil a nikdy už na to nepřišla žádná odpověď. Zatím každé rozhodnutí Městského úřadu, se kterým jsem měl tu čest byla jen snůška h***n, lží a keců, které šlo bez problémů takto rozebrat.
IP zaznamenána

prestupky_melnik

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« Odpověď #6 kdy: 31 Ledna 2018, 13:38:47 »

Zdravím, prosím někoho ochotného, jestli by uploadnul vzor odvolání podle 250/2016.
Nechci tam udělat nějakou zbytečnou botu.

Velmi Vám děkuji
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« Odpověď #7 kdy: 31 Ledna 2018, 15:33:09 »

Já myslím že ten vzor pořád platí tak jak je
IP zaznamenána

prestupky_melnik

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« Odpověď #8 kdy: 31 Ledna 2018, 17:20:41 »

Já skoro řekl, že ne (ale hádat se samozřejmě nebudu)
viz. "tímto v souladu s § 81 zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích (dále jen ZoP), podávám v řádné lhůtě
ODVOLÁNÍ"
a ten už neplatí - byl zrušen zákonem 250/2016 - na odvolačku mi tam nejlépe sedí §96 zákona č. 250/2016 Sb.
IP zaznamenána

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« Odpověď #9 kdy: 31 Ledna 2018, 17:25:30 »

Odvolani podavas podle spravniho radu - paragraf 81 zakona c. 500/2004 Sb.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« Odpověď #10 kdy: 31 Ledna 2018, 17:42:54 »

prestupky_melnik: Aha.. upřesním.. myslel jsem vzor od uživatele frantisek
IP zaznamenána

prestupky_melnik

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« Odpověď #11 kdy: 06 Února 2018, 16:07:39 »

Já bral příspěvek uživatele Hoba.rce...
IP zaznamenána

Dann

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« Odpověď #12 kdy: 27 Února 2019, 20:49:49 »

Zdravim, mohl bych poprosit nekterou hodnou dusi a poslani vzoru odvolani ke krajskemu uradu, skrz dopravni prestupek drzeni telefonu behem jizdy? Prislo mi rozhodnuti od mestskeho uradu, ze jsem vinen a samozrejme pcr nema jakykoliv dukaz(foto, zaznam) o drzeni telefonu v ruce behem jizdy(udajne jsem jej mel drzet v ruce na hrudniku) a jen vypoved dvou strazniku kteri sedeli v aute a v mziku vteriny kdy jsem kolem nich projel na vzdalenost cca 9-11m usuzuji, ze jsem samozrejme mel tel. v ruce a jako kolegove se samozrejme podrzi a udelali totoznou vypoved aniz by vedeli treba barvu tel. atd.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« Odpověď #13 kdy: 27 Února 2019, 22:12:38 »

Žádný takový vzor odvolání neexistuje a ani nikdy existovat nebude, neboť každé odvolání je navýsost individuální, vztahuje se ke konkrétnímu případu a napadá konkrétní rozhodnutí.

Prostě budete muset přečíst rozhodnutí a s ním spuvisející spis a napadnout konkrétní věci v něm uvedené, o nichž se domníváte, že nebyly dostatečně prokázány, příp. jsou v rozporu se zákonem.

Pokud spis zveřejníte zde, jistě se najde pár dobrých duší, které Vám s argumenty pro odvolání pomohou.
IP zaznamenána