30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Opět ta silniční vegetace  (Přečteno 4459 krát)

Reeba

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Opět ta silniční vegetace
« kdy: 21 Března 2016, 13:54:18 »

Zdravím,

přečetla jsem tu už nějaká fóra, ale nikde jsem nenašla, co potřebuji vědět. Minulý čtvrtek jsem dostala lísteček za stěrač o tom, že stojím na silniční vegetaci. Pravda je taková, že mi odešla baterka a byla jsem ráda, že to někam dotlačíme s jedním hodným pánem... Uznávám, že vegetace tam dřív být mohla. Byla jsem to říct na policii - podat vysvětlení s tím, že do dalšího čtvrtka to dám do pořádku. Paní si něco poznamenala a šla jsem. Jenže jak to tak bývá, nebylo to bez problémů, nejdřív nešla ven baterka, pak ještě měnit nabíječku, protože první nefungovala. Vytlačila jsem auto co nejvíce mimo vegetaci, ale tak, aby nepřekáželo (kolo bylo cca 15 cm za obrubníkem, opět v místě, kde dřív vegetace byla, ale škodu to nemohlo napáchat žádnou). V sobotu, tři hodiny před tím, než jsem tam šla slavnostně zamontovat baterku zpět, jsem dostala lísteček opět s tím samým. Ok, fajn, jenže vpravo nahoře toho lístečku jsou čísla, která odpovídají datům, kdy jsem tam stála. Zajímá mě, jestli teď po mně budou chtít celý týden a půl nebo jen ty skutečné dva dny? Mám zkusit jít zas na policii a vysvětlit to s tím, že jsem se snažila dát to auto i pryč? První stání na vegetaci mají vyfocené, tak by mohli vidět ten posun.

Díky za odpovědi!
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Opět ta silniční vegetace
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2016, 14:21:08 »

Ach jo... když si přečtu něco takového, mám neodbytný dojem, že to fórum nefunguje  :-\

1) s fízlama se nebavíme
2) lísteček vzal vítr
3) následná eventuální komunikace s úřadem: vím kdo vozidlo odstavil (pro poruchu), ale neřeknu, protože nemusím

Takový by byl správný postup, kdybyste se nešla proaktivně sebeudat na opicii, nicméně i teď bych nereagoval a nikam nechodil. Pravděpodobně se na to vyfláknou a když ne, přijde dopis od příslušného úřadu. Pokud se tak stane, naskenujte a nahrajte sem, pořešíme to

IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Opět ta silniční vegetace
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2016, 14:23:15 »

Zajímá mě, jestli teď po mně budou chtít celý týden a půl nebo jen ty skutečné dva dny?
A co si jako myslíš, že by po tobě měli chtít?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Opět ta silniční vegetace
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2016, 14:26:03 »

Zajímá mě, jestli teď po mně budou chtít celý týden a půl nebo jen ty skutečné dva dny?
A co si jako myslíš, že by po tobě měli chtít?

dotyčná se pravděpodobně domnívá, že pokuta za 2 dny stání bude jiná, než za týden stání, něco jako parkování v nákupním centru  :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Opět ta silniční vegetace
« Odpověď #4 kdy: 21 Března 2016, 14:29:35 »

při delším stání už ale má nárok na slevu.


No ale včil vážně. Jedná se o zastavení vozidla nezávisle na vůli řidiče. Tím směrem bych se to snažil nechat ubírat. K tomu samozřejmě ještě další omáčku, jejíž podrobnosti bych tu nerozebíral, dokud nepřijde z úřadu něco konkrétního. V této chvíli bych zvolil vyčkávací taktiku…
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Opět ta silniční vegetace
« Odpověď #5 kdy: 21 Března 2016, 14:38:59 »

Reebo, teď nedělej už nic, počkej až ti z úřadu přijde něco do vlastních rukou a pak se s námi poděl o co jde. Na nic jiného (telefony, obyčejné zásilky) nereaguj. Do telefonu maximálně - "pokud mne chcete kvůli něčemu předvolat udělejte to písemně". Nic nevysvětluj prostě vyčkej.
IP zaznamenána