30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem  (Přečteno 28778 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #30 kdy: 31 Května 2016, 15:50:19 »

Nevýhodou DS je to, že nevidím, od koho to je, což mi pošťačka ráda řekne. Platí u DS taky 10denní lhůta a pak se zpráva považuje za doručenou? Nemám zájem to nějak uspěchávat...

Ten problém se dá vyřešit.. přidá se další uživatel a nedá se mu právo číst dopisy.
Návod https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2311.msg20822#msg20822

Lhůta platí i u DS. Rozdíl je když konec lhůty není pracovní den.. u DS je i tak fikce doručení ten den, ale u papírového dopisu až další pracovní den.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #31 kdy: 31 Května 2016, 15:51:33 »

Kalkulačka lhůt ve správním řízení https://www.30kmh.cz/calc.html (zadejte, co chcete spočítat).
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #32 kdy: 31 Května 2016, 16:00:29 »

2M a enzym: to je dobré, tady se člověk i něco přiučí:-)
Ale momentálně stejně počkám do 10.6, protože: "Datová zpráva se za doručenou považuje v okamžiku, kdy se oprávněná osoba do datové schránky přihlásí." A teď zrovna nemám chuť/čas to řešit...
IP zaznamenána

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #33 kdy: 10 Června 2016, 08:58:09 »

Tak jsem dnes vybral dat. schránku a loupežníci z MČ Brno Bystrc mne zvou k ústnímu jednání ve věci řízení o přestupku.
První věc, která by mě zajímala je, jak vůbec došli na to, že jsem přestupek spáchal já. Auto bylo sice tou dobou na moje IČO (pozastavená živnost), ale mohla ho tam zastavit manželka, přátelé včetně Helmuta atd.
Jaký postup se vám jeví optimální v tomto momentu?
 
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #34 kdy: 10 Června 2016, 09:09:18 »

Považujte to za WIN, věc je projednávána v režimu obecného přestupku podle přestupkového zákona (proto to taky řeší komise městské části, nikoliv magistrát). Když zločin neprokážou konkrétnímu řidiči, řízení bude zastaveno.

Chodit na ÚJ je ztráta času, můžete to buď celé proignorovat, nebo pro urychlení jim napsat, že vy jste tam to auto rozhodně neodstavil a jinak ať si trhnou nohou. Případně to můžete celé pojmout jako trénink a nejdřív vystřihnout nějakou omluvu (a bavit se tím, jak sebeblbější omluvu budou ochotně akceptovat, protože dobře vědí, že jsou v řiti a sprostého podezřelého potřebují), pak tam tedy přijít, zjistit jak takové jednání vypadá a až dostanete slovo, trochu jim to celé ještě víc zamotat.
IP zaznamenána

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #35 kdy: 10 Června 2016, 09:25:16 »

Považujte to za WIN, věc je projednávána v režimu obecného přestupku podle přestupkového zákona (proto to taky řeší komise městské části, nikoliv magistrát). Když zločin neprokážou konkrétnímu řidiči, řízení bude zastaveno....
To se čte krásně:-) Je to fakt tak jednoduchý? Já mám teda na práci spoustu zajímavějších věcí, než chodit na jednání s loupežníky, kterými upřímně pohrdám. Ale dopis s tím, že jsem auto neodstavil, bych asi mohl napsat. Když už je to datovkou zadarmo. Ale fakt se mi nechce věřit, že by Mgr. Loupežníková postupovala bez opory v zákoně. Asi by odpověděla žádostí o bonz. Ale i moje laické právní povědomí mi říká, že nikoho blízkého bonzovat nemusím, když by mu hrozilo stíhání.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #36 kdy: 10 Června 2016, 09:34:49 »

Nikam nemusíte chodit. Stačí písemně sdělit, že využíváte svého ústavního práva nevypovídat.
Inspirujte se třeba zde : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #37 kdy: 10 Června 2016, 10:53:29 »

Asi by odpověděla žádostí o bonz. Ale i moje laické právní povědomí mi říká, že nikoho blízkého bonzovat nemusím, když by mu hrozilo stíhání.

Kromě toho hrozí provozovateli stíhání za přestupek když by neznal údaje k určení totožnosti řidiče.
Když si provozovatel není jistý že zná přesně údaje co po něm úřad bude chtít tak legitimně může odepřít podání vysvětlení.
IP zaznamenána

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #38 kdy: 04 Května 2017, 20:53:25 »

Případ dopadl jak předpověděl hh - zastavením řízení.
Ještě doplňují následnou korespondenci - moje slušné vyjádření k předvolání. Poté poslali ještě jedno předvolání na jiný termín (to zde nedávám), na to jsem už nereagoval, a nakonec rozhodnutí.
Myslím, že je možné případ přesunout z kuchyně do sekce ukončených případů / parkování.
Tímto děkuji členům fóra, kteří mi jako úplnému začátečníkovi pomohli.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #39 kdy: 04 Května 2017, 21:22:51 »

Pokud chcete ty darmožrouty ještě trochu zaměstnat, podejte prostřednictfvím DS nesmyslné odvolání. Tedy odvolání do odůvodnění, nikoli do výroku. Technická podstata odvolání: vozidlo nestálo na veřejném prostranství, ale ve smyslu i textu § 11 zákona č. 13/1997 Sb. na krajnici, tedy žádný přestupek se stát nemohl. Podrobněji zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2624.msg27416#msg27416.
Oni na to budou muset vypravit další papír, že odvolání do odůvodnění je nepřípustné a vypravit ho. Nebo jsou totálně blbí a zaměstnají i magorát.

I když....do mrtvoly se nekope.
« Poslední změna: 04 Května 2017, 21:38:40 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #40 kdy: 04 Května 2017, 22:16:45 »

Já bych byl pro odvolání. A v první fázi blanketní.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #41 kdy: 04 Května 2017, 22:24:53 »

Jsem jen čekal, kdy si přisadíte, Číkusi. Váš majstrštyk mně vždy zvedne náladu a nepopírám přímou inspiraci.
Citace
Obviněný nemá snahu se vyhnout zodpovědnosti za přestupek (v takovém případě by nepochybně nepodával odvolání proti rozhodnutí, kterým se zastavuje správní řízení o přestupku), nýbrž se snaží dosáhnout takového stavu, aby byl uvedený údajný skutek důkladně a v souladu s platnými zákony prošetřen. Naopak v případě, že bude prokázáno, že se skutečně jednalo o přestupek a že jej spáchal obviněný, tento rád a s pokorou přijme spravedlivý trest. Tak obviněný přísahá. Howgh.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #42 kdy: 04 Května 2017, 23:12:26 »

Jsem jen čekal, kdy si přisadíte, Číkusi. Váš majstrštyk mně vždy zvedne náladu a nepopírám přímou inspiraci.
Cekam napinave na ten soud,  uz Vam Číkusi jizdu autem povolil, nebo pojedete sockou?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #43 kdy: 04 Května 2017, 23:19:52 »

fu> Zatím jsem ani nezažádal a už to nejspíše nestihnu. Autem bych jel tak jako tak, tak zkusím zažádat bez předchozího dovolení.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #44 kdy: 05 Května 2017, 01:56:41 »

Mne na tom fascinuje to diletantstvi, ze nejdriv rozhodnou, ze je vec uplne jasna, a prikaz... a nasledne, na zaklade zcela stejnych dukazu, musi suse konstatovat, ze neni mozne rozhodnout o neci vine a zastavuji... skvela a primocara demonstrace toho, jak tyhle veci funguji, primo z pera urednika... parada :D
IP zaznamenána