30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Helmut a body?  (Přečteno 12736 krát)

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Helmut a body?
« kdy: 17 Února 2016, 08:49:36 »

Nejmenovaný magistrát právě naložil našemu polskému Helmutovi 2.500 za nějaké překročení rychlosti. Good luck s vymáháním. Co mě ale zaujalo víc je to, že v rozhodnutí se píše, že Helmut má čisté bodové konto. Přitom je to za poslední rok minimálně třetí případ, kdy mu byla uložena pokuta.

Jak vlastně funguje ta evidence bodů? Já myslel, že při prvním prohřešku je Helmutovi založena karta řidiče a záznam v tom centrálním registru a pak se mu to připisuje jako normálním tuzemským řidičům.
IP zaznamenána

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Helmut a body?
« Odpověď #1 kdy: 17 Února 2016, 09:38:41 »

Muj nemecky Helmut je na tom stejne...uz taky nasbiral nejake body. Dovozoval jsem presne to, co pisete - ze mu bude zrizena karta ridice stejne jako kazdemu cizozemci, ktery je u nas pravomocne "odsouzen" za dopravni prestupek.

Bohuzel nevim, jak zjistit stav Helmutova bodoveho konta, takze musim davat pozor, aby nekdo nepujcil auto Helmutovi, ktery uz je vybodovany...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Helmut a body?
« Odpověď #2 kdy: 17 Února 2016, 10:14:32 »

Muj nemecky Helmut je na tom stejne...uz taky nasbiral nejake body. Dovozoval jsem presne to, co pisete - ze mu bude zrizena karta ridice stejne jako kazdemu cizozemci, ktery je u nas pravomocne "odsouzen" za dopravni prestupek.

Bohuzel nevim, jak zjistit stav Helmutova bodoveho konta, takze musim davat pozor, aby nekdo nepujcil auto Helmutovi, ktery uz je vybodovany...

To klidně může. Helmut řidičák má, protože cizinci ho nikdo nesebere a provozovatel nemůže vědět ani zjistit, že má Helmut zákaz.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Helmut a body?
« Odpověď #3 kdy: 17 Února 2016, 13:54:28 »

O provozovatele zase tak moc nejde. Jde o to, aby Helmut nezačal přitahovat neúměrně moc pozornosti. Už teď si musím dávat pozor, aby trochu rotovali mezi úřady a nevyskytovali se někde nepřiměřeně často...
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Helmut a body?
« Odpověď #4 kdy: 17 Února 2016, 14:35:47 »

Na druhou stranu, existující zápis v registru řidičů dodá vdechne Helmutovi téměř reálný život.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Helmut a body?
« Odpověď #5 kdy: 22 Dubna 2016, 10:21:57 »

A když se Helmut vyboduje anebo dostane zákaz řízení, musí znovu do autoškoly a žádat o vrácení řidičského oprávnění?
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Helmut a body?
« Odpověď #6 kdy: 30 Dubna 2016, 22:35:15 »

Echt Helmut nemusí.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Helmut a body?
« Odpověď #7 kdy: 01 Května 2016, 02:00:00 »

O provozovatele zase tak moc nejde. Jde o to, aby Helmut nezačal přitahovat neúměrně moc pozornosti. Už teď si musím dávat pozor, aby trochu rotovali mezi úřady a nevyskytovali se někde nepřiměřeně často...

Mám to podobně... reál Helmut mi kdysi 2 x zaprasil ve stejném městě a pak znova, v Pze. Zatím mu domů ke klokanům nic nepřišlo. Helmut se ale trochu bojí, neb má koncem měsíce reál přiletět do ČR. A doufám, že nebude muset prasit po čtvrté :-(.
IP zaznamenána