30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepředložení zelené karty - kdo to projednává?  (Přečteno 5530 krát)

Trewor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Nepředložení zelené karty - kdo to projednává?
« kdy: 03 Února 2016, 22:03:08 »

Zdravím místní osazenstvo,
přišlo mi předvolání k ústnímu jednání o přestupku. Důvodem je následující:

...zahajuje řízení ve věci přestupku podle ust. § 125c odst. 1 písm. k) aniž byste u sebe měl platný doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla...

Na fóru jsem našel tenhle příspěvek od Mršti, kde tvrdí následující:

Nepředložení zelené karty musí projednávt úřad, v jehož správním obvodu má pachatel trvalý pobyt, tedy Říčany.

Když mám tedy trvalý pobyt v Brně, cajti mě zastavili v Praze a předvolal mě magistrát Prahy, tak je to stejný případ, nebo? Tedy mělo si mě předvolat Brno, nikoliv Praha.
Pokud mé uvažování není zcestné, dokázali byste mi poradit, co mám tedy při tom ústním jednání milému úředníkovi sdělit? Můj plán je prozatím takový, že si pouze vyžádám kopii spisu a požádám o lhůtu na jeho prostudování, nic víc.

BTW, to předvolání obsahuje skvělý odstavec:

Před vydáním rozhodnutí máte právo vyjádřit se k podkladům pro rozhodnutí (ust. § 36 odst. 3 správního řádu), a to po skončení dokazování ve shora uvedeném termínu při ústním jednání o přestupku, k němuž jste předvoláván/a.

Jinými slovy rozhodnutí o mojí vině zřejmě dostanu hned po příchodu. :D

Odkaz spraven moderátorem, původní šel na web ttp.com
« Poslední změna: 04 Února 2016, 03:45:11 od enzym »
IP zaznamenána