30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Jaký zvolit postup  (Přečteno 13880 krát)

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
[WIN] Jaký zvolit postup
« kdy: 18 Ledna 2016, 17:52:16 »

Měl jsem ústní jednání, kterého jsem se pro návštěvu lékaře nemohl zúčastnit, omluvu jsem na úřad poslal ještě ten den písemně. Den na to úřad rozhodl vinen a poslal mi rozhodnutí. Odvolal jsem se blanketně a čekal jsem na výzvu k doplnění. K mému překvapení v dopise nebyla výzva k doplnění, ale rozhodnutí, že dle §87 předchozí rozhodnutí ruší s tím, že vydané rozhodnutí trpí nezhojitelnou vadou, uznali mi omluvu jako včasnou a odůvodněnou. Proti tomuto rozhodnutí se mohu odvolat.
Přemýšlím nad postupem, odvolám se blanketně a po výzvě vezmu zpět odvolání, nebo doplním odvolání a vezmu zpět po určité době (např. měsíc) anebo doplním odvolání a počkám na rozhodnutí kraje. Akorát nevím, jaké by to pro mě mělo následky počkat až na rozhodnutí kraje. Pokud by odvolání zamítli, pak bych měl zase ústní jednání, pokud by ho nezamítli, musel bych dle mě doplnit odvolání?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2016, 19:06:15 »

Popis je poněkud nekonzistentní. §87 je Příkazní řízení. Vydali Rozhodnutí nebo Příkaz? Odvolání bylo Odvolání nebo Odpor? Nevzali Odvolání jako Odpor (v souladu s §37 odst. 1)?

Ale aktuálně to vidím tak, že není kam spěchat, budou muset nařídit ústní jednání, pokud uznali omluvenku.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2016, 19:42:40 »

Dle mě je to:
§ 87 Správní orgán, který napadené rozhodnutí vydal, je může zrušit nebo změnit, pokud tím plně vyhoví odvolání a jestliže tím nemůže být způsobena újma žádnému z účastníků, ledaže s tím všichni, kterých se to týká, vyslovili souhlas. Proti tomuto rozhodnutí lze podat odvolání.

Vydali rozhodnutí o spáchaní přestupku bez moji účasti. Proti kterému jsem podal odvolání s tím, že odůvodnění doplním v přiměřené lhůtě. A oni to následně zrušili za využití §87 Správního řádu a odůvodnění nepožadovali na základě §68 odst. 4, neboť odvolání bylo vyhověno v plném rozsahu.

Spěchat nemusím, to mi je jasné. Akorát, co je delší cesta?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #3 kdy: 20 Ledna 2016, 09:10:42 »

Takže to je odvolání proti tomu že uznali to odvolání?

To nepůjde.. účastník se nemůže odvolat proti rozhodnutí které plně vyhovělo jeho žádosti.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #4 kdy: 20 Ledna 2016, 10:58:12 »

A proč by tam tedy dávali formulaci o tom, že se mohu odvolat?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #5 kdy: 20 Ledna 2016, 15:08:52 »

A proč by tam tedy dávali formulaci o tom, že se mohu odvolat?

Technicky lhůta na odvolání je a to poučení tam být musí, ale fakticky se tady není proti čemu odvolat.

Nebo proti čemu by mělo to odvolání směřovat? Že to první odvolání neměli uznat? To by bylo absurdní..
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #6 kdy: 20 Ledna 2016, 15:36:16 »

Já tedy moc nerozumím tomu, proti čemu se chcete v tuto chvíli odvolávat. Dle popisu to bylo zrušeno v rámci autoremedury úřadu, který rozhodnutí vydal. Po vydání rozhodnutí se jim tam totiž asi sešlo Vaše odvolání a oprávněná omluvenka, tak došli k tomu, že pochybili. Kraj v této fázi vůbec rozhodovat nebude, protože to tam ani není důvod posílat.
Prostě počkejte, až úřad udělá další krok - zřejmě předvolání k ústnímu jednání.
Samozřejmě požádejte o spis, pokud jej ještě nemáte, nebo se tam na něj jděte podívat.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #7 kdy: 04 Února 2016, 21:32:47 »

Přesně tak, rozhodnutí zrušeno v rámci autoremedury úřadu. Poslal jsem proti tomu odvolání, čekám až mě úřad vyzve k doplnění. Zvažuji: 1. doplnit odvolání a čekat co s tím udělá kraj, 2. doplnit a po nějaké době vzít odvolání zpět, 3. nedělat nic a pak vzít zpět, 4. po výzvě vzít zpět.
Dále přemýšlím, co se stane, když kraj rozhodne. Pokud odvolání zamítne, pak bude nařízeno nové ústní jednání, pokud odvolání přijme a rozhodnutí zruší, nevím co nastane, jestli mě pak úřad vyzve k doplnění odvolání anebo rovnou předá odvolání na kraj.
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #8 kdy: 14 Března 2016, 17:39:55 »

Abych nezakládal nové téma, poprosím zde o radu, jaký zvolit další postup.

Z magistrátu dorazilo rozhodnutí.
Po jeho přečtení jsem zjistil, že není nikým podepsáno. Jsou pouze uvedeny dvě jména z magistrátu a razítko. Podpis nikde a nikoho. Doposud se mi toto nikdy nestalo, vše vždy podepsáno.
Co teď dál? Rozhodnutí považovat normálně za doručené a platné, odvolat se (asi to i zmínit v odvolání), nebo prvně vyzvat magistrát k doplnění náležitostí a rozhodnutí považovat za neplatné do doby doplnění?

Děkuji
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #9 kdy: 14 Března 2016, 17:42:34 »

A to přišlo do datovky, nebo na papíře?
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #10 kdy: 14 Března 2016, 17:43:06 »

A to přišlo do datovky, nebo na papíře?

Na papíře
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #11 kdy: 14 Března 2016, 17:50:55 »

V tom případě v termínu podej pouze blanketní odvolání s tím, že doplníš do deseti dnů všechny důvody.

Chybějící podpis automaticky neznamená neplatnost, ale pouze zakládá určitou pochybnost.
Viz http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ywA8FyYSp-cJ:kraken.slv.cz/2Azs5/2004+&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

(... V daném případě není sporu o tom, že v napadeném rozhodnutí správního orgánu chyběla jedna z náležitostí uvedených v ust. § 47 odst. 5 správního řádu, který požaduje, aby byl v písemném vyhotovení rozhodnutí uveden také orgán, který rozhodnutí vydal, přičemž toto rozhodnutí musí být opatřeno úředním razítkem a podepsáno s uvedením jména, příjmení a funkce oprávněné osoby. Zde podpis označené oprávněné osoby chybí a uveden je pouze podpis za správnost . Tuto vadu ovšem samu o sobě nelze považovat za natolik intenzivní, aby založila přímo nicotnost správního rozhodnutí. Za nicotné by toto rozhodnutí mohlo být považováno pouze tehdy, kdyby se posléze ukázalo, že absence podpisu oprávněné osoby odráží fakt, že rozhodnutí bylo vydáno zcela bez vědomí této oprávněné osoby...)

Takže chybějící podpis bude uveden u doplněném odvolání jako zásadní námitka. Do odůvodnění odvolání pak napíšeš, že ti bylo doručeno rozhodnutí bez podpisu a trpíš důvodnou pochybností, zda ho opravdu vydala oprávnění úřední osoba, nebo to poslal někdo, kdo šel jen náhodou kolem spisu.
Krom toho rozhodnutí bez podpisu nesplňuje podmínky §69 správního řádu a nelze ho tedy akceptovat jako "rozhodnutí" ve smyslu zákona. Žádáš vrácení k novému projednání pro nepřezkoumatelnost.
Jo a přiložíš kopii onoho rozhodnutí.

No a pak přidáš další námitky.
« Poslední změna: 14 Března 2016, 18:10:08 od opas »
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #12 kdy: 30 Května 2016, 18:17:42 »

Vážení,

dostalo se ke mě Rozhodnutí (zaslané poštou na papíře) bez podpisu, pouze razítko a vytištěné jméno s funkcí. Případ není rozehraný ideálně a procesní vada úřadu tohoto typu by se hodila...

Chtěl jsem s plnou mocí zajít pro kopii spisu, ale je to taktické? Co když bude ve spisu Rozhodnutí podepsané a tímto se s ním obviněný vlastně seznámí?

Díky
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #13 kdy: 11 Února 2017, 19:24:08 »

Už je to skoro rok, co jsem se podal blanketní odvolání proti rozhodnutí o zrušení rozhodnutí autoremedurou, dle § 87 SŘ. Po výzvě k doplnění odvolání, ignorováno a dopise o předání spisu na kraj, jsem o nich už neslyšel. Prekluze nastala loni v září. Takže win.

Edit: Byl jsem zvědav, jak takovéto odvolání posoudí kraj. Čekal jsem, že zrušení rozhodnutí autoremedurou potvrdí, SO by musel opakovat ústní jednání atd. V případě zrušení rozhodnutí, by mě SO1 měl vyzvat k doplnění odvolání. Bohužel krajský úřad nerozhodl.
« Poslední změna: 11 Února 2017, 20:27:26 od smg465 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jaký zvolit postup
« Odpověď #14 kdy: 11 Února 2017, 19:48:23 »

Zastávám názor, že proti každému* rozhodnutí je vhodné podat odvolání a to i když je pozitivní (např. říká, že "přestupek se nestal", nebo informuje o ukončení řízení). Přidá to úřadu práci a ten tak nemá čas škodit jiným slušným lidem. Ideálně tedy nejprve blanketně a pak doplnit (klidně nějakým nesmyslem, pokud není v zájmu odvolatele zrušení rozhodnutí).

* Samozřejmě mluvím o správních řízeních o přestupcích a správních deliktech, např. u rozhodnutí o potvrzení o výjimce ze stavebního zákona to neplatí.
IP zaznamenána