30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: výzva provozovateli - vozidlo v odhlášce  (Přečteno 7600 krát)

hanzator

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
výzva provozovateli - vozidlo v odhlášce
« kdy: 01 Ledna 2016, 23:33:03 »

Dobrý den,
zajímalo by mne určení provozovatele vozidla, pokud v době spáchání přestupku překročení nejvysšì povolené rychlosti zjištěné automatizovaným systémem vozidlo bylo v tzv. odhlášce na moje jmeno a nebyl v registru vozidel zapsán nikdo jako provozovatel/vlastník vozidla neboť jsem vozidlo zakoupil nepojízdný za účelem dalšìho prodeje po té, co automobil opravím. Podotýkám, že přestupek jsem nespáchal, neboť automobil byl prodáno novému majiteli, který si vozidlo nepřevedl na sebe.
« Poslední změna: 31 Ledna 2016, 21:40:51 od hanzator »
IP zaznamenána

hanzator

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:výzva provozovateli - vozidlo v odhlášce
« Odpověď #1 kdy: 01 Ledna 2016, 23:48:14 »

Dále by mne zajímalo, jaký máte názor na to, zda je moužné sloučení správních deliktů u přestupků spáchaných s několika automobily vedenými v registru vozidel na stejného provozovatele pokud všechny tyto přestupky řeší Magistrát hl. m. Prahy
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:výzva provozovateli - vozidlo v odhlášce
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2016, 10:59:04 »

Dobrý den,
zajímalo by mne určení provozovatele vozidla, pokud v době spáchání přestupku překročení nejvysšì povolené rychlosti zjištěné automatizovaným systémem vozidlo bylo v tzv. odhlášce na moje IČ a nebyl v registru vozidel zapsán nikdo jako provozovatel/vlastník vozidla neboť jsem vozidlo zakoupil za účelem dalšìho prodeje. Podotýkám, že přestupek jsem nespáchal, neboť automobil byl prodáno novému majiteli, který si vozidlo nepřevedl na sebe.

Přestupek se stal kdy? Od 1.7.2015 neexistuje status odhlášky. Vozidla, která byla v tomto stavu byla vyřazena z evidence. Tedy pokud bylo vozidlo v polopřevodu a přestupek byl po 1.7., pak vozidlo nemělo být správně v evidenci.
IP zaznamenána

hanzator

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:výzva provozovateli - vozidlo v odhlášce
« Odpověď #3 kdy: 22 Ledna 2016, 01:26:26 »

přestupek se stal 15.5.2015
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:výzva provozovateli - vozidlo v odhlášce
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2016, 09:31:42 »

V tom případě nechť se podívají do registru, kdo si vozidlo přihlásil, nebo se mohou zeptat pojišťovny, kdo platí povinné ručení (povinnost provozovatele).
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:výzva provozovateli - vozidlo v odhlášce
« Odpověď #5 kdy: 22 Ledna 2016, 11:14:41 »

Normálně bych jim napsal, nejsem provozovatel a nazdar, popř. z čeho vyvozujou, že jsem...
IP zaznamenána

hanzator

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:výzva provozovateli - vozidlo v odhlášce
« Odpověď #6 kdy: 24 Ledna 2016, 23:14:40 »

řídí se tím, že jsem napsán v technickém průkazu v kolonce "vozidlo odhlášeno/převedeno na"
 v TP ale nejsem zapsán jako vlastník nebo provozovatel
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:výzva provozovateli - vozidlo v odhlášce
« Odpověď #7 kdy: 26 Ledna 2016, 10:01:35 »

Trochu podobný případ http://30kmh.cz/index.php?topic=1497.0 :)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:výzva provozovateli - vozidlo v odhlášce
« Odpověď #8 kdy: 26 Ledna 2016, 10:40:25 »

Co se týče registru, tak není možné aby bylo auto bez provozovatele/vlastníka, jako nový provozovatel jste tam veden Vy. Předchozí provozovatel auto odhlásil na Vás, což by nešlo bez předložení smlouvy, to že jste auto na sebe nedohlásil nic neřeší, protože v registru jste veden jako provozovatel (tzv. avizovaný). Když si necháte udělat výpis z registru, tak Vám to bude hned jasné. Předchozí provozovatel se odpovědnosti zbavil tím, že na Vás auto odhlásil, bohužel Vy jste toto neudělal, tedy je prozatím odpovědnost na Vás.

Pokud jde o to společné řízení, tak s tím už jsem se setkal osobně a argumentace úřadu byla asi takováto: v zákoně o silničním provozu je v § 125g uvedeno dopustil-li se provozovatel vozidla (tímto slovíčkem je to svázáno s jedním vozidlem) více správních deliktů... ...vede se o těchto deliktech společné řízení. Ze zákona vyplývá, že se společné řízení týká provozovatele jednoho konkrétního vozidla. K vyšší instanci už to nedošlo, kvůli jiné chybě.

řídí se tím, že jsem napsán v technickém průkazu v kolonce "vozidlo odhlášeno/převedeno na"
 v TP ale nejsem zapsán jako vlastník nebo provozovatel
Vůbec se to neřídí podle toho co je v TP, ale co je v registru.

To se ovšem bavíme pouze o situaci před novelou a pokud vozidlo není vedeno jako vyřazené, tak s největší pravděpodobností brzy bude.
« Poslední změna: 26 Ledna 2016, 10:45:21 od Tacecek »
IP zaznamenána

dwein dibly

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:výzva provozovateli - vozidlo v odhlášce
« Odpověď #9 kdy: 26 Ledna 2016, 10:54:16 »

a vy nemáte smlouvu s tím novým majitelem, který si vůz v polopřevodu od vás zakoupil před spácháním toho přestupku?
IP zaznamenána

hanzator

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:výzva provozovateli - vozidlo v odhlášce
« Odpověď #10 kdy: 29 Ledna 2016, 23:54:10 »

smlouvu samozrejme mam, ale ta urad moc nezajima
IP zaznamenána