30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Lhůta  (Přečteno 7161 krát)

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Lhůta
« kdy: 09 Prosince 2015, 21:26:32 »

V rámci sprdele jsme byli vyzváni k napráskání řidiče a dostali jsme na to lhůtu 5 dnů. Protože fakt máme na práci i jiné věci a poštu v sídle neziskovky přebírá soused, tak jsme to nestihli a úřednický ksindl hned vysolil 3 litry pokuty za sprdel.

Co s tím? Samozřejmě budeme namítat i jiné věci, ale lhůta pěti dnů mi tedy přijde vše, jen ne přiměřená (§39 správního řádu) nota bene když tady ani omylem nehrozí prekluse.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Lhůta
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2015, 07:33:36 »

Lhůta 5 dnů vychází ze správního řádu, v odvolání ji můžete napadnout, ale budete muset doložit proč pro vás nebyla přiměřená. Oni bohužel mají navrch, protože o možnosti napráskat řidiče jste věděl již od převzetí výzvy k uhrazení určené částky. Rozsudek podle mě není moc použitelný, protože se jedná o jinou skutkovou podstatu. Pokud jsem to dobře četl, tak nevyzvali vůbec a nebo vyzvali a pak ještě doplnili další podklady, nechtělo se mi to celý pročítat.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Lhůta
« Odpověď #3 kdy: 10 Prosince 2015, 09:30:38 »

Ze kterého ustanovení správního řádu ta lhůta pochází? Já vím pouze o §39, kde se mluví o lhůtě přiměřené. A ne každý sedí se nudou kope do pozadí na jednom místě a čeká, zda mu úřad nebude něco chtít aby mohl vyskočit a radostně úřadu vyhovět. Výzva k zaplacení dorazila někdy v červnu a jak je zvykem, skončila v koši. Čistě proto, že tuhle hru s nimi odmítám hrát. Nicméně na výzvu v té parodii na správní řízení jsem neměl důvod nereagovat a řidiče jsem nahlásil hned, jak jsem se dostal k záznamům.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Lhůta
« Odpověď #4 kdy: 10 Prosince 2015, 10:09:43 »

Není tam výslovně stanovena, ale je to nejnižší lhůta, kterou orgán může ustát a používají ji velmi často. Obecně by se dalo říci, že se vychází z §37 odst. 4 o doplnění podání. Nicméně pokud prokážete, že jste z nějakého vážného důvodu (třeba dlouhodobá nepřítomnost ap.) nemohl úkon učinit, tak by šlo žádat o prominutí zmeškání úkonu dle § 41, ale to se musí nejpozději do 15 dnů od pominutí překážky, pak už zbývá jedině napadnout až v odvolání, ale šance jsou nejisté.

Někdy dělají chybu, že zapomenou na víkend. Jak moc pozdě byl řidič napráskán po uplynutí lhůty?
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Lhůta
« Odpověď #5 kdy: 10 Prosince 2015, 10:25:18 »

Asi 7 dnů nebo tak nějak. Ve čtvrtek jsem fakticky dostal písemnost, kouknul jsem do záznamů a v úterý jsem jim to mailem poslal (načež ve čtvrtek to šlo písemně potvrzené kvůli tomu, že mail nebyl podepsán tím zaručeným podpisem).
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Lhůta
« Odpověď #6 kdy: 10 Prosince 2015, 11:45:24 »

Tady mohli udělat chybu, protože pokud e-mail byl ještě ve lhůtě, i když nepodepsaný, a byl doplněn ve čtvrtek, tak ho měli brát jako řádné podání.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Lhůta
« Odpověď #7 kdy: 10 Prosince 2015, 12:53:50 »

Oni tam chyb nasekali víc, příležitostně to sem někam hodím. Ale tou lhůtou mě fakt nas..li. Takovou zoufalost bych pochopil při doručování finálního rozhodnutí dva týdny před preklusí, ale takhle fakt ne.
IP zaznamenána