30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz rychlost o 20km/h  (Přečteno 8305 krát)

Atukamix

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] Příkaz rychlost o 20km/h
« kdy: 13 Listopadu 2015, 10:34:23 »

Ahojte,
jsem tu čerstvý tak se předem omlouvám za případné nedostatky v mých vědomostech  :D

Byl nám doručen příkaz k zaplacení (provozovateli vozidla) - jde o to, že o žádné prvotní výzvě nevíme, ukradena ze schránky nebo něco takového, každopádně, než se pustíme do hlubších úvah a postupů, nedalo by se to celé poslat do prdele na základě neshod RZ vozidel?

Přikládám dokumentaci
//foto odebrána - nesedí značka (vlastník vozidla XXX XX-XX, přestupek s vozidlem XXX YX-XX)
« Poslední změna: 13 Listopadu 2015, 11:03:20 od Atukamix »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #1 kdy: 13 Listopadu 2015, 10:38:09 »

Do prdele to nepošlete. Buď podáte odpor a bude nařízeno jednání, nebo odpor nepodáte a nabyde to právní moci. To je v tuto chvíli vše. Na chybu ve značce je neupozorňujte.
IP zaznamenána

Atukamix

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #2 kdy: 13 Listopadu 2015, 10:51:56 »

Děkuji :)

jsem v této problematice opravdu nový tak se zeptám přímo

1. odpor se podává způsobem nějakého "uni" dopisu, že podávám odpor proti bla bla a nebo tam musím psát proč podávám jak a kvůli čemu ?

2. Když bude nařízeno jednání co pak? až tam poukázat na chybu ve značce a tím pádem celé řízení zanikne bez možnosti obnovy ze strany úřadu ?

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #3 kdy: 13 Listopadu 2015, 10:56:13 »

Pořádně si přečtěte červený text, co na Vás mrká. Pověřená úřední osoba už možná ví, že hledáte návod, jaxe vyhnout pokutě.
Jen tak mimochodem, řidič Vašeho vozu jel po I/49 poprvé? Vždyť ta úsekovka je tam mnoho let a vůbec není utajená. Je pravda, že v tu dobu tam již moc aut nejezdí, ale kdo tam jede, tak se vzorně plazí 45 - 46 km/h, asi ten pyrát dost předjížděl a navíc měl velkou kliku na semafory (nepatrný provoz z vedlejších a žádní chodci přes hlavní), které jsou tam na každém rohu a seřízeny jsou na 45 km/h. Měl byste mu vyčinit, že Vám dělá zbytečné problémy.
« Poslední změna: 13 Listopadu 2015, 10:59:33 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Atukamix

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #4 kdy: 13 Listopadu 2015, 11:00:46 »

Právěže přes Zlín jezdím konstantně 70 všude, přes všechny úsekovky a poprvé za dva roky mi něco přišlo až teď :)

Mimochodem děkuji, nepřímo jste mi objasnil fungování úsekových kamer (myslel jsem, že berou v potaz dané barvy na semaforech, ale to bych chtěl asi od státní technologie moc)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #5 kdy: 13 Listopadu 2015, 11:04:55 »

Asi jste se spletl v hodině nebo datumu, v daný den a hodinu tam seděl řidič Vašeho vozu, nikoli Vy. Proč by se měla úsekovka nějak slaďovat se semafory či naopak?
Právěže přes Zlín jezdím konstantně 70 všude
Buď kecáte, nebo stojíte na každém druhém nebo třetím semaforu. Pouze jeden delší úsek se dá projet 70 km/h, ale pak na jednom semaforu stojíte skoro minutu.
Provozovatel by měl co nejdříve získat kopii spisu.
Tak rychle, jak to jen jde, určitě před podáním odporu.
« Poslední změna: 13 Listopadu 2015, 11:18:09 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #6 kdy: 13 Listopadu 2015, 11:15:04 »

Všimnul jsem si, že asi mají špatně i název měřícího zařízení - zaměnili ho s názvem dodavatele tohoto zařízení.

Provozovatel by měl co nejdříve získat kopii spisu.
IP zaznamenána

Atukamix

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #7 kdy: 13 Listopadu 2015, 11:17:02 »

Máte pravdu, uvědomil jsem si že vozidlo jsem zapůjčil na víkend jisté osobě.

Tudíž podat odpor a vyžádat si spis :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #8 kdy: 13 Listopadu 2015, 11:31:29 »

Tudíž podat odpor a vyžádat si spis :)
V obráceném pořadí, ihned si zajít pro kopii spisu - jako provozovatel máte právní zájem, s nikým se tam o podezření na spáchání přestupku řidičem Vašeho vozu nebavit, pouze nechat okopírovat spis a poslat anonymizovaný podle pokynů zde.
Nelze vyloučit, že po diskuzi nad spisem dojdete k tomu, že nejmenší zlo je odpor nepodávat a zaplatit. Pokud bude přestupek zdokumentován tak, že bude těžké až nemožné se bránit cestou zpochybnění důkazu o přestupku, nastupují jako použitelné časově i znalostně dosti náročné metody.
Čtěte a studujte fórum již nyní, zda do takového způsobu obrany jste případně ochoten a schopen jít, na rozhodování po nahrání spisu sem a nějaké diskuzi bude velmi krátká doba. Je to spousta času, a musíte se sám rozhodnout, zda jej pro účel vystoupení z řad platících ovcí obětujete. Matadoři Vám určitě poradí, ale uhrát to budete muset převážně sám. Bohatě se Vám to vrátí při spáchání dalších zločinů proti pravidlům.
« Poslední změna: 13 Listopadu 2015, 11:34:59 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #9 kdy: 13 Listopadu 2015, 11:36:50 »

Jenže v případě sprdele mu nic navíc nehrozí. Maximálně zdrží úřad a sám se trochu proškolí.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #10 kdy: 13 Listopadu 2015, 11:39:17 »

Ve sprdeli hraje o + 1 000 Kč za paušál na SŘ, o nic navíc. Pokud jste rozhodnut se proškolit, pobavit se (nebo se i rozčílit) a zdržet úřad již nyní i za cenu + 1 000Kč, odpor podejte v termínu i bez spisu. K odporu blíže třeba zde.
Jde o to, zda chcete pouze rychle vyřešit tento jeden hloupý přestupek a nic víc, nebo se chcete zařadit mezi uvědomělé občany, kteří jsou si vědomi toho, že bez porušování některých zákonů by společnost ustrnula na jednom místě bez možnosti jakéhokoli pokroku. A to přece nechceme, jinak nás převálcují jiné kultury, příkladů je z historie spousta.
« Poslední změna: 13 Listopadu 2015, 11:49:41 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #11 kdy: 13 Listopadu 2015, 11:53:41 »

Tak to pozor - u sprdele se náklady řízení účtují už v příkazu. Tedy to nic navíc nestojí.
Leda snad že by to úředník do příkazu nedal. To ale nevíme.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #12 kdy: 13 Listopadu 2015, 12:01:11 »

Nešťastný provozovatel příkaz stáhl hodně rychle, asi ho anonymizuje a začerněný dodá znova. Podrobně jsem ho nestudoval - soustředil jsem se na místo, čas a rychlost, ale pamatuji si, že "ukládá pokutu ve výši 2 500 Kč", o paušálu na SŘ si nepamatuji. Naopak v úvodu je něco jako "bez správního řízení".
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Atukamix

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #13 kdy: 13 Listopadu 2015, 13:02:14 »

Náklady 1000 Kč na Správní tam už jsou, takže celkem 3500,- anonymizované dodám večer :)

jako kolem dokola ty peníze mě ani tak netrápí (samozřejmě radši si naperu pupek třeba Sushi(m), spíš jsem pro tu druhou variantu, zařadit se mezi lidi co se sebou nenechají vyjebávat kvůli ptákovinám, daný řidič nejezdí jak prase, nejezdí pomalu, jezdí bezpečně (50000 km bez jakéhokoli ťukance jsou myslím ok :D)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz rychlost o 20km/h
« Odpověď #14 kdy: 13 Listopadu 2015, 13:13:50 »

Máte pravdu, uvědomil jsem si že vozidlo jsem zapůjčil na víkend jisté osobě.
Pokud si nejste až tak úplně jist nebo se Vám příčí ne zcela pravdivé výroky z morálních důvodů, používejte prostě neutrální formulaci "řidič mého vozu". To může být naprosto kdokoli včetně Vás.
V příkazu tedy máte plnou palbu pokuta+paušál na SŘ a chuť do souboje s úřednictvem, odpor a spis sem, není o čem diskutovat.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.