30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sire opravneni nemecke polizei na dalnici  (Přečteno 5790 krát)

tomocici

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Sire opravneni nemecke polizei na dalnici
« kdy: 04 Listopadu 2015, 13:58:54 »

Zdravim vas,

pred niekolkymi dnami ma na dialnici A3, uz hodne vo vnutrozemi Bavorska, zastavil parik mladych prislusnikov polizei. Hrdza a dym z mojej 17-rocnej slecny nemeckeho povodu, slovenska SPZ, moje znacne neupravene fuzy i nekoherentna zmeska pasazierov od vsadial (spolujazda) v nich zrejme vzbudila zaujem o prehliadku. Kym som mladikovi predviedol par artistickych kuskov a poz ('fit to drive') a namocil do plastoveho kelimku, slecna si stihla obzriet interier a odkladacie priestory auta. Zrejme zvazuju akviziciou ojazdeneho auta do rodiny.

Kazdopadne, na moju otazku, ci opravnenie k prehliadke nemaju len v pripade dovodneho podozrenia na trestny cin, mi bolo odpovedane, ze nie, pretoze:
- ide o cezhranicnu jazdu (to som im prezradil)
- nachadzame sa na dialnici
- som zahranicny vodic

Kvoli mojim chabym znalostiam nemciny (komunikovali sme v anglictine) si neviem overit, ako konkretne su tieto pravidla naformulovane (lisi sa to od spolkoveho statu k statu? musia byt tie podmienky splnene kumulativne/alternativne? plati toto pravidlo na vsetkych dialniciach alebo iba v urcitom okruhu od hranic? co v pripade ak im poviem, ze cestujeme iba v ramci nemecka? apod.)

Ak by ste niekto mali ohladom tohto informacie, pripadne ma vedeli odkazat na clanok/pojednanie o tychto pravidlach (kludne i v nemcine, aspon na nej trochu popracujem) bol by som vdacny. Inak zastavenie prebehlo bez problemov, skor ma to zaujima do buducna.

Dik
t
IP zaznamenána