30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] "Výzva" magistrát brno  (Přečteno 10558 krát)

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
[?] "Výzva" magistrát brno
« kdy: 03 Listopadu 2015, 16:00:46 »

Zdravim Vás, kamarádovi došiel tento dopis, podobnú výzvu som tu ešte nevidel.
Zastavila ho MP, povedal že to chce posunúť na správné řízení, dalej od neho nechceli nič podpisovať nič nevypisovali a on odjel preč.
Nevie o tom že by ho fotili alebo natáčali.
Ja som navrhol to proste ignorovať, vcelku pochybujem že by z toho mali kamerový záznam a ešte že by ho tak skladovali a dávali možnosť sa "vykúpiť" keby mali niečo v rukách.
Nejaké rady?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2015, 16:15:59 »

Prostě pokutička se slevou, čili pokud chce jít do správka, lze toto ignorovat.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2015, 17:03:30 »

Není to pokutička se slevou ve zdejším převážném slova smyslu, tj. poplatek za právo nevypovídat; nabídka stejná, jakou by dali - či mohli dát městapáci - bloková pokuta bez nákladů na SŘ. Po vyjádření kamaráda to poslali rovnou úřadu, blokovou pokutu neřešili. Kamarád byl ztotožněn a podle MP udělal přestupek, nepřeklopitelný na sprdel. Po formální stránce přestupku jde o to, zda je schopen vyvrátit svědectví dvou městapáků, na materiální stránku bych nesázel. K procesním radám se necítím býti kompetentní.
Předpokládám, že jde o toto https://goo.gl/m47s2D místo. Jde o to, v jakém přesně místě ho městapo odchytilo. Vidím dvě možnosti
1. před SDZ B1 - pak se v křižovatce pouze otáčel úvratí, měl v úmyslu před DZ B1 zastavit a couvat dozadu, aby mohl pokračovat opačným směrem, anžto zabloudil. Takže neodbočoval vlevo, ale otáčel se. V tomto případě vidím SŘ jako řešitelné svépomocí, pokud nebude městapo lhát.
2. až za SDZ B1 - pak porušil dvě značky (B1 + B 24b) a já osobně bych do SŘ bez nějakého odborného vedení nešel a u paní úřední osoby bych hrál blbečka, který zabloudil a je mu to moc líto.
Bylo by účelné zjistit, co v tom spise úřad má ještě dříve, než se rozhodne pro bloček či SŘ. Kterak toho dosáhnout netuším, snad někdo poradí - InfZ Brno asi pořád neuznává.
« Poslední změna: 03 Listopadu 2015, 17:48:46 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2015, 17:14:35 »

Tak pokutička bez slevy, aby to nezavánělo sprdelí  ;)
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #4 kdy: 03 Listopadu 2015, 17:57:53 »

Na podrobnosti sa ešte opýtam ale z toho čo píšete je najlepšie zaplatit? :'(
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #5 kdy: 03 Listopadu 2015, 18:08:12 »

K žádnému závěru se necítím kompetentní, ten zdánlivý detail (před či za B1) je však podstatný. Já se na věc dívám čistě z formální a materiální stránky případného přestupku, ostatní možnosti (taktika a strategie vedení správního řízení i ve zdánlivě beznadějných situacích) jsou zcela mimo mé zkušenosti. To ovládají jiní kofři než já, v podstatě nováček. Času má kamarád zatím dost, on se nějaký matador nepochybně ozve se svým názorem.
Pořád je ve hře třetí varianta nezaplatim.cz.
« Poslední změna: 03 Listopadu 2015, 18:11:26 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #6 kdy: 03 Listopadu 2015, 19:46:40 »

Na podrobnosti sa ešte opýtam ale z toho čo píšete je najlepšie zaplatit? :'(

To je málokdy správná volba :)
A když už kamarád vyjevil MP, že to chce hrát ve správním řízení, tak by teď byla škoda jim na tu jejich hru přistoupit.
Já bych to ignoroval a vyčkal s čím se správní orgán vyprsí.

Edit: Samozřejmostí je žádost o spis, ať víte s jakejma kartama se ta hra bude hrát.
« Poslední změna: 03 Listopadu 2015, 19:49:11 od mila6032 »
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopadu 2015, 21:03:45 »

No zastavili ho až na vyjazde a jak zo uhrat ma teda nenapadlo par metrov mad tym je paralelne ulica :-D tak ci tak oznamil som mu situaciu a bude to na ňom stejnak by som chcel vedieť či maju ine dokazy okrem ich vypovede
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #8 kdy: 04 Listopadu 2015, 22:03:23 »

Pokud až na výjezdu, tak já se svou snahou o likvidaci formálního znaku přestupku jsem v koncích, nevidím další cestu. Do zpochybnění materiální stránky a vedení případného SŘ se bijcům motat nebudu.
Nevzpomíná si Vás kamarád na to, jak vezl svoji babičku, tetu o berlích či přítelkyni se zlomenou nohou v sádře též o berlích na zastávku Tbusu? Snad to není pouze výstupní na konečné. Mohl by povolat nějakého svědka, který by si též osvěžil paměť, že tomu tak tomu bylo. Když ho odchytili až na výjezdu, nemohla ve voze již ta postižená osoba být. No, připadá mi to poněkud přitažené za vlasy, pár metrů k zastávce nedojde a pak jede přes celé Brno kdoví kam, to by chtělo svědka, který postiženou někde na trase Tbusu zase vyzvedl. Pokud formální znak přestupku byl spáchán v "rozumuné" době, dotyčná osoba cestovala do nemocnice Bohunice, ta je na trase Tbusu a přitom dostatečně daleko na to, aby šetřílek obhájil cestu MHD a nikoli automobilem. Tato konstrukce by však vyžadovala dosti přesné vedení SŘ, aby to nemohli MPíci jako svědci shodit na "nepřerušeném vizuálním kontaktu s vozidlem, které projelo plynule celým úsekem a žádný TBus tam v té době nebyl". Pokud tam TBus skutečně stál, má to nějakou šanci na úspěch, vysadil ji za Tbusem, který pak objel a ejhle, MP. Úplný ideál by byl, kdyby svědek byla zdravotní sestra z té nemocnice, která na ni čekala u zastávky.
« Poslední změna: 04 Listopadu 2015, 22:26:32 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #9 kdy: 05 Listopadu 2015, 20:52:39 »

No keby to bolo vedene so mnou som ochotny vsetko riskovat ale kedze to je kamarad je jak kazdy a chce mat pokoj. Navyse to bola dodavka a zabnou mal vozik plny sudu piva :-D jaka argumentacia by sa tam mohla pouzit nerusim. Fakt je ze sledoval cestu bol zamotany a znacku si nevsimol. Ale asi to tam majunjak tutofku, na google street view tam stoja takisto
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #10 kdy: 06 Listopadu 2015, 09:45:44 »

Pokud kamarád nehodlá jít do boje - za dané situace je to asi pouze pro ostřílené bijce - tak bych zvolil variantu blokové pokuty a roli bloudícího nešťastníka, který tam byl poprvé. Mohl by to ještě doplnit, že nikomu nezavazel a v úseku nikdo nebyl, takže nikoho ani neohrozil, ani neomezil.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #11 kdy: 09 Listopadu 2015, 10:39:13 »

Zastavila ho MP, povedal že to chce posunúť na správné řízení, dalej od neho nechceli nič podpisovať nič nevypisovali a on odjel preč.

Změnil od té doby názor na posunutí do správního řízení?
Nechali to jen uležet a ptají se znovu jestli to přece jen nechce řešit blokově.
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #12 kdy: 10 Listopadu 2015, 11:09:56 »

Zastavila ho MP, povedal že to chce posunúť na správné řízení, dalej od neho nechceli nič podpisovať nič nevypisovali a on odjel preč.

Změnil od té doby názor na posunutí do správního řízení?
Nechali to jen uležet a ptají se znovu jestli to přece jen nechce řešit blokově.
On to tak povedal lebo som mu hovoril o tom ako sa to mne premlcalo. Kamarad inak byva v CR. No nevim ci zmenil nazor ale menej vycviceni jedinci radsej zaplatia a po tomto listw zacal nad tym uvazovat. Prisiel typicky argument, dam 500 a mam pokoj. Tlacit ho nemozem a bez skusenosti je v nevyhode.
IP zaznamenána

Ruptus

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #13 kdy: 12 Listopadu 2015, 12:07:38 »

Měl bych dotaz. Přišla mi Výzva provozovateli vozidla. Součástí byl text: "...Správní orgán upozorňuje provozovatele vozidla na povinnost jemu uloženou zákonem o silničním provozu sdělit skutečnosti potřebné k určení totožnosti řidiče vozidla podezřelého z porušení ustanovení zákona o silničním provozu (§ 10)...". Lze blíže specifikovat lhůtu, po kterou jsem vázán povinností mít k dispozici identifikační údaje, když k přestupku došlo už před půlrokem? Lze případně argumentovat, že v okamžiku půjčení vozidla jsem údaje znal, ale po jeho vrácení jsem je zapomněl?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:"Výzva" magistrát brno
« Odpověď #14 kdy: 12 Listopadu 2015, 13:56:05 »

Ruptus: Zákon tu povinnost vědět údaje časově neomezuje. Ale neznalost údajů řidiče je přestupek a ten má promlčecí dobu a po jejím uplynutí už za to nic nehrozí.
Když řeknete že jste je zapomněl tak odpovědí že jste si je měl napsat.

Ale neudat žádného řidiče se dá bez rizika* odepřením výpovědi.
Dokonce když údaje řidiče nevíte a tak byste sám sebe musel obvinit z přestupku tak to je legitimní důvod nevypovídat.

Dodatek:
* Bez rizika postihu za neudání řidiče. Postih za přestupek kvůli kterému řidiče chtějí vědět může hrozit pořád.
« Poslední změna: 12 Listopadu 2015, 13:59:22 od 2M »
IP zaznamenána