30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha, překročení o 22 km/h, postup  (Přečteno 6877 krát)

galaxy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Praha, překročení o 22 km/h, postup
« kdy: 30 Října 2015, 15:59:13 »

Zdravím,

začátkem roku jsem překročil rychlost v Praze o 22 km/h (změřeno "automatizovaným technickým prostředkem"). Přišla mi výzva k zaplacení, tu jsem ignoroval. Do promlčení zbývá 2,5 měsíce (jestli stále platí rok). Teď mi přišla výzva k podání nezbytného vysvětlení s přiloženým formulářem k "udání" řidiče. Uvažuju o cizinci, jak je na tom teď tahle praktika? Funguje to stále? Nemám s tímhle vůbec žádné zkušenosti, tak chci požádat o názor, co by bylo nejlepší (nejsem taky právník, takže jakékoliv správné formulace budou více než vítané).

Hodně tu čtu o tom, že lidi dostali fotky. Mě žádná nepřišla ani s výzvou k zaplacení ani teď s touto výzvou k vysvětlení. Nevím, jestli je to dobrý nebo špatný znamení.

Díky za jakoukoliv radu.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Praha, překročení o 22 km/h, postup
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2015, 16:07:12 »

jestli máš 2,5 měsíce do prekluze, udej sebe, cizinec je riziko, že by stihli překlápku na SPRDEL (pokud by nebyl skutečný/aktivní) - podívej se do příslušných sekcí, jak teď ouřadové vyjebávají s doručováním cizincům. I kdyby nakrásně Pha stihla za 2 měsíce rozhodnutí první instance (což nejspíš nestihne), rozhodnutí odvolacího orgánu na 1000% ne

IP zaznamenána

galaxy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Praha, překročení o 22 km/h, postup
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2015, 16:21:08 »

Takže udám sebe a pak se bude dít co? Započne se nějaké soudní řízení nebo tak něco, kde oni budou rozhodovat? Když nerozhodnou do té doby, tak dobrý, když ano, bude nutný se odvolat a tu už se nestihne? Jen si chci vyjasnit, co bude, protože v tomhle se absolutně nevyznám...díky.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Praha, překročení o 22 km/h, postup
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2015, 16:26:24 »

bude zahájeno správní řízení o přestupku. jakmile ti něco přijde po sebeudání, nahraj to sem, dostaneš další instrukce. Může se taky stát, že nepřijde už nic...

do té doby domácí úkol: přečíst si základy o SŘ - odkazy pro nováčky jsou zde na fóru (FSM), které má primární cíl naučit lidi se bránit, ne to dělat za ně
IP zaznamenána

galaxy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Praha, překročení o 22 km/h, postup
« Odpověď #4 kdy: 30 Října 2015, 16:30:40 »

Díky, to si přečtu. Jen mě zajímalo, co by byl nejlepší postup, aby se to ještě víc nezamotalo. Díky moc za poskytnutí.
IP zaznamenána

galaxy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Praha, překročení o 22 km/h, postup
« Odpověď #5 kdy: 25 Listopadu 2015, 14:42:31 »

Hm, tak odpověď přišla celkem pekelně rychle. Doručeno fikcí. Příkaz k uložení pokuty.

Už jsem tu četl FSM, trochu i jiná témata. Zřejmě by bylo nejlepší blanketní odpor bez odůvodnění proti všemu? Získá se tím čas (přece jen fakt zbývá chvilka, na druhou stranu - reagují nějak kurevsky rychle, tak aby ten odpor zas nebrali jako pobídku k nějaké další šikaně, i když v příkazním řízení, jestli to správně chápu, nejde navyšovat pokutu, ale nevím, jak to je s těmi poplatky za řízení). Taky aby se to nějak nepřeklopilo na sprdel (zákony toho, co se překlopí a nepřeklopí na sprdel, ještě nemám zcela prostudované).

Druhá možnost je asi hledat nějaké kličky v odůvodnění nebo formulaci...

Díky všem za případné rady.
« Poslední změna: 25 Listopadu 2015, 14:46:32 od galaxy »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Praha, překročení o 22 km/h, postup
« Odpověď #6 kdy: 25 Listopadu 2015, 15:44:50 »

pochopitelně podat odpor, který se zásadně nezdůvodňuje. Proti příkazu č. 123 podávám odpor. pac a pusu
IP zaznamenána

galaxy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Praha, překročení o 22 km/h, postup
« Odpověď #7 kdy: 25 Listopadu 2015, 17:48:01 »

Někde jsem viděl, že tam lidi do holýho odporu přidali formulaci typu "žádám o lhůtu pro doplnění tohoto odporu". Vidím v tom v mém případě šanci, jak to prodloužit, protože jestli to chápu správně, tak teď podám odpor a vzhledem k tomu, jak rychlá byla reakce s tímto příkazem, tak mě do týdne po odeslání pozvou někam na "schůzku". Kdežto s tamtou formulací bych měl ještě jeden "mezidopis" s lhůtou (samozřejmě vše s fikcí)...jen nevím, jestli je to vhodný a bez zkušeností nedokážu odhadnout případné pro mě nepředstavitelné nástrahy, tak mě zajímá pohled zkušenějších.

« Poslední změna: 25 Listopadu 2015, 17:49:50 od galaxy »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Praha, překročení o 22 km/h, postup
« Odpověď #8 kdy: 25 Listopadu 2015, 18:00:32 »

Pokud dobre pocitam a do prekluze je 1,5 mesice, tak podat odpor bez odduvodneni a je to bez rizika. Vse nasledujici prebirat (nebo si nechat hodit do schranky) posledni den a pokud to nejsou masochiste, tak spravni rizeni ani zahajovat nebudou, za ten cas ani nejde vydat rozhodnuti.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Praha, překročení o 22 km/h, postup
« Odpověď #9 kdy: 25 Listopadu 2015, 18:04:46 »

Odpor se nijak nemusí zdůvodňovat, tedy žádat o doplnění je zbytečné či dokonce nesmyslné. Budou muset nařídit ústní jednání, Vánoce jsou blízko, takže nejdříve v lednu. Případně ještě omluvenka s prvního nařízeného termínu. A to to ještě není ani u odvolačky. Pokud sprostý podezřelý neprošvihne lhůty, vidím to jako jasný WIN.
IP zaznamenána

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Praha, překročení o 22 km/h, postup
« Odpověď #10 kdy: 26 Listopadu 2015, 14:23:31 »

Človíček píše v prvním příspěvku, že přestupek je ze začátku tohodle roku. Není tam už prekluze 2 roky?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Praha, překročení o 22 km/h, postup
« Odpověď #11 kdy: 26 Listopadu 2015, 15:08:25 »

Dva roky jsou pro přestupky spácháné 1. října 2015 a později.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha, překročení o 22 km/h, postup
« Odpověď #12 kdy: 26 Listopadu 2015, 16:44:52 »

Nemá cenu to nijak komplikovat, stačí odpor a je to v klidu, obzvlášť, když je to v Praze.
IP zaznamenána