30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odpuštění poplatku za spr. řízení  (Přečteno 8291 krát)

daawer

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Odpuštění poplatku za spr. řízení
« kdy: 27 Října 2015, 11:47:04 »

Zdravím všechny,
jednoduchý dotaz: V příkazu o pokutě mi příjde datum které zní řekněme 1.1.2014....přestupek se stal 3.2.2015...jak se zachovat???

Já jsem podal odpor ve znění: Podávám odpor nazdar, pak jsem ještě podával odvolání kde jsem chtěl odpustit poplatek a další. Na krajském úřadě mi následně řekli že prostě musím zaplatit poplatek za správní řízení i když příkaz byl blbě..argumentoval jsem tím že se jedná o neexistující přestupek když mi ho kladou za vinu v uplně jiném datu a že bych samozřejmě odpor nepodávál kdyby mi přišel s datem ve kterém jsem přestupek doopravdy spáchal, a že už tím že jsem podal odpor proti neexstujícímu přestupku jsem se vystavil postihu v podobě placení 1000Kč za správní řízení.....

no paní na kraji mi řekla že odporem jsem příkaz zrušil, takže si mám vylízat a že v dalším rozhodnutí už to bylo v pořádku ...ale není náhodou taková argumentace nějaká debilní? 


BTW po ústním jednání mi došlo datum blbě v rozhodnutí a v odůvodnění už dobře....


 
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Odpuštění poplatku za spr. řízení
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2015, 12:22:54 »

Bohužel v tomhle jste trochu bez šance. Chcete se snad zkusit soudit za 3000,- s velmi malou šancí na úspěch?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Odpuštění poplatku za spr. řízení
« Odpověď #2 kdy: 27 Října 2015, 12:23:33 »

Bohužel, pokud je mi známo, není možné aby úřad správní poplatek snížil nebo nevybral. A navíc, tzv. příkazní řízení je pro úřad nepovinný krok, takže šanci na zvrácení úředního postupu pouze na chybách v datech (v této chvíli) už vidím jako velmi nízkou.

Chybu v datu by snadno opravili pomocí postupu tzv. oprava zřejmých nesprávností, proti kterému se sice můžete odvolat, ale pokud to bude podloženo důkazy, tak to bude potvrzeno. Tento postup ale nemění datum nabytí právní moci původního rozhodnutí.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Odpuštění poplatku za spr. řízení
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2015, 12:31:29 »

Pokud jste chtěl souhlasit s přestupkem už v příkazním řízení, tak jste měl namítnout, že mají chybu v příkazu a oni by Vám ji mile rádi opravili :D Tím, že byl podán odpor a proběhlo řádné správní řízení i s ústním jednáním a dokazováním, a jestli se to týkalo toho případu, který se tu někde povaluje, tak i s předvoláním svědků, nemáte naprosto žádnou šanci ani před soudem. Zbývá Vám jedině zaplatit a poučit se pro příště.
IP zaznamenána

daawer

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Odpuštění poplatku za spr. řízení
« Odpověď #4 kdy: 27 Října 2015, 13:19:04 »

Díky za odpovědi. Já jsem to dneska platil a je to přesně rok co se to stalo, takže jsem si dneska platbou 1000Kč za Správní + 1800 Pokuta za pásy oslavil roční výročí od spáchání přestupku. Kraj už rozhodl a v odvolání mi vyhověl v 1 z 5 bodů.

Ona ta nesprávnost kdy chybné datum figuruje v celém rozhodnutí nemusí být hned zřejmá. Já jsem si do kalendáře nepsal datum kdy se to stalo a pokud bych byl v datum příkazu na dovolené, tak jaký je opravný prostředek k tomu abych řekl, něco ve smyslu:Nezlobte se, ale mezi tím a tím datem jsem byl na dovolené, takže váš příkaz je nesmysl...??? (Nehledě na to že jsem samozřejmě vůbec netušil že je tam to datum blbě, prostě jsem podal odpor a hotovo :D. Až přišlo předvolání k ústnímu na přestupek z data o 34dní pozdějšího, tak jsem to teprve začal řešit)
« Poslední změna: 27 Října 2015, 13:29:39 od daawer »
IP zaznamenána

daawer

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Odpuštění poplatku za spr. řízení
« Odpověď #5 kdy: 27 Října 2015, 13:28:41 »

Bohužel, pokud je mi známo, není možné aby úřad správní poplatek snížil nebo nevybral. A navíc, tzv. příkazní řízení je pro úřad nepovinný krok, takže šanci na zvrácení úředního postupu pouze na chybách v datech (v této chvíli) už vidím jako velmi nízkou.

Chybu v datu by snadno opravili pomocí postupu tzv. oprava zřejmých nesprávností, proti kterému se sice můžete odvolat, ale pokud to bude podloženo důkazy, tak to bude potvrzeno. Tento postup ale nemění datum nabytí právní moci původního rozhodnutí.

Takže oni to opraví prostě zpětně i když já už mám dávno povinnost to zaplatit....to znamená že vám přijde příkaz na nesmyslné datum v celém rozhodnutí i odůvodnění a oni vám ho sice opraví, ale než ho opraví, tak vám prostě uplynula lhůta k podání odporu, takže smůlička.....to znamená že když tam bude prakticky jakékoliv datum, tak to prostě zaplať, nebo podej odpor??
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Odpuštění poplatku za spr. řízení
« Odpověď #6 kdy: 27 Října 2015, 13:55:19 »

Bohužel. Příkaz je v podstatě taková obdoba blokového řízení, s tím že máte možnost podat odpor a pokračovat ve správním řízení. Jednoduše, pokud chcete aby neuložili náklady, musíte souhlasit a nepodávat odpor.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Odpuštění poplatku za spr. řízení
« Odpověď #7 kdy: 29 Října 2015, 10:27:19 »

Tady to asi spíš chtělo podat odpor bez dalších keců a blbej datum potom mohli napsat i v rozhodnutí a tam by se na tom už dalo lépe točit.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Odpuštění poplatku za spr. řízení
« Odpověď #8 kdy: 29 Října 2015, 14:23:57 »

Tady to asi spíš chtělo podat odpor bez dalších keců a blbej datum potom mohli napsat i v rozhodnutí a tam by se na tom už dalo lépe točit.

autoremedurou by opravili "písařskou chybu" a za tejden by to bylo zpátky
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Odpuštění poplatku za spr. řízení
« Odpověď #9 kdy: 30 Října 2015, 06:37:29 »

Pokud je to zjevná chyba v psaní nebo počtech, pak se neopravuje autoremedurou. A pokud to není zjevná chyba v psaní nebo počtech, tak už se vůbec neopravuje autoremedurou.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Odpuštění poplatku za spr. řízení
« Odpověď #10 kdy: 30 Října 2015, 09:40:23 »

Pokud je to zjevná chyba v psaní nebo počtech, pak se neopravuje autoremedurou. A pokud to není zjevná chyba v psaní nebo počtech, tak už se vůbec neopravuje autoremedurou.

což na výsledku zas tak moc nemění, že... proto byla chyba v uvozovkách, omlouvám se, pokud někoho zmátlo, že jsem nedal do uvozovek i autoremeduru
IP zaznamenána