30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Obsah odvolání ke Krajskému úřadu  (Přečteno 6000 krát)

dijkstra

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Obsah odvolání ke Krajskému úřadu
« kdy: 20 Října 2015, 09:28:12 »

Zdravím. 1. instance správního řízení (Městský úřad) rozhodl bez mé přítomnosti a neuznal moji omluvu z ústního projednání. Domnívám se, že omluva měla všechny náležitosti podle § 59 správního řádu. Chci se odvolat ke Krajskému úřadu, ale mám dvě otázky:
1. V den ústního jednání jsem měl akutní zdravotní potíže a strávil jsem celý den na interním oddělení v nemocnici. Úřadu jsem se omluvil v den řízení mailem ještě před začátkem řízení a následující den poslal doporučeně omluvu včetně potvrzení lékaře. Je třeba přidat do odvolání ještě něco (např. neschopenku místo potvrzení, že jsem strávil celý den v nemocnici)? Podle zákona o veřejném zdravotním pojištění nemusím detaily diagnózy úřadu sdělovat.

2. Je třeba do odvolání přidat argumenty, které jsem uplatnit v ústním jednání správního úřadu prvního stupně? Nejraději bych v odvolání rozporoval pouze omluvenku a donutil krajský úřad vrátit řízení zpět městskému úřadu. Je to průchozí strategie?

Díky.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Obsah odvolání ke Krajskému úřadu
« Odpověď #1 kdy: 20 Října 2015, 09:33:07 »

ad 1) Detaily nejste povinen sdělovat, nicméně jste povinen dodat důkazy na podporu svých tvrzení. Rozsah důkazů si musíte vyhodnotit sám.

ad 2) Já bych je tam přidal. Čím víc toho tam bude tím je pravděpodobnější, že to kraj sestřelí. Stejně je řešit nebude, takže prostě jen troch ukážete karty napřed někomu jinému.
IP zaznamenána

dijkstra

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Obsah odvolání ke Krajskému úřadu
« Odpověď #2 kdy: 27 Října 2015, 23:34:30 »

Děkuji. Při sepisování odvolání jsem zjistil, že správní orgán uvedl v rozhodutí zcela špatnou registrační značku vozidla. Jak se dá této chyby nejlépe využít v odvolání ke krajskému úřadu?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Obsah odvolání ke Krajskému úřadu
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2015, 23:42:44 »

Uvedl ji spatne ve vyroku, v oduvodneni, nebo snad v celem?
IP zaznamenána

dijkstra

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Obsah odvolání ke Krajskému úřadu
« Odpověď #4 kdy: 28 Října 2015, 20:17:53 »

Ve výroku, tzn v části:

je vinen, že ....reg. zn. špatná značka

a také v odůvodnění, tzn:

Odůvodnění:
.... vozidlem Bla combi reg. zn. spatná značka....
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Obsah odvolání ke Krajskému úřadu
« Odpověď #5 kdy: 29 Října 2015, 10:22:35 »

To je tak, když ouřadi používají ctrl+c a ctrl+v. Jestli je to ve výrokový části, nedá se to na tom náhodou shodit celý bez dalších věcí? Podle mě je to docela stěžejní a oni tady někoho obviňují z něčeho, co ten člověk vůbec nespáchal.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Obsah odvolání ke Krajskému úřadu
« Odpověď #6 kdy: 29 Října 2015, 21:08:57 »

Pokud maji ve spise znacky spravne, tak to uhraji na zrejmou nespravnost v psani. Kraj to ve svem rozhodnuti opravi, jen na tom to neshodite, ale jako argument je to pouzitelne. Kdyz v tom rozhodnuti bude vice takovych chyb, tak je sance.
IP zaznamenána