30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zajímavý postup úřadu  (Přečteno 11424 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #15 kdy: 22 Října 2015, 14:37:20 »

Tohle je ale ovšem echtprasárna, normální člověk (mám na mysli standardní každodenní čech) je v běžných časech příchodů poštěvaček v zaměstnání a děcka ve školách, takovému člověku je fikčně doručeno a ani o tom neví? Vidím v tom jasné porušení práva na spravedlivý proces.
Jakmile by se takováhle "fikce" užila v nějakém úředním úkonu, okamžitě by měla následovat brutální stížnost .. (což předpokládá non-"ovce" přístup, no)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #16 kdy: 22 Října 2015, 14:40:53 »

Jak se ta služba jmenuje?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #17 kdy: 22 Října 2015, 16:32:44 »

Je to doplňková služba, kterou může odesílatel požadovat. Nepatrně více jsem to rozvedl zde včetně odkazu na doplňkové služby ČP a jejich zkratky.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #18 kdy: 22 Října 2015, 21:09:05 »

Já to tušil, že v tom bude nějaká kulišárna. A navíc, jak jsem psal, úřad je neobvykle hodný a znovu se ptá, jestli je Helmutova adresa správná. Podle mě to tedy testuje a ještě není silný v kramflecích. Protože schránka byla a je fakt označená. Ale nebyl tam ani papírek. Tak tohle, jestli si ověřím, tak jim dám fakt sežrat.
Co kdybych zavolal na poštu jako Helmut a zeptal se, jestli nějaká zásilka v úřadem uvedený den byla doručována a jestli tam tato služba figurovala? Myslíte, že mě vyfakují?
Pokud se to dá zjistit až ze spisu, to je celkem pozdě. Chci to pokud možno udržet v levelu Helmut, akceptovaný jako pachatel, rozhodnutí, Helmut odjíždí do teplých krajin.
Aktuálně vlastně stále zjišťují pachatele, takže žádný spis jako takový neexistuje, nebo se mýlím?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #19 kdy: 22 Října 2015, 21:20:39 »

Pokud se to dá zjistit až ze spisu, to je celkem pozdě. Chci to pokud možno udržet v levelu Helmut, akceptovaný jako pachatel, rozhodnutí, Helmut odjíždí do teplých krajin. Aktuálně vlastně stále zjišťují pachatele, takže žádný spis jako takový neexistuje, nebo se mýlím?
Částečně se nemýlíte, zatím hledají, koho osolit. Pokud to má nějaké číslo (spisová značka, nikoli číslo jednací), tak spis na druhé straně existovat musí. Jako majitel vozidla má Váš kamarád ve věci právní zájem, anžto pokud Helmut nebude spolupracovat, budete postižen on. Takže do spisu může nahlížet již nyní, respektive úřad by to měl umožnit. Už někdo tuto situaci testoval?
« Poslední změna: 22 Října 2015, 21:26:36 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #20 kdy: 22 Října 2015, 21:29:38 »

Přemýšlím, že bych přešel do protiútoku a napsal jim, ať mi laskavě sdělí, jakým způsobem bylo nastaveno doručení a zda tam nějaká taková služba figurovala. Myslím, že by mohla být reálná šance, že to v tichosti strčí do šuplíku. Nahlížet do spisu - tomu bych se rád vyhnul, je to kolegova záležitost, já to pro něj jen koučuju a nerad bych ho tam posílal, protože má nulové zkušenosti a asertivitu, mohli by ho ustřílet rovnou tam na místě. Může tedy případně, že by odmítali toto sdělit dopisem, kolega jako provozovatel již v této fázi požádat o kopii dosavadního spisu?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #21 kdy: 22 Října 2015, 21:57:05 »

Nemohou nikoho ustrilet, nahlizeni do spisu je jednostrany ukon. V podstate nemusi rict ani slovo krome toho ze chce nahlizet. Takze se neni ceho bat.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #22 kdy: 22 Října 2015, 22:24:39 »

Přemýšlím, že bych přešel do protiútoku a napsal jim, ať mi laskavě sdělí, jakým způsobem bylo nastaveno doručení a zda tam nějaká taková služba figurovala. Myslím, že by mohla být reálná šance, že to v tichosti strčí do šuplíku. Nahlížet do spisu - tomu bych se rád vyhnul, je to kolegova záležitost, já to pro něj jen koučuju a nerad bych ho tam posílal, protože má nulové zkušenosti a asertivitu, mohli by ho ustřílet rovnou tam na místě. Může tedy případně, že by odmítali toto sdělit dopisem, kolega jako provozovatel již v této fázi požádat o kopii dosavadního spisu?

Včera jsem poslal žádost o info - kopii spisu. Je to ve fázi cca 30 dní po vyděračském dopisu. Jestli zareagují do 15-ti dnů, mohu se rozhodnout, zda helmut nebo jiný postup. Uvažuji i o oznámení sebe, a pak odpor, omluvy, odvolání. Je to v Praze, takže reakce úřadu by mohly být dlouhé.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #23 kdy: 23 Října 2015, 09:06:26 »

Vytvořte Helmutovi mailovou schránku a napište mu, že je po něm scháňka. On Vám potom pošle nejprve mailem a potom i poštou originál Plné moci k zastupování.
Korespondenci zašlete úřadu.
Někde jsem zachytil, že Předvolání k podání vysvětlení nemusí být v helmutštině. Tím úřad obchází tu povinnost korespondovat o přestupku v helmutštině. Ale prdel by byla, kdyby se Helmut dostavil a mluvil jen helmutsky.  :)
Počítejte s tím, že úřady už o Helmutech vědí, je to hra, tak by bylo potřeba mít skutečného spřáteleného Helmuta, se kterým se lze vytasit až po překlopení na sprdel.
Helmut musi byt ovsem chytry a protoze vi, ze se vsechno loguje a nechce se zabyvat do budoucna vysvetlovani ruznym organum, ktere se nas snazi presvedcit, ze jsou tu pro nase dobro  ruzne veci.

Helmut zalozi emailovou schranku na:
1. jine domene, nez ma majitel vozidla
2. pres jiny prohlizec(napr opera, firefox, IE, chrome), nejlepe pres ten, ktery do te doby majitel nepouzival a neprihlasi se pres nej na zadny ucet majitele ani do budoucna
3. nejlepe z kavarny jineho mesta, nez je majitel a majitel v teto kavarne nebude platit kartou
Jakým způsobem pak helmut podepíše podání? Protože na e-mail se Vám z vysoka vykašlou a bohužel můžou.
Nejak nevidim, ze bych se vyjadroval k necemu jinemu nez je komunikace a zalozeni postovni schranky. ::)

Nechtel jste reagovat na prispevek drive?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin