30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zajímavý postup úřadu  (Přečteno 11421 krát)

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
[?] Zajímavý postup úřadu
« kdy: 19 Října 2015, 22:32:46 »

Čauec.
Dnes mi přišel zajímavý dopis od úřadu. Vzhledem k tomu červenému titulků zatím ne napíšu odkud.
Vozidlo z měřeno automatem. Výzva k napraskání. Přiložen formulář. Formulář vyplněn. Musel jsem prasknout toho hajzla Helmuta. Vypsana trvalá i doručovací adresa. Doručovací adresa zde v ČR. Schránka řádně označena. Po 3 měsících dopis. Na trvalé adrese v Helmutově, v zahraničí adresát u nelze doručit. Žádost o sdělení adresy, na které je k zastižení. Mam z toho radost, pac jde o obzvláště zavile soudruhy. Takhle to zkurvit hned na začátku. Se nám to trosku protáhne, než zjistíme, kdo a kam a komu se má doručovat. Nebo se pletu? :-) Přestupek spáchán v červenci. :-) Mám je dráždit tím, že jsou kokoti a že to tam mají napsáno, nebo napsat jen, že jsou kokoti?:-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #1 kdy: 20 Října 2015, 08:56:32 »

A co zkusit: Vážení (kokoti), jiné údaje o adrese Helmuta než jsem uvedl v písemnosti ze dne XX.YY.RRRR mi bohužel nejsou známy.....pravděpodobně to hodí na sprdel a vy jim omlátíte o hlavu tu doručovací adresu...a zase nám hezky uplyne nějaká ta doba.....
 
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #2 kdy: 20 Října 2015, 09:23:22 »

Ha! Tak update. Není to můj případ, jen ho řeším a informace se mi dostávají postupně....
Úřad píše o doplnění kontaktních údajů do 5 dnů. Doručoval na udanou kontaktní adresu zde v ČR.
Cituji: "....není možné uvedenou osobu předvolat k podání vysvětlení, neboť na uvedené doručovací adrese, je adresát dle vyjádření České pošty neznámý. Předmětná zásilka byla dne xxx připravena k vyzvednutí a dne xxxx doručena fikcí. Pan Helmut byl předvolán k podání vysvětlení na den xxxx, kdy se nedostavil a nereagoval. žádáme vás o doplnění údajů řidiče a to především adresy, kde pan Helmut přebírá poštu" konec citátu :)

Schránka byla a je řádně označena Helmutovým jménem. Tak přemýšlím, co znamená " dle vyjádření české pošty neznámý"
A jak může být doručeno fikcí někomu, kdo tam tedy vůbec nebydlí.
Přemýšlím, že tu schránku vyfotím a lisknu je tím přes hubu...případně rovnou tou schránkou...

Myslím, že tedy asi přišel čas na plnou moc, pak výzva k podání vysvětlení, Helmut pošle přiznání atd. Nepletu se?
Ještě přemýšlím, jak je donutit psát mu v Helmutštině, ať to mají trochu více zábavné. :)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #3 kdy: 20 Října 2015, 10:06:21 »

Psát v Hemlutštině by měli povinnost, pokud by Helmut měl adresu v Helmutově a helmutov by byl součástí EU. Předpokládám, že tato povinnost se nevztahuje na Slovensko, ale nejsem si tím jist.

Momentálně, pokud bylo doručeno fikcí, je třeba aby se Helmut přiznal. Tedy první fail byl, že bylo doručeno fikcí, byla mu dána nějaká lhůta a on ji nedodržel. Nicméně s tím by mohlo jít něco dělat tka, že nyní Helmut pošle sebeudání s omluvou, že byl pracovně mimo adresu v ČR. Jelikož se pracovně zdržje mimo často, zplnomocňuje tedy pro tuto kauzu svého zástupce - vás? - který za něj bud jednat. Pak začíná ta pravá legrace :)
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #4 kdy: 20 Října 2015, 10:17:08 »

Tak nějak si to představuji :) Díky za potvrzení.
Jen mě zaráží, že teoreticky člověk může být součástí kauzy, aniž by to věděl. Pošta řekne, že je na uvedené adrese neznámý, podrží to 10 dní u sebe a fikce.To se na doručování může pošťačka rovnou vysrat a kdykoliv tvrdit, že na schránce nebylo jméno. A můžu si klidně stěžovat na poštu, ale bude mi to plat prtné :) , protože úřad mě zatím semele, aniž bych už měl nějaký vliv to zvrátit. Nemůžu nijak dokázat, že ten štítek na schránce byl.
V tomto případě se mi ale zdá postup úřadu nějak podezřele mírný. Jedná se o obzvláště zavilý úřad, který tu již figuruje u spousty veselých případů. Nejde mi do hlavy, jak to, že mi dávají ještě druhou šanci upřesnit pachatele a nehážou to rovnou na sprdel, jehož turbo variantou jsou zde pověstní....Divné, divné...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #5 kdy: 20 Října 2015, 10:49:31 »

Jen mě zaráží, že teoreticky člověk může být součástí kauzy, aniž by to věděl. Pošta řekne, že je na uvedené adrese neznámý, podrží to 10 dní u sebe a fikce.To se na doručování může pošťačka rovnou vysrat a kdykoliv tvrdit, že na schránce nebylo jméno. A můžu si klidně stěžovat na poštu, ale bude mi to plat prtné :) , protože úřad mě zatím semele, aniž bych už měl nějaký vliv to zvrátit. Nemůžu nijak dokázat, že ten štítek na schránce byl.

No ono stačí odjet na měsíc na dovolenou......nicméně každému kdo si toho povšimne říkám "...vítej ve fašistické diktatuře..."
Jediná skutčně efektivní ochrana proti této zvůli se (zatím) jeví datová schránka.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #6 kdy: 20 Října 2015, 15:52:30 »

Ktoru si ale Helmut asi tazko zariadi. Alebo sa mylim?
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #7 kdy: 20 Října 2015, 16:13:34 »

Ktoru si ale Helmut asi tazko zariadi. Alebo sa mylim?

Pokud má provozovatel vhodného cizince (ideálně bezdomovce s doručovací adresou) a nechá ho, aby si nechal vystavit kvalifikovaný certifikát (kdekoliv v EU), může potom požádat o zřízení DS žádosti podepsanou tímto certifikátem. Bohužel přihlašovací údaje budou (pravděpodobně) zaslány na bezdomovcovou adresu v cizině a ten je musí nějak předat provozovateli.

Ale i takové pouhé přiznání k hrdelnímu přestupku podepsané zahraničním kvalifikovaným certifikátem by mohlo vést k veselým historkám z úřadu.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #8 kdy: 20 Října 2015, 23:26:13 »

Vytvořte Helmutovi mailovou schránku a napište mu, že je po něm scháňka. On Vám potom pošle nejprve mailem a potom i poštou originál Plné moci k zastupování.
Korespondenci zašlete úřadu.
Někde jsem zachytil, že Předvolání k podání vysvětlení nemusí být v helmutštině. Tím úřad obchází tu povinnost korespondovat o přestupku v helmutštině. Ale prdel by byla, kdyby se Helmut dostavil a mluvil jen helmutsky.  :)
Počítejte s tím, že úřady už o Helmutech vědí, je to hra, tak by bylo potřeba mít skutečného spřáteleného Helmuta, se kterým se lze vytasit až po překlopení na sprdel.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #9 kdy: 21 Října 2015, 08:21:25 »

Vytvořte Helmutovi mailovou schránku a napište mu, že je po něm scháňka. On Vám potom pošle nejprve mailem a potom i poštou originál Plné moci k zastupování.
Korespondenci zašlete úřadu.
Někde jsem zachytil, že Předvolání k podání vysvětlení nemusí být v helmutštině. Tím úřad obchází tu povinnost korespondovat o přestupku v helmutštině. Ale prdel by byla, kdyby se Helmut dostavil a mluvil jen helmutsky.  :)
Počítejte s tím, že úřady už o Helmutech vědí, je to hra, tak by bylo potřeba mít skutečného spřáteleného Helmuta, se kterým se lze vytasit až po překlopení na sprdel.
Helmut musi byt ovsem chytry a protoze vi, ze se vsechno loguje a nechce se zabyvat do budoucna vysvetlovani ruznym organum, ktere se nas snazi presvedcit, ze jsou tu pro nase dobro  ruzne veci.

Helmut zalozi emailovou schranku na:
1. jine domene, nez ma majitel vozidla
2. pres jiny prohlizec(napr opera, firefox, IE, chrome), nejlepe pres ten, ktery do te doby majitel nepouzival a neprihlasi se pres nej na zadny ucet majitele ani do budoucna
3. nejlepe z kavarny jineho mesta, nez je majitel a majitel v teto kavarne nebude platit kartou

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #10 kdy: 21 Října 2015, 08:37:22 »

Tohle bych asi mohl vyzkoušet. Jen přemýšlím, jak pak ještě použít Helmutovo přiznání. Bude stejně muset ještě speciálně napsat na úřad on. Takže to vidím na: úřadu potvrdím již oznámenou kontaktní adresu s tím, že musela nastat nějaká chyba v doručování a ať to zkusí znovu. Plus pošlu uvedenou mailovou komunikaci. Pak jsou 2 varianty. Počkáme, až Helmuta obešlou a ten pak pošle přiznání, mohlo by to dát nějaký čas navíc. A nebo se pár dní po mé odpovědi úřadu Helmut přizná aktivně sám s tím, že se mu dostala informace, že je po něm sháňka, je rozhořčen prací České pošty atd. Zároveň pošle plnou moc. A teď mě ještě napadá bonus. Když Helmut v téhle fázi pošle přiznání v helmutštině, nebudou to rozporovat? Asi bych jim to teď udělal radši spíš jednodušší, ne?
Taky mě napadlo, jestli to s tím " nezastižením adresáta " není nějaká nová antihelmutovská taktika. Domluví se s poštou, ta to 10 dní u sebe podrží a pak vrátí s tím, že není označená schránka, nebo tak něco. Úřad to hodí do sprdele. Není jak dokázat, že v té době schránka byla označena. Třeba to zatím jen oťukávají, jestli to projde a pak pojednou na tvrdo. Možná jsem příliš paranoidní...:)
Nicméně se mi zdá podezřelé, že je v tomto případě úřad nebývale benevolentní, když po " nedoručení " žádá o laskavé potvrzení doručovací adresy a dává tak druhou šanci. Jako by si nebyli tak úplně jistí v kramflecích. Buď vyměkli, nebo něco šijou. :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #11 kdy: 21 Října 2015, 16:52:23 »

Možná jsem příliš paranoidní...:)
Nicméně se mi zdá podezřelé, že je v tomto případě úřad nebývale benevolentní, když po " nedoručení " žádá o laskavé potvrzení doručovací adresy a dává tak druhou šanci. Jako by si nebyli tak úplně jistí v kramflecích. Buď vyměkli, nebo něco šijou. :)
To, že jste paranoidní ještě neznamená, že po Vás nejdou. A kdo to o Vás říká, tak ten v tom jede s nimi.
Ještě je triviální vysvětlení, že úřad zásilku označil notickou : "Při nezastižení adresáta vrátit odesílateli."
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #12 kdy: 22 Října 2015, 13:48:00 »

Možná jsem příliš paranoidní...:)
Nicméně se mi zdá podezřelé, že je v tomto případě úřad nebývale benevolentní, když po " nedoručení " žádá o laskavé potvrzení doručovací adresy a dává tak druhou šanci. Jako by si nebyli tak úplně jistí v kramflecích. Buď vyměkli, nebo něco šijou. :)
To, že jste paranoidní ještě neznamená, že po Vás nejdou. A kdo to o Vás říká, tak ten v tom jede s nimi.
Ještě je triviální vysvětlení, že úřad zásilku označil notickou : "Při nezastižení adresáta vrátit odesílateli."

Ověřil jsem na infolince České pošty, že skutečně existuje služba, kdy si odesílatel může vymínit, že při nezastižení adresáta na jeho adrese se poštovní doručovatelka otáčí na podpatku a bez zanechání jakékoliv zprávy(!) o tom, že adresátovi někdo něco posílal, nese dopis zpět na poštu a ihned odesílá zpět odesílateli! Tzn. adresát je sice třeba i doma, leč v moment příchodu doručovatelky na záchodě nebo ve vaně, ve schránce nebude oznámení a k dopisu se tak již žádným způsobem nemá šanci dostat!!! Takže to vypadá, že všichni dosavadní, pro úřad "nekontaktní" Helmutové, byli vyautováni tímto způsobem... :x Tak takhle tedy ne, soudruzi - hodím jim do toho ve svém případě vidle - Helmut se přizná i bez výzvy...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #13 kdy: 22 Října 2015, 14:32:57 »

K mému velkému zděšení jest tomu tak, ale mělo by to jít zjistit ze spisu podle poznámky na obálce (zkratky NU, NS). Kompletní přehled zkratek zde.
Nešlo by zásilky se zkratkami NU-neukládat a U3-uložit 3 dny napadnout jako porušení práva na spravedlivý proces? Zdá se, že úřady přešly do protiútoku ve svém boji proti Helmutům.
EDIT: doplňuji link na podmínky poštovní služby, kde jsou uvedeny odstavce, na které se popis zkratek odkazuje. Fakticky NU znamená, že pokud doručovatelka během dne, kdy je zásilka připravena k doručení, adresáta nezastihne/nepotká, tak druhý den pošta vrací zásilku zpět odesílateli.
« Poslední změna: 22 Října 2015, 17:33:03 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý postup úřadu
« Odpověď #14 kdy: 22 Října 2015, 14:36:43 »

Vytvořte Helmutovi mailovou schránku a napište mu, že je po něm scháňka. On Vám potom pošle nejprve mailem a potom i poštou originál Plné moci k zastupování.
Korespondenci zašlete úřadu.
Někde jsem zachytil, že Předvolání k podání vysvětlení nemusí být v helmutštině. Tím úřad obchází tu povinnost korespondovat o přestupku v helmutštině. Ale prdel by byla, kdyby se Helmut dostavil a mluvil jen helmutsky.  :)
Počítejte s tím, že úřady už o Helmutech vědí, je to hra, tak by bylo potřeba mít skutečného spřáteleného Helmuta, se kterým se lze vytasit až po překlopení na sprdel.
Helmut musi byt ovsem chytry a protoze vi, ze se vsechno loguje a nechce se zabyvat do budoucna vysvetlovani ruznym organum, ktere se nas snazi presvedcit, ze jsou tu pro nase dobro  ruzne veci.

Helmut zalozi emailovou schranku na:
1. jine domene, nez ma majitel vozidla
2. pres jiny prohlizec(napr opera, firefox, IE, chrome), nejlepe pres ten, ktery do te doby majitel nepouzival a neprihlasi se pres nej na zadny ucet majitele ani do budoucna
3. nejlepe z kavarny jineho mesta, nez je majitel a majitel v teto kavarne nebude platit kartou
Jakým způsobem pak helmut podepíše podání? Protože na e-mail se Vám z vysoka vykašlou a bohužel můžou.
IP zaznamenána