30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] společné řízení dvou přestupků  (Přečteno 9308 krát)

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
[?] společné řízení dvou přestupků
« kdy: 18 Října 2015, 20:57:15 »

Řeším teď dva přestupky v parkovaní.
První se stal 2.5 před budovou Hlavní 1.
Druhý se stal 4.5. před budovou Hlavní 1a.

Stejný řidič i auto. Otázka zní jak úřadu zatrhnout společné řízení ať to nemá tak jednoduché... S řízením bych si měl poradit... S tím už nějaké zkušenosti mám....
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:společné řízení dvou přestupků
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2015, 00:55:00 »

Pokud je stejný řidič, tak v podstatě nemají na výběr.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:společné řízení dvou přestupků
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2015, 19:51:21 »

Na mě to působí tak, že si udělají jedno správní řízení a potom za to dají dvě pokuty. Myslel jsem, že na to aby to bylo společné řízení tak to musí být jeden pokračující přestupek. V tomto se pletu???
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:společné řízení dvou přestupků
« Odpověď #3 kdy: 19 Října 2015, 20:31:44 »

Uplne se pletete. Jedno spravni rizeni, jedna sankce za nejprisneji postizitelny prestupek.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:společné řízení dvou přestupků
« Odpověď #4 kdy: 12 Listopadu 2015, 08:55:49 »

Pokud by to bylo tak jak říkáte tak by mělo být jedno číslo jednací ne??? Na oznámení o zahájení řízení jsou dvě... Co z toho vyplývá??
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:společné řízení dvou přestupků
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopadu 2015, 09:26:29 »

Podle mě, ze začátku budou dva odpustky a tedy dvě řízení - pokud nahlásí provozovatel dva různé Helmuty, zůstanou odděleny. Pokud spadnou oba na SprDel, spojí se dohromady - tady může úřad vhodným time managementem udržet obě SprDele oddělené, aby získal dva příjmy místo jednoho.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:společné řízení dvou přestupků
« Odpověď #6 kdy: 12 Listopadu 2015, 13:23:46 »

situace je trochu jiná

Přestupky se stali tak jak jsem napsal... Na oba byl nahlášen stejný řidič(já). Úřad chce vést společné řízení. Má jedno číslo jednací a dvě čísla spisů. Otázka zní jestli když to úřad takto udělá tak bude chtít po vydaní rozhodnutí jednu pokutu nebo bude chtít vést jedno řízení a potom vydat dvě rozhodnutí se dvěmi pokutami...
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:společné řízení dvou přestupků
« Odpověď #7 kdy: 12 Listopadu 2015, 13:43:14 »

Uplne se pletete. Jedno spravni rizeni, jedna sankce za nejprisneji postizitelny prestupek.

V případě, že jsou v příkazu dva přestupky a já podám odpor, začnou dvě správní řízení, nebo bude opravdu jen jedno?
Závisí to na libovůli úředníka?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:společné řízení dvou přestupků
« Odpověď #8 kdy: 12 Listopadu 2015, 13:47:53 »

foxik: to je celkem jedno, jsou to dvě věci ve společném řízení, tedy dva spisy sloučené do jednoho. Vydáno bude jedno rozhodnutí s jedním číslem jednacím (to je číslo té konkrétní listiny). Měli by to mít tak, že vezmou jeden spis, do něho vloží druhý a přidají usnesení o sloučení. Řízení je pak vedeno pod s.z. prvního spisu. Pokud uvádí obě spisové značky, tak je to sice bordel, ale nic by to nemělo na věci měnit.

Omega: určitě jen jedno správní řízení. Pokud to tak zahájili, tak to tak bude i pokračovat. Musel by nastat nějaký důvod pro vyloučení věci ze společného řízení.

Společné řízení je celkem obsáhle popsáno v § 140 správního řádu.
« Poslední změna: 12 Listopadu 2015, 13:52:58 od Tacecek »
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:společné řízení dvou přestupků
« Odpověď #9 kdy: 12 Listopadu 2015, 13:57:08 »

situace je trochu jiná

Přestupky se stali tak jak jsem napsal... Na oba byl nahlášen stejný řidič(já). Úřad chce vést společné řízení. Má jedno číslo jednací a dvě čísla spisů. Otázka zní jestli když to úřad takto udělá tak bude chtít po vydaní rozhodnutí jednu pokutu nebo bude chtít vést jedno řízení a potom vydat dvě rozhodnutí se dvěmi pokutami...
ještě by bylo dobré upřesnit v jaké fázi je řízení. Bylo už zahájeno nebo teprve proběhl bonz řidiče?? Posílali Vám už něco pod společným č.j.?
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:společné řízení dvou přestupků
« Odpověď #10 kdy: 12 Listopadu 2015, 15:49:17 »

Řízení je ve fázi předvolání k ústnímu jednání.
V předvolání je jedno jednací číslo, ale v hlavičce jsou napsány dvě spisové značky. S přestupkem jako takovým bych si měl poradit, ale s tímto ještě zkušenost nemám...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 018
    • Zobrazit profil
Re:společné řízení dvou přestupků
« Odpověď #11 kdy: 09 Srpna 2020, 17:30:50 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána