30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] modra zona+ztp  (Přečteno 5223 krát)

inko.inko

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] modra zona+ztp
« kdy: 10 Října 2015, 18:53:07 »

Dobry den,
Chci se zeptat dostali jsme vyrozumeni za sterac v Praze, kde jsme parkovali v modre zone. Asi spatne jsem se domnivala, ze s prukazem ZTP muzem parkovat kdekoliv. Nevim co mohu dal cekat, nikdy se nam nic podobneho nestalo. Akorat jedine ceho si jsem vedoma je, ze jsme nemeli za oknem parkovaci hodiny. Jinak prukaz byl vyditelny. Na prestupku je zaskrtnut par. 125 odst. 1 pism k.
Diky
« Poslední změna: 10 Října 2015, 20:23:43 od inko.inko »
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:modra zona+ztp
« Odpověď #1 kdy: 10 Října 2015, 20:48:58 »

Vyrozumění zahodit. Až něco přijde tak napište a zařídíme se podle toho co budou psát. Na 90% se nestane nic.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:modra zona+ztp
« Odpověď #2 kdy: 12 Října 2015, 10:30:31 »

Jinak co vím já, tak s ZTP Vás nemůžou odtáhnout. Parkovat kdekoliv nemůžete.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:modra zona+ztp
« Odpověď #3 kdy: 12 Října 2015, 10:56:12 »

Lísteček zpoza stěrače odvál vítr, ukradli ho sběrači papíru, rozmočil ho déšť, prostě zmizel a vůbec o něm nevíte..
(mimo Prahu 7 se prakticky není čeho se dál obávat)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:modra zona+ztp
« Odpověď #4 kdy: 12 Října 2015, 11:00:45 »

No, hledání mi vrací, že ZTP odtáhnout můžou, ale botičku nesmí, bezplatné parkování v modré zóně pouze na vyhrazených parkovištích - zdroj http://www.pohyblivost.cz/parkovaci-karta-pro-osobu-tezce-zdravotne-postizenou.php

Některé městské části neoficiálně deklarují, že parkování ZTP tolerují, ale moc bych tomu nevěřil.

Vzhledem k tomu, že podle normy má být 5% míst určeno pro invalidy (tedy každé 20.), mělo by být možné v blízkosti cíle zaparkovat.

Městské části si stěžují na masivní zneužívání průkazů ZTP, ale nevím, jak moc je to pravda.
IP zaznamenána