30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Upozornění v hlavičce + námět  (Přečteno 45840 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #15 kdy: 09 Října 2015, 16:26:21 »

Já se teda shodou okolností s pár PaChama a MPkama bavím, ale vesměs je to vyšší level (jsou to lidi s mozkem, o věcech přemýšlejí a rádi by byli reálně užiteční). Znám i jednu MPici z koňského oddílu MP Praha a je to príma baba.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #16 kdy: 09 Října 2015, 16:26:25 »

Mno já vidím ten problém, že přes veškerou anonymizaci není pro fízle a ouřady problém si zde ten případ najít a případně reagovat na zde naznačené kroky.
Ani s nejlepší databází IP adres tomu nemůžeme zabránit, protože se mohou připojovat třeba ze svých soukromých smartfounů nebo z domova.
Navrhoval jsem tady už jednou takové řešení, že by uživatel založil téma s obecným popisem problému, které by viděli v tu chvíli jen registrovaní uživatelé ale zatím by k němu nemohli reagovat. Kdo by chtěl dotyčnému pomoci, ten by v první chvíli zareagoval přes SZ a tazatel by ho mohl (ale nemusel) přidat do skupiny "řešitelů" a tím mu jednak celé vlákno zpřístupnit pro příspívání a pro čtení. Neboli z každého tématu by pro registrované byla vidět hlavička (první post), pro okolo toho vytvořenou skupinu řešitelů vše. Tazatel by měl pdo svojí kontrolou a zodpovědností, komu dovolí se na celý průběh podívat. Po vyřešení případu, nebo když by pominulo nebezpečí prozrazení by tazatel měl kdykoliv možnost svoje téma normálně zveřejnit. Tak by se k opicistům nedostaly "živé" případy. Ty vyřešené už tolik nevadí.   
« Poslední změna: 09 Října 2015, 16:28:04 od pk202 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #17 kdy: 09 Října 2015, 16:30:34 »

To moc fungovat nebude. Spousta lidí položí dotaz a zmizí do nenávratna.
Šlo by spíš nastavit automatické zviditelnění řekněme po půl roce?
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #18 kdy: 09 Října 2015, 16:37:14 »

Vyřešené případy IMHO vadí - úřednictvo se z nich může poučit..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #19 kdy: 09 Října 2015, 17:45:34 »

Vyřešené případy IMHO vadí - úřednictvo se z nich může poučit..

úředník - poučit

made my day  ;D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #20 kdy: 09 Října 2015, 18:34:04 »

To moc fungovat nebude. Spousta lidí položí dotaz a zmizí do nenávratna.

Pokud položí dotaz a zmizí do nenávratna pak ani nepotřebují ty rady od nás. Mně šlo o to aby se zde mohly řešit živé kausy bez nebezpečí prozrazení zvolené strategie. Možná by to mělo být spíše OPT OUT - tedy že by uživatel mohl příslušné vlákno skrýt veřejnosti a přidat si tam jenom ty lidi, které považuje za důvěryhodné. Způsob jak to později zveřejnit by mohl být například tím, že by to zamkl jen na měsíc a pokud by chtěl déle, tak by to musel znovu zamknout. Nebo tazatelem neodemčené kausy by se zveřejnily po půl roce pro všechny VIP a HARD CORE... těch možností je fůra.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #21 kdy: 09 Října 2015, 19:33:14 »

Je to problém - s každou sdílenou taktikou (Helmut, DS, omluvy, ... ) vzděláváme protivníka.
Na druhou stranu se dá očekávat, že většina těch kolaborantů na dopravních odborech, PaChů  a eMPíků to tady ve svém volném čase číst nebude. Pokud jim k tomu nepomůžeme příliš konkrétní lokalizací.
Pokud tu někdo napíše ... ta kráva Hamplová z Děčína, tak se pronikavě zvýší šance, že někdo z těch na druhé straně barikády zvedne telefon a zavolá jí, ať si počte, ať zváží možné právní kroky, ať se připraví na ....
Říká se tomu loajalita a identifikace se skupinou, profesní sounaležitost .... Pár takových jich tam na temné straně síly bude.
Takže je dobré myslet pár kroků dopředu, než být nemile překvapen.
Žádné ... překročil jsem, parkoval jsem, ujel jsem .... v Děčíně, v Třeboni, v Jesenici .... dne .....  to už stačí.
Přemýšlet ... je možné napsat přesně den, ale třeba zaměnit Hradec a Pardubice, někdo jel s mým autem ...atd.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #22 kdy: 09 Října 2015, 19:36:41 »

souhlas, ale na Chomátovi a Kupčíkovi si trvám, jsou to ultra pitomci  :)
IP zaznamenána
Concorde

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #23 kdy: 09 Října 2015, 19:40:20 »

souhlas, ale na Chomátovi a Kupčíkovi si trvám, jsou to ultra pitomci  :)

to je jasný, však Kverulant taky mluvil o klasických úřednících, co si někteří mohou splést i s člověkem, ale tyhle dva jsou přírodní úkazy
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #24 kdy: 09 Října 2015, 19:56:10 »

souhlas, ale na Chomátovi a Kupčíkovi si trvám, jsou to ultra pitomci  :)
Tak dobrá, ta pravidla anonymizace nebudou jako zákon, ale jenom jako moje (vy)hláška.  :)
Každý svého štěstí strůjce. A nechlastejte při psaní příspěvků, kdo píše o dopravní tématice, tak je logicky považován za řidiče se vším, co to obnáší. A držet se židle také neškodí.
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #25 kdy: 09 Října 2015, 20:09:01 »

Upozorneni není urceno pro zdejsi CORE, ani pro zkusene uzivatele. Cili vyhradne na lidi, kteří mají problém a resi ho. S nami. Ne každý ma totiž v hlave nastaveno, ze je třeba byt ostrazity. Proto je to nahore, a psane vekym, cervenym pismem.

Ze chystáme (a chystáme:) ) monitoring  a mozna i malou kulisarnu na nezvane hosty s věci nesouvisi. Ano, zadny, sebepromakanejsi mechanismus neodradi a neodfiltruje všechny fizly.

Muzeme to tady spolecnymi silami pozamykat a poukryvat, ale tim zmizne to, co dela forum tim cim je. Poradnou pro tapajici. Podle statistik navstevnosti a profilu uzivatelu nas mnoho lidi jen cte. Z velke casti pujde o ty, kteří hledaji jen radu na jednu konkretni situaci ci si overuji, upevnuji postupy a argumenty, berou si hotova podani ........

Někdo to tady v nekterem threadu zminil -  každý jeden, který se vymani ze stada a prestane s vrchnosti smlouvat "pokuticku za petikilicko a bezbodu, neslo by ..." je uspechem.

A vzkaz pro fizly a ourady: trhnete si.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #26 kdy: 09 Října 2015, 21:07:44 »

Asi tak. Upozornění visí, je dostatečně viditelné a alespoň základní mechanismus pro kontrolu je v procesu.

Co se týče těch jmen úředníků a pripadného chresteni zbraněmi ze strany urednika, tak tam je potřeba několik levelů. Někdo by jim musel dát vodítko a spojit nick alespoň s IP. To si za prvé může vyřešit sám uživatel a za druhé by jim tu IP musel někdo říct. No, mládenci uniformovanì, můžete se mě klidně zeptat ;) O tom rozhovoru by si vyprávěla ještě vaše vnoučata. A to vůbec nemluvím o tom, že s takovým concordem, kverulantem, burtonbellem a řadou dalších, by se dobrovolně většina úředníků potkat asi nechtěla. Jsem si jist, že pokud by někdo z této skupiny snad nedejbože někdy o nějakým urednikovi řekl, že je debil, tak by to v případném sporu byl schopen i nade vší pochybnost prokázat a ještě je zkasirovat o cestovní náhrady a uslej zisk.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #27 kdy: 09 Října 2015, 21:18:49 »

to jsou sprosté pomluvy, protože je všeobecně známo, že k opicistům a úředním zmrdům jsem výjimečně hodný, vysloveně milý, vřelý, ohleduplný, ale ze všeho nejvíc hodný... proto mi taky říkají hodňák BB. A to, jak přede mnou opičák od radaru utekl, je jen lidová historka
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #28 kdy: 09 Října 2015, 22:07:21 »

Muzeme to tady spolecnymi silami pozamykat a poukryvat, ale tim zmizne to, co dela forum tim cim je.

Zvaž i tu skutečnost, že to o čem mluvím, se v reálu stejně děje prostřednictvím SZ případně přímou komunikací mezi lidmi a tyhle rady poskytnuté přes SZ sem už potom málokdo zpětně dá.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění v hlavičce + námět
« Odpověď #29 kdy: 09 Října 2015, 22:13:18 »

Muzeme to tady spolecnymi silami pozamykat a poukryvat, ale tim zmizne to, co dela forum tim cim je.

Zvaž i tu skutečnost, že to o čem mluvím, se v reálu stejně děje prostřednictvím SZ případně přímou komunikací mezi lidmi a tyhle rady poskytnuté přes SZ sem už potom málokdo zpětně dá.

přes SZ obvykle řeší případ někdo z matadorů a pak to postne do uzavřených případů, aspoň já to tak dělám. nemyslím si, že jakékoliv zamykání/utajování případů by bylo přínosem, koneckonců víc hlav víc ví. nechal bych to na jednotlivcích, jak si pořeší svá témata, považuji to i za výchovné (fízlům a ouřadům se nedá věřit, jak se naposledy přesvědčil třeba lift)

a občasná přítomnost opicajta nebo ouřady tady? inu, je třeba se těšit i z maličkostí :)
IP zaznamenána