30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 93kmh v obci, automatizovany prostredek  (Přečteno 20673 krát)

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
[WIN] 93kmh v obci, automatizovany prostredek
« kdy: 22 Září 2015, 21:04:55 »

Zdravim,
procetl jsem tu dost temat, ale uplne chytry z nich nejsem, potrebuju prosim trochu nakopnout a "ideove vest"  :) Prisla mi vyzva, abych udal ridice sveho vozidla jedouciho 93 v obci po odecteni odchylky. Platit nechci, a kdyz uz by to muselo byt, tak radeji nekomu, kdo bojuje proti "Matrixu"...  ;D
Premyslim nad variantou fiktivniho slovenskeho obcana zijiciho na adrese me slovenske rodiny anebo fiktivniho cizince zijiciho u me doma (to z duvodu, abych se dostal ke korespondenci z uradu). Co je podle vas lepsi varianta, eventualne poradte prosim, jak nejlepe postupovat. Predpokladam, ze nejsem tak sikovny, abych nakonec nic neplatil, ale rad prihodim nejaky šutr nebo kámen do tohodle zpropadaného soukolí, aby se aspoň trochu přidřelo a navíc se třeba i něco naučím :) díky za rady
« Poslední změna: 04 Září 2016, 11:53:44 od xmartjan »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2015, 21:25:33 »

Já jsem (čistě teoreticky) přemýšlel o použití jména dítěte (mimo ČR). Tedy použijete adresu příbuzných, jméno jejich dítěte, ale datum narození si vymyslíte (doporučil bych z období 1955-1975). Dopis bude převzatelný, tedy bude z pohledu úřadu doručen, a to nikoliv fikcí. Pak už následuje písemné přiznání staršího jmenovce k hrdelnímu přestupku (opět odesláno z obce mimo ČR).

Možné zádrhely, o kterých vím
- úřady prý někdy na obálku píšou rok narození adresáta
- aktivní úřad v ČR by mohl nahlédnout do evidence obyvatel SR
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2015, 21:32:32 »

A hrozí něco reálné osobě žijící na Slovensku? Když se domluvím se strýcem, udám jeho reálné iniciály, který sice nemá řidičák (ale může tvrdit, že měl třeba ruský řidičák, který ho opravňoval k řízení podle vídenske umluvy) a pak si nechám dát plnou moc?
IP zaznamenána

skokypraha

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2015, 21:46:34 »

Podle mě je nejlepší nabonzovat někoho reálnýho kdo si převezme poštu a odpoví, že měl vozidlo zapůjčené a teoreticky to mohl to být on. Tím, se vyhnete SPRDELi a pak ten dotyčný ve správním řízení je víceméně nepostižitelný protože by musely existovat přímé důkazy že to byl opravdu on. Důkazní břemeno je samozřejmě na správním orgánu.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2015, 21:51:29 »

Jaká je vymahatelnost po slovenském občanovi, pokud se strýc opravdu přizná, úřad mu třeba vyměří pokutu a on jim pak napíše, že je to hezké, ale on se na ně může tak akorát vyssrat, protože do ČR už do konce života nepojede?
Máte někdo zkušenost s vymahatelností po reálných občanech EU?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #5 kdy: 23 Září 2015, 10:07:27 »

Jaká je vymahatelnost po slovenském občanovi

Já bych z tohodle docela měl obavy. Podle mne bvy snadnější bylo reálné jméno třeba toho strýce s adresou u vás. Ideálně pokud bydlíte v paneláku. Nalepit strýcovo jméno na schránku, nechat vhodit dopis, přiznat a sundat jméno. Pak by to měla být slepá ulička :).
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #6 kdy: 24 Září 2015, 13:01:50 »

Podle mě je nejlepší nabonzovat někoho reálnýho kdo si převezme poštu a odpoví, že měl vozidlo zapůjčené a teoreticky to mohl to být on. Tím, se vyhnete SPRDELi a pak ten dotyčný ve správním řízení je víceméně nepostižitelný protože by musely existovat přímé důkazy že to byl opravdu on. Důkazní břemeno je samozřejmě na správním orgánu.

To podle mne nefunguje, prostě to skončí na tom, že nenašli řidiče a SPRDEL je zpět. Dotyčný by se musel přiznat, že to spáchal on. Což asi nechce. Nebo se pletu?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #7 kdy: 24 Září 2015, 14:35:43 »

1) Mám za to, že jak § 60 zákona o přestupcích, tak i § 137 správního řádu předpokládá ÚSTNÍ formu podání vysvětlení. K podání vysvětlení je třeba předvolat konkrétní osobu na konkrétní datum, hodinu a místo. To se nestalo.
2) Vůbec po Vás nechtějí vědět, kdo auto řídil. Máte sdělit totožnost řidiče, který překročil nejvyšší dovolenou rychlost. Tento požadavek nemá už vůbec žádnou oporu v zákoně.
3) Rychlost byla naměřena vozidlu, tak ať si to ouřad vyřídí s vozidlem.
4) Nerozumím termínu "blíže neustanovený řidič". To je nějaký nový jazykový novotvar (nádor)? Jak se ustanovuje takový řidič?
5) Na cca 1 km dlouhém úseku Brněnské ulice v Hustopečích, která je (v rozporu se správním řádem) udávána jako místo spáchání přestupku, se mohlo vystřídat hned několik řidičů.

Shrnuto a podtrženo: pokud bych dostal takový dopis, dospěl bych k závěru, že se jedná o hloupý žert některého z mých poťouchlých kamarádů, protože žádný úřad by nebyl schopen sesmolit tak idiotskou výzvu. Pousmál bych se a dopis bych zahodil. Vám doporučuji totéž.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #8 kdy: 24 Září 2015, 14:44:07 »

Děkuji za zajímavý názor k tématu, ale předpokládám, že pokud výzvu zahodím a nebudu nic podnikat, úřad to překlopí do SPRDELE a budu platit jako provozovatel vozidla, ne? Resp., jak se potom bránit?
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #9 kdy: 24 Září 2015, 16:35:30 »

Ne, musí zahájit správní řízení.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #10 kdy: 24 Září 2015, 17:16:01 »

Tomu nerozumím, jakto? Nebudou mít řidiče, tak budou přece popotahovat mě jakožto provozovatele...

Není tu nějaký zkušený právník na tuto problematiku, ktery by se toho ujmul? Rád zaplatim radeji jemu nez uradu...
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #11 kdy: 24 Září 2015, 20:21:53 »

Zdravim,
procetl jsem tu dost temat, ale uplne chytry z nich nejsem, potrebuju prosim trochu nakopnout a "ideove vest"  :) Prisla mi vyzva, abych udal ridice sveho vozidla jedouciho 93 v obci po odecteni odchylky. To hovado jsem byl ja, ale platit nechci, a kdyz uz by to muselo byt, tak radeji nekomu, kdo bojuje proti "Matrixu"...  ;D
Premyslim nad variantou fiktivniho slovenskeho obcana zijiciho na adrese me slovenske rodiny anebo fiktivniho cizince zijiciho u me doma (to z duvodu, abych se dostal ke korespondenci z uradu). Co je podle vas lepsi varianta, eventualne poradte prosim, jak nejlepe postupovat. Predpokladam, ze nejsem tak sikovny, abych nakonec nic neplatil, ale rad prihodim nejaky šutr nebo kámen do tohodle zpropadaného soukolí, aby se aspoň trochu přidřelo a navíc se třeba i něco naučím :) díky za rady

Xmartjane zdravím, jste to ale "silniční dravec"

Řek bych že to bude budka o které píšou v článku a stála Hustopečany něco okolo jednoho melounu.
http://breclavsky.denik.cz/zpravy_region/silnicni-dravce-v-hustopecich-zkroti-radar-denne-prekracuje-rychlost-stovka-aut-20150717.html

Jelikož tam není dlouho tak si na sebe ještě nevydělala a soudruzi na vejboru budou dělat všechno pro to aby dostali alespoň něco do kasy. Ještě k tomu že soudruzi v Mikulově a Židlích tu krabici již nějakej pátek používají a prej jim to dělá pár kaček do rozpočtu a taky ty životy to zachraňuje :)

Udejte cizáka kterej bydlí u vás nebo u kamaráda v paneláku. Jednou tejdně kontrujte schránku jestli tam není pro něj lejsto a pak ať se přizná. Nejlépe ať přiloží plnou moc kde Vás zplnomocnujě a je skoro vyhráno. kdyby nastaly komplikace a i kdyby nenastaly tak sem lejstra od soudruhů z vejboru scanujte a nějak se to pořeší.

Citace
Poslal: skokypraha
« kdy: Září 22, 2015, 09:46:34 odpoledne » Vložit citaci
Podle mě je nejlepší nabonzovat někoho reálnýho kdo si převezme poštu a odpoví, že měl vozidlo zapůjčené a teoreticky to mohl to být on. Tím, se vyhnete SPRDELi a pak ten dotyčný ve správním řízení je víceméně nepostižitelný protože by musely existovat přímé důkazy že to byl opravdu on. Důkazní břemeno je samozřejmě na správním orgánu.
Jde o to že to bylo automatem bez obsluhy, takže když se někdo reálnej přizná tak to jde za ním. Když se přizná že měl vozidlo ale neřídil tak to jde za provozovatelem jako SprDel.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #12 kdy: 25 Září 2015, 08:52:55 »

diky za jasne formulovanou odpoved.
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #13 kdy: 05 Října 2015, 22:08:49 »

Jak to tady všechno pročítám, tak asi začnu dělat piráta, aby mi od úřadů také něco chodilo a mohl jsem si s nimi taky hrát. Celkem mě to začíná bavit. Jinak ovčane dobrej postup. :)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:93kmh v obci, automatizovany prostredek
« Odpověď #14 kdy: 23 Prosince 2015, 21:14:21 »

Tak Hustopeče po zahození výzvy skutečně zahajují řizení o správním deliktu. Posílají rovnou příkaz o uložení pokuty. Ve spisu ani čárka o krocích ke zjištění osoby, jež přestupek spáchala. Jen fotka s ne zcela čitelnou registrační značkou, citlivost radaru nastavena v rozporu s návodem. Alespoň už víme, že je to RAMER 10. V průběhu následujících cca 18 měsíců jim poskytnu bezplatné školení.
IP zaznamenána