30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rozhodnutí kraj, co dále?  (Přečteno 6252 krát)

Aidiantes

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Rozhodnutí kraj, co dále?
« kdy: 21 Září 2015, 03:57:27 »

Zdravím, chtěl bych se jen stručně zeptat, řešil jsem ve správním překročení rychlosti v obci. Na místě nesouhlas, ve správním řízení se mnou úřad vymetl (neuznal omluvu, čímž celý postup zhatil), pak hned rozhodnutí, odvolání. Krajský úřad již rozhodl. Snažil jsem se řešit věc ještě jinak, pro žalobu jsou tuším 2 měsíce po vydání rozhodnutí, viďte?

Otázka tedy zní, je ještě nějaký způsob, jak brojit a začít se šťourat v postupu úřadu? Napadá mě přezkumné řízení - má to smysl?

Díky za radu! ;)
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí kraj, co dále?
« Odpověď #1 kdy: 21 Září 2015, 16:24:26 »

Taky by mě to zajímalo. Během noci sem nahraju svůj případ, prekluze je v půlce prosince, taky zvažuju žádost o soudní přezkum...
IP zaznamenána

Aidiantes

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí kraj, co dále?
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2015, 22:06:21 »

Zdravím, dovolím si téma bumpnout. Díky předem za reakce.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí kraj, co dále?
« Odpověď #3 kdy: 25 Září 2015, 10:48:01 »

Správně, na žalobu máte 2 měsíce. Přezkum jde udělat do roka. Šance jsou tak fifty - fifty, záleží hodně na okolnostech, do podnětu k přezkumu je potřeba uvést konkrétní okolnosti které rozporuje, čili něco jako odvolání. Přezkumné řízení zahájit nemusí pokud neshledají důvod, podává se většinou úřadu, který rozhodoval poslední, pokud neshledá důvod pro zahájení přezkumu musí předat nadřízenému orgánu.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Rozhodnutí kraj, co dále?
« Odpověď #4 kdy: 01 Října 2015, 11:23:14 »

Dejte podrobnosti, zatím tay nic není. Podjatost nebyla kór po neuznané omluvence? Co pozvánka k seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky