30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz vjezdu (výzva MP)  (Přečteno 3722 krát)

awake

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Zákaz vjezdu (výzva MP)
« kdy: 16 Září 2015, 18:39:28 »

Zdravim.
Za stěračem jsem nalezl jakousi výzvu k podání vysvětlení podle zákona o obecní policii. Výzvu jsem ignoroval, protože to není právní úkon a takových výzev naseru za korunu kornout.
Nicméně je tedy možné, že nakonec bude zahájeno správní řízení. Na výzvě je uvedeno podezření z přestupku "zákaz vjezdu" a že to je "fotograficky dokumentováno". Což je samo o sobě vtipný, protože podezřelý z přestupku si nevšiml, že by jej při jízdě někdo fotil :)
Mám tedy zatím v plánu odmítnout podat vysvětlení. Řízení podle §125f z. 361/2000 pak podle mě nemůže být zahájeno (resp. nemělo by), neboť neni splněna podmínka podle písmena a), tedy porušení pravidel NEbylo zjištěno prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a NEjedná se o neoprávněné zastavení nebo stání.
Je moje úvaha správná?
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu (výzva MP)
« Odpověď #1 kdy: 16 Září 2015, 19:25:54 »

Ano, správná úvaha, ve správním řízení jako provozovatel nic nevypovídat a oni nebudou mít komu co prokázat.

Tohle dokonce (nepřekvapivě) funguje i v případě, kdy vás zastaví hlídka opic či monocajtů někde v ulici, do které se dá jet jen přes zákaz vjezdu a nejsou schopni vám dokázat, že jste kolem dané značky projel vy. Ale i přes to spousta oveček platí a platí....
IP zaznamenána