30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Magistrála, Spořilovská, 62 kmh na 50 kmh  (Přečteno 3561 krát)

kemo87

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Magistrála, Spořilovská, 62 kmh na 50 kmh
« kdy: 15 Září 2015, 11:34:47 »

Zdravím,
jsem z Liberce a přišla mi pokuta, že jsem na Spořilovské ulici jen 62 na 50tce. Je to pravděpodobně na magistrále, protože jsem jel do Brna po D1. Co je ovšem zvláštní nepřišla mi žádná fotka, jen výzva z magistrátu ať jim zaplatím 600 Kč. Jde s tím něco dělat? Proč mi nepřišla fotka? Díky.

Aleš
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Magistrála, Spořilovská, 62 kmh na 50 kmh
« Odpověď #1 kdy: 15 Září 2015, 12:37:40 »

Neni zadny duvod aby posilali fotku, patrne se jedna o vyzvy k zaplaceni urcene castky... i.e. vypalne. Mala pokuta kterou zaplati provozovatel a oni to nebudou resit. Pro ne je to bez prace, a je pohodlnejsi dostat min penez, nez resit spravni rizeni. Vyhoda pro "uzivatele" je, ze je to bez bodu a relativne za malo... takze jim na to vetsina, bohuzel, kyvne.
Kdyz nezaplatite, zkusi, zda nabonzujete kdo ridil, a pripadne s nim budou resit prestupek - postih pokutou a body pro ridice.
A pokud se pachatel nezjisti, preklopi to na spravni delikt provozovatele, z cehoz hrozi pokuta (uz vsak o neco vetsi, nez ta puvodni z vypalneho), opet bez bodu, neb sankciovan je provozovatel, ne ridic.

V samotnem rizeni o prestupku, pripadne i spravnim deliktu (neb je treba prokazat ze byl spachan prestupek) uz k dokazovani dojde, a tam pak ma fotka z radaru svoje misto.
Ve vyzve to jenom zkousi a nic vam dokazovat nemusi, bud proste souhlasite nebo ne.

Moznosti mate nekolik, viz. temata o spravnim deliktu a obecne prestupcich z automatu.
« Poslední změna: 15 Září 2015, 12:39:41 od Stilg »
IP zaznamenána