30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zadrzanie RP  (Přečteno 16463 krát)

Kubanec

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
[WIN] Zadrzanie RP
« kdy: 19 Srpna 2015, 15:52:59 »

Dobrý deň,

chcel by som sa opytat jednu otazku jazdil som v cz v Pardubicich autom a zastavili ma policajti dna 19.7.2015 pri beznej kontrole zastavili a poziadali o podrobenie testou. Na alkohol ktory bol negativny na na drogy DRUGWIPE nebo nieco take ktory bol pozitivny na amfetaminy. Som si na milion percent isty ze neberiem ziadne drogy cize poziadal som policajtou o krvne testy tie sme spravili. Dostal som kauciu na 10 000kc aby som mohol auto zobral domov inac som mal auto zadrzane. RP mi vzali. Prisli mi tieto dokumenty oznamenieo zahajeni spravniho rizeni o zadrzani RP do doby pravomocneho rozhodnuti o prrestupku - 20.7.2015,  tak mi prisiel dalsi dokument ROZHDNUTI - 7.8.2015, moja otazka znie ako dlho budem cakat na vysledky testou... to akoze nevinny clovek trpy takym to stylom ze mu vodicak odoberu aj ked je nevinny ?? Alebo skuste mi poradit co dalej... v rozhodnuti mam napisane ze sa mozem odvolat do 15 dni. Prosim poradte mi co dalej nikdy som nemal problemy s PCR.

Dakujem
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #1 kdy: 19 Srpna 2015, 20:34:25 »

Podle https://en.wikipedia.org/wiki/Drugwipe_test který odkazuje na http://www.oikeusasiamies.fi/Resource.phx/eoa/english/pressreleases/pressreleases.htx?templateId=5.htx&id=696&titlenro=2010&sort=2010 je chybovost Drugwipe testu 10% pro amfetaminy.

Musíte napadnout hned to první rozhodnutí o zadržení ŘP, v opačném případě budete čekat na konec správního řízení o přestupku (a úřad má čas). O výsledky testů by jste se měl zajímat sám, a pokud jsou negativní (nebo neprůkazné) měli by Vám ŘP vrátit a řízení zastavit.

Takže zítra by jste měl - získat v nemocnici kopii výsledků, na úřadě nahlédnout do spisu (tam mohou už být i výsledky).

A pak ve lhůtě podat odvolání - vysoká nespolehlivost testu, nikdy netrestán, uložená kauce, ...

A pak žádost o náhradu škody.
IP zaznamenána

Kubanec

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #2 kdy: 19 Srpna 2015, 21:16:28 »

Zitra pujdu nahlednout do spisu ale kde v nemocnici ziskam vysledky testou mne ich robila zachitka odoberala krv... kde by som sa mal informovat ohladom testou... ale nato prve uz sa asi nemozem odvolat kedze tam bol cas 10 dni a ja som nevedel co mam robit... dost sa bojim neviem kde je vodicak vraj ho maly poslat na Slovensko ale doma mi ziadne ohlasenie neprislo ze vodicak mam na Slovensku.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #3 kdy: 19 Srpna 2015, 21:24:43 »

Odvolání proti rozhodnutí o zadržení řidičského průkazu nemá odkladný účinek, jako důvod zadržení postačuje pouhé podezření, že jste řídil po užití jiné návykové látky, takže odvolání klidně podejte, ale moc si od toho neslibujte. Pro jiné návykové látky platí od dubna 2014 Nařízení vlády č. 41/2014 Sb., o stanovení jiných návykových látek a jejich limitních hodnot, při jejichž dosažení v krevním vzorku řidiče se řidič považuje za ovlivněného takovou návykovou látkou.Nařízení vlády stanoví jiné návykové látky a jejich limitní hodnoty, při jejichž dosažení v krevním vzorku řidiče se řidič považuje za ovlivněného takovou návykovou látkou:

Mezinárodní nechráněný název návykové látky v českém jazyce a limitní hodnota návykové látky v krevním vzorku (ng/ml)
Delta-9-tetrahydrokanabinol (9-THC) 2
Methamfetamin 25
Amfetamin 25
3,4-Methylendioxymethamfetamin (MDMA) 25
3,4-Methylendioxyamfetamin (MDA) 25
Benzoylekgonin 25
Kokain 25
Morfin 10

Jste-li "pod", řízení se ani nezahájí, řidičák se vrátí, můžete se pak zkusit zahojit náhradou škody. Drugwipe v tom už nehraje žádnou roli. Proces s řidičákem závisí na tom, jestli máte bydliště v ČR, pokud ano, tak řidičák zůstane zde, pokud ne, pošlou ho do SR.

« Poslední změna: 19 Srpna 2015, 21:27:21 od 3rl »
IP zaznamenána

Kubanec

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #4 kdy: 20 Srpna 2015, 01:26:33 »

Ano v ceske republike mam jen prechodny pobyt, muj trvaly pobyt je na SR. ridicak si myslite ze uz zaslali na SR alebo stale je v spise na urade? myslite si ze tie vysledky dostanem tu v Pardubicich v nemocnici ? nebo mam je zadat na urade kde je spis ?

este mnoho krat dakujem za vysvetlenie

no a najhorsia vec je natom ze ani nevim vo jim mam v tom odvolani naspat.... mam se odvolat uz ted aj ked nevim vysledky nebo az potom alo vysledky budu vedet uz to trva mesic a dost me to sere... bol by tu niekto ochotny cez emaily komunikovat a poradit s odvolanim co jim napsat a ako dalej pokracovat bol by som velmi vdacny...
« Poslední změna: 20 Srpna 2015, 01:38:40 od Kubanec »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #5 kdy: 20 Srpna 2015, 08:35:32 »

Nemohl být problém tom, že jste měl nějaké léky s pseudoefedrinem? Pak si falešně pozitivní test umím představit docela dobře.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #6 kdy: 20 Srpna 2015, 09:39:19 »

Co na Slovensku nahlásit, že vám byl řidičák ukraden(což je pravda) a požádat o nový?  :)
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #7 kdy: 20 Srpna 2015, 09:48:25 »

Odvolání proti rozhodnutí o zadržení řidičského průkazu nemá odkladný účinek, jako důvod zadržení postačuje pouhé podezření, že jste řídil po užití jiné návykové látky, takže odvolání klidně podejte, ale moc si od toho neslibujte...
Presumpce neviny uz tady v tomhle kocourkove neplati? Opravdu staci jenom podezreni, aby ridic mohl byt potrestan? Nemam slov...
IP zaznamenána

Kubanec

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #8 kdy: 20 Srpna 2015, 14:17:52 »

Nemohl být problém tom, že jste měl nějaké léky s pseudoefedrinem? Pak si falešně pozitivní test umím představit docela dobře.

beru leky na tlak , a nejaky vitaminy ako protein, a aminokyseliny, zinok atd... a tak isto beru nosni sprej proti alergii - MOMMOX a tabletky CLARITINE
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #9 kdy: 20 Srpna 2015, 14:26:18 »

Já myslel spíš jestli jste ten den neměl paralen plus nebo něco takového.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #10 kdy: 20 Srpna 2015, 22:24:09 »

@Kubanec: přechodný pobyt už se nepoužívá, řekněme, že v ČR nějaký pobyt máte, proto ten řidičák zadržují, jinak by ho rovnou poslali do SR a řízení o zadržení by nezahajovali. Odvolání klidně podejte, nemůže to uškodit, stačí tam napsat to, co říkáte tady.
Výsledky rozboru dostane ten, kdo rozbor žádal. Pokud vyzvala policie, tak dostanou výsledky a předají je na úřad (ledaže by to chtěli dělat na trestný čin - to by bylo už z rozhodnutí o zadržení řidičáku poznat). Pokud byl rozbor na žádost řidiče, potom nemocnice/ústav/laboratoř vyzve řidiče k zaplacení rozboru a potom mu výsledek vydá. Vypisovala se nějaká žádanka, nebo byl vydán nějaký doklad k odběru? Odebrané vzorky převzali policajti, nebo zůstala na místě?

@SimSon: dobré ráno...
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #11 kdy: 20 Srpna 2015, 23:33:50 »

Podle mého by měl použít Zákon o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování §65, který mu vysloveně umožňuje nahlížet do zdravotnické dokumentace, která se ho týká. A vzhledem k tomu, že se to stalo v Pardubicích - hádám, že rozbor prováděli v tamní laboratoři.
IP zaznamenána

Kubanec

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #12 kdy: 21 Srpna 2015, 01:52:16 »

vsetky dokumenty od kaucie, zobrati ridicaku, o zaplaceni krvych testou po rozhodnuti mam ... 3rl nemohli by ste mi dat vas mail aby sem se s vami kontaktoval a poslal by sem vam ake dokumenty mam a co z toho vyplava hodne by ste mi pomohli... ja vazne sem z tychto veci v pytli protoze sem se o to vobec nezaujimal :(((
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #13 kdy: 21 Srpna 2015, 10:04:30 »

Pokud máte doklad o zaplacení krevních testů .. tedy jste je platil vy, kontaktujte úsatv, který ty testy dělal a ten by Vám měl vydat výsledky. Pokud jste je platil Vy, neměli by je dostat policajti, ani úřad a tedy by neměly být ani ve spisu. Tedy pokud přemýšlím správně.
IP zaznamenána

Kubanec

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzanie RP
« Odpověď #14 kdy: 24 Srpna 2015, 15:04:22 »

Tak dnes sem poslal odvolani s pomoci uzivatele 3rl - ktoremu za vsetku pomoc velmi dakujem. Zitra skusim zavolat do ty fakultni nemocnici co mi reknu ci mi ty testy vydaji nebo ne.... tak podam dalsi info.

velmi pekne dakujem kazdemu kto mi sem aspon trosku pomohol.

BTW: napadla me jedna vec, co kdyz chcem jazdit v inom state? urad by mi mal vydat ridicak bez problemu ze ? ved zakaz mam jen v cz republike. Ako donutit urad aby mi vratili RP?
« Poslední změna: 24 Srpna 2015, 16:07:56 od Kubanec »
IP zaznamenána