30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Kdo je viník?  (Přečteno 21096 krát)

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #15 kdy: 18 Srpna 2015, 13:11:45 »

Pokud mu neprokážete, že se autobus v době nehody ještě pohyboval, tak se asi ubrání, že jde o objíždění, nikoliv předjíždění.
IP zaznamenána

callipo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #16 kdy: 18 Srpna 2015, 13:20:21 »

Pokud mu neprokážete, že se autobus v době nehody ještě pohyboval, tak se asi ubrání, že jde o objíždění, nikoliv předjíždění.

To že byl autobus v pohybu uvedli nezávisle na sobě všichni zůčastnění,....děkuji
IP zaznamenána

callipo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #17 kdy: 18 Srpna 2015, 13:34:28 »

Zajimala by me realita a zpetne prokazatelne udaje o:
a) Auto zacalo predjizdet pres plnou caru nebo v miste, kde je to dovoleno?
b) Auto predjizdelo na prechodu?
ad A) doplnila jsem snímek křižovatky, bohužel ne zcela odpovídá realitě ( silnice po rekonstrukci).
        Nynější stav je skoro stejný, jen za plnou čarou, cca 2-3 metry plná čára chybí.
     
    B) k nárazu došlo těsně za přechodem, na fotografii pořízené po nehodě byla zřejmá brzdná dráha vedoucí z jeho pruhu, přes přechod až k místu srážky.....
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #18 kdy: 18 Srpna 2015, 13:39:11 »

V tom případě je obhajoba jasná. Vy jste už odbočila, pán předjížděl,  kde je to zakázáno, vy jste neměla žádnou povinnost předpokládat, že tam někdo vůbec může předjíždět.
IP zaznamenána

asocz

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #19 kdy: 18 Srpna 2015, 13:42:53 »

Hájil bych se tím, že v době kdy řidič začal předjíždět (objíždět) autobus, vy jste byla už v křižovatce a jediná možnost zabránění nehody by bylo zacouvat zpět do vedlejší, což je samozřejmě nesmysl  :D
IP zaznamenána

4honza

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #20 kdy: 18 Srpna 2015, 15:08:04 »

Pokud byste se hajili tim, ze jste byli jiz v krizovatce, kdyz auto na hlavni zacalo predjizdet, jednoznacne budete oznaceni za vinika, protoze jste nedal prednost v krizovatce a pouzije se ten gumovy paragraf o tom, ze ridic ma predvidat blablabla. Jinymi slovy (a policajt vam to klidne rekne do oci), mate pockat az na hlavni projedou vsechna auta zprava i zleva. Vim, ze je to samozrejme blbost a v nekterych krizovatkach byste takhle ani neodbocili.

Nejvetsi sanci na uspech ma varianta, ze pan predjizdel na plne care, na (ci tesne pred) prechodem pro chodce, kde nelze pozadovat z vasi strany, abyste predpokladala, ze tam k predjizdejicimu manevru muze dojit. Nevim, jestli tohle bude stacit na zmenu urceni vinika ve spravnim rizeni nebo vam tam hodi spoluvinu. Nejlepsi varianta by bylo k tomu vyse uvedenemu prokazat, ze predjizdeci manevr protijedouciho auta zapocal po opusteni krizovatky.

Osobne me zajimalo, jak v tomhle pripade rozhodnou, kdyztak dejte pak vedet.

IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #21 kdy: 18 Srpna 2015, 16:53:47 »

A jsou tam osazeny správně dopravní značky? Protože podle fotek na Mapy a Google Maps se mi zdá, že značka Hlavní silnice je jenom z jednoho směru a Dej přednost v jízdě tam není vůbec. Ale zmiňujete se o nějaké reknstrukci.
IP zaznamenána

callipo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #22 kdy: 18 Srpna 2015, 20:58:14 »

V tom případě je obhajoba jasná. Vy jste už odbočila, pán předjížděl,  kde je to zakázáno, vy jste neměla žádnou povinnost předpokládat, že tam někdo vůbec může předjíždět.
:), takhle to vidím já, jen nevím zda to bude posuzovat někdo lucidní.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #23 kdy: 18 Srpna 2015, 21:06:43 »

   
    B) k nárazu došlo těsně za přechodem, na fotografii pořízené po nehodě byla zřejmá brzdná dráha vedoucí z jeho pruhu, přes přechod až k místu srážky.....

Brzdná dráha vedoucí z jeho pruhu... přece předjížděcí manévr nezačnu bržděním. Není možné, že panáček nedobrzdil za autobusem, švihnul to do protisměru, a když to dopadlo, jak to dopadlo, začal tvrdit, že předjížděl? Pokud si představím, že chci předjíždět autobus, před který nevidím, musím trochu vybočit z jeho závěsu, abych viděl před něho. Ještě ani nepředjíždím a už jsem na hraně pruhů. Jako druhou předjížděcí možnost bych viděl, že se k autobusu přibližoval s úmyslem předjed ho. Vy jste vjela do křižovatky v momentě, když chtěl autobus předjet. Uviděl Vás a dupnul na brzdu. Pokud brzdná dráha začíná v jeho pruhu, viděl bych to na nějakou číhož z jeho strany.


edit: pokud k počátku brzdné dráhy připočtete reakční dobu 1s v rychlosti 30km/h, musel vás vidět minimálně o dalších 8m dříve
« Poslední změna: 19 Srpna 2015, 06:02:58 od Grave »
IP zaznamenána

callipo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #24 kdy: 18 Srpna 2015, 21:31:53 »

   
    B) k nárazu došlo těsně za přechodem, na fotografii pořízené po nehodě byla zřejmá brzdná dráha vedoucí z jeho pruhu, přes přechod až k místu srážky.....

Brzdná dráha vedoucí z jeho pruhu... přece předjížděcí manévr nezačnu bržděním. Není možné, že panáček nedobrzdil za autobusem, švihnul to do protisměru, a když to dopadlo, jak to dopadlo, začal tvrdit, že předjížděl? Pokud si představím, že chci předjíždět autobus, před který nevidím, musím trochu vybočit z jeho závěsu, abych viděl před něho. Ještě ani nepředjíždím a už jsem na hraně pruhů. Jako druhou předjížděcí možnost bych viděl, že se k autobusu přibližoval s úmyslem předjed ho. Vy jste vjela do křižovatky v momentě, když chtěl autobus předjet. Uviděl Vás a dupnul na brzdu. Pokud brzdná dráha začíná v jeho pruhu, viděl bych to na nějakou číhož z jeho strany.
Nevím co a jak zamýšlel, já jsem jeho, ani jeho úmysl neviděla v momentě odbočování.Prostě tam v tu chvíli nebyl. Pán byl navíc nekomunikativní, přišel za mnou pouze jeho spolujezdec, který se mi v prvním momentě "omluvil" za špatné předjíždění. Také mi oznámil, že budou volat policii, ať tak nečiním. Nehoda se stala v 9,2O hod a hlášení policie obdržela až po 20ti minutách v 10,40. Mezi tím než dorazili, pán si vyměnil levé přední kolo,rozbitý nárazník demontoval a zametl silnici. Bláhově jsem si myslela, že je to proto, že uznává svoji vinu, omyl.
IP zaznamenána

callipo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #25 kdy: 18 Srpna 2015, 21:36:37 »

Pokud byste se hajili tim, ze jste byli jiz v krizovatce, kdyz auto na hlavni zacalo predjizdet, jednoznacne budete oznaceni za vinika, protoze jste nedal prednost v krizovatce a pouzije se ten gumovy paragraf o tom, ze ridic ma predvidat blablabla. Jinymi slovy (a policajt vam to klidne rekne do oci), mate pockat az na hlavni projedou vsechna auta zprava i zleva. Vim, ze je to samozrejme blbost a v nekterych krizovatkach byste takhle ani neodbocili.

Nejvetsi sanci na uspech ma varianta, ze pan predjizdel na plne care, na (ci tesne pred) prechodem pro chodce, kde nelze pozadovat z vasi strany, abyste predpokladala, ze tam k predjizdejicimu manevru muze dojit. Nevim, jestli tohle bude stacit na zmenu urceni vinika ve spravnim rizeni nebo vam tam hodi spoluvinu. Nejlepsi varianta by bylo k tomu vyse uvedenemu prokazat, ze predjizdeci manevr protijedouciho auta zapocal po opusteni krizovatky.

Osobne me zajimalo, jak v tomhle pripade rozhodnou, kdyztak dejte pak vedet.
Děkui za váš čas a názor, závěr zveřejním, uvažuji o právníkovi  :(.
IP zaznamenána

callipo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #26 kdy: 18 Srpna 2015, 21:59:07 »

A jsou tam osazeny správně dopravní značky? Protože podle fotek na Mapy a Google Maps se mi zdá, že značka Hlavní silnice je jenom z jednoho směru a Dej přednost v jízdě tam není vůbec. Ale zmiňujete se o nějaké reknstrukci.
Dobrý den, ty snímky na google jsou staré, pouze ta fotografie kterou jsem vložila k textu je v téměř odpovídající podobě. Přechod pro chodce je nad křižovatkou vpravo (z mé ulice), pak cca 4 metry nic a poté plná čára. Byl zde položen nový povrch. Každopádně se mohu podívat, jak je značení hlavní silnice, v kterém směru. V mé ulici je 100% značka STOP.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #27 kdy: 19 Srpna 2015, 12:55:33 »

Pokud byste se hajili tim, ze jste byli jiz v krizovatce, kdyz auto na hlavni zacalo predjizdet, jednoznacne budete oznaceni za vinika, protoze jste nedal prednost v krizovatce a pouzije se ten gumovy paragraf o tom, ze ridic ma predvidat blablabla. Jinymi slovy (a policajt vam to klidne rekne do oci), mate pockat az na hlavni projedou vsechna auta zprava i zleva. Vim, ze je to samozrejme blbost a v nekterych krizovatkach byste takhle ani neodbocili.
To je snad naopak, pokud už je v křižovatce a pak začne někdo v protisměru předjíždět, je to jeho chyba. Máte to nějaké domotané. Naopak když viditelně předjíždí a do toho mu vjedete tak ej to nedání přednosti.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #28 kdy: 19 Srpna 2015, 13:00:15 »

Tak. Když vjedu do křižovatky s tím, že můj pruh je volný (zkontrolluju si to), tak za to může ten druhý, který začal předjíždět až poté. Důležité je taky stát si za tím, že situace v protisměru vypadala zcela standardně a nebylo by tedy správné předpokládat, že by snad někdo do protisměru vyjížděl (jel tam autobus a za ním pár aut, což je něco jiného, než kdyby v protisměru stál tank a ostatní ho museli objíždět).

Prostě řidička na vedlejší vyhodnotila situaci jako bezpečnou a do ní potom vlítnul někdo z protisměru, kdo tam neměl co dělat.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Kdo je viník?
« Odpověď #29 kdy: 19 Srpna 2015, 14:16:41 »

Teď mne tak napadlo .. ono se může v křižovatce předjíždět?
IP zaznamenána