30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva vysvětlení  (Přečteno 4893 krát)

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
[?] Výzva vysvětlení
« kdy: 14 Srpna 2015, 16:27:10 »

Zdravím,

Krátce shrnu. V Praze jsem jel v březnu 2015 65k/h na 50ce. Změřeno automatem. Asi byla výzva k odpustku, ale ta je v koši. Dnes mi byla doručena výzva k udání řidiče. Co s tím?

Pokud to chápu správně SPRDEL vydrží 4 roky a to jen tak neprekluduje. Helmuta nemám a lhát se mi moc nechce. Dá se to nějak procesně udržet v přestupku a nechat to vyprekludovat v něm? Píšou, že mám udat do 5 dnů...  :(.

Díky za rady.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 15 Srpna 2015, 09:54:40 »

nemáš-li Helmuta, práskni sebe a zabojuj. V Pze je velká šance na úspěch
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 15 Srpna 2015, 11:49:35 »

Nebo v prvním kole nějakého spolupracujícího kamaráda a až pak to přehodit na sebe.
Tzv. ping pong.
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 16 Srpna 2015, 11:57:29 »

Burtonbell: díky, to zní rozumně. Je to jen rok. A pokud to pna MHMP vydrží 2 měsíce, tak by to mohlo projít.

Btw: jak se řeší, když přijde dopis a jsem v zahraničí?
« Poslední změna: 16 Srpna 2015, 12:01:52 od lopata »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 16 Srpna 2015, 13:24:01 »

Burtonbell: díky, to zní rozumně. Je to jen rok. A pokud to pna MHMP vydrží 2 měsíce, tak by to mohlo projít.

Btw: jak se řeší, když přijde dopis a jsem v zahraničí?

pokud jsi prokazatelně v cizině a můžeš to doložit důkazem a zapříčinilo by to zmeškání úkonu, lze požádat o navrácení v předešlý stav dle §41 SprŘ a to do 15 dnů, kdy překážka pominula
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 16 Srpna 2015, 21:47:21 »

nemáš-li Helmuta, práskni sebe a zabojuj. V Pze je velká šance na úspěch
Udat sebe, nepodepsat - měli by poslat výzvu k doplnění. Jakej to má potenciál? Kolikrát to lze udělat?
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 20 Října 2015, 15:42:57 »

Tak nějakej potenciál to má. Neuznat to nemůžou, protože judikát. A požadavkem na doplnění ztrácí čas. Už jsem zažil, že to rovnou akceptovali bez podpisu.

Jinak jsem rovnou připojil podjatost, aby ji nemohli shodit, že byla podána pozdě. Což spolu s judikátem, že o vlastní podjatosti opravdu nemohou rozhodovat, zatím vyvolalo zadrhnutí. Napsal jsem jim, že podle soudu by tím vlastním rozhodnutím o podjatosti způsobili nezhojitelnou vadu řízení (kdyby četli judikáty, už by to věděli). A to se jim asi nechtělo...
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 23 Října 2015, 11:32:36 »

Jinak lopato, v Praze mě firma normálně práská za moje likvidační pyrátění, což bylo asi 4x a nikdy se už nic dalšího nestalo a mě nikdy nic nepřišlo. Dokonce jsem si i takhle nechal sundat botičku na služebním autě s tím, že jsem neparkoval, že auto jenom vyzvedávám a taky ticho po pěšíně.
IP zaznamenána