30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Prvnička - jak na to?  (Přečteno 12419 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Prvnička - jak na to?
« Odpověď #15 kdy: 31 Srpna 2015, 15:22:36 »

A jaké pojišťovně, když to pojišťovna neřeší? No tak tedy ten záznam vytáhnete ze šuplíku, ne? Formulář doufám máte.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Prvnička - jak na to?
« Odpověď #16 kdy: 31 Srpna 2015, 16:09:05 »

Samozřejmě, že máme povinné ručení - to ale hradí případné škody těm, které bych svým jednáním poškodil (a nic takového se nestalo, jediné poškozené auto je to naše). Havarijko nemáme a i kdyby ano, výše škody je zanedbatelná, nepřekročila by spoluúčast, tudíž opět zbytečné hlásit na pojišťovnu (kdybych měl havarijko a věděl, že páchám přestupek a ono hlášení mi může pomoci, nahlásil bych to). Zničené světlo/mřížku chladiče/blinkr/nárazník/kolo/whatever jsem navíc dal dávno opravit a dokumentaci k tomu jsem si nepořídil (opět - netušil jsem, že jsem spáchal přestupek a fotodokumentaci rozbitého autodílu pro možnost pozdější obhajoby jsem si tudíž neměl důvod pořizovat. Jediný relevantní důkaz mám tedy v podobě svědectví (stopař/ka? - když můj známý je nedůvěryhodný). Každopádně komunikuji s panem Kverulantem přes SZ a na základě jeho doporučení jsem již rozhodnut pro variantu Helmut se zplnomocněním. Takže obhajoba vyloženě na DN pro mě padá (i pod dojmem zde rozprouděné diskuse, protože jestli neuznají koplé kolo nebo sraženého vrabce, nemá smysl se do toho asi ani pouštět).

A ještě využiji situace a panu Kverulantovi zde tímto veřejně vyjádřím své vřelé díky za jeho erudici, ochotu a trpělivost...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Prvnička - jak na to?
« Odpověď #17 kdy: 31 Srpna 2015, 21:52:55 »

...... A ještě využiji situace a panu Kverulantovi zde tímto veřejně vyjádřím své vřelé díky za jeho erudici, ochotu a trpělivost...
Chtěl bych upozornit, že nemám jako jiní příliš přímých bojových zkušeností a kapacitu mám jenom díky omezené potřebě spánku (přes den jsem celkem busy). Takže to co nabízím jsou nápady, odkazy na informace, názory a představy, jak bych řešil osobně. A párkrát jsem tu již byl usvědčen z omylu. To jsem ochoten přiznat, protože účelem je se dobrat řešení a ne si leštit ego. Osobně beru za win strategii i to, že ouřad nedostane prachy bez nákladů, protože nás řidičů je 100x více a kdyby ......
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Prvnička - jak na to?
« Odpověď #18 kdy: 25 Listopadu 2020, 01:15:24 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Prvnička - jak na to?
« Odpověď #19 kdy: 25 Listopadu 2020, 09:42:05 »

Číkus: tohle vyšumělo do ztracena, udána Helmuta + smlouva o zapůjčení vozidla a pro jistotu se tenkrát Helmuta ještě sama iniciativně dalším dopisem přiznala k řízení v daný okamžik. Orgán se pak již nijak dál neangažoval. Takže WIN.
IP zaznamenána