30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předvolání k ústnímu jednání - vadné poučení?  (Přečteno 5128 krát)

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Předvolání k ústnímu jednání - vadné poučení?
« kdy: 12 Srpna 2015, 08:02:31 »

Vážení, obdržel jsem předvolání k ústnímu jednání. Nějak se mi tam nezdají vytučněné věci.

- vyjadřovat se ke všem skutečnostem, které jsou kladeny za vinu Vašemu klientovi, a k důkazům o nich, uplatňovat skutečnosti a navrhovat důkazy na jeho obhajobu, podávat návrhy a opravné prostředky
- seznámit se spisem, kdykoliv v úředních hodinách.  Je vhodné upřesnit si konkrétní čas telefonicky.
- navrhovat důkazy a činit jiné návrhy  po celou dobu řízení  až do vydání rozhodnutí, pokud správní orgán usnesením neprohlásil, dokdy můžete své návrhy činit
- vyjádřit  v řízení své  stanovisko
- vyjádřit se před vydáním rozhodnutí k podkladům, a to bezprostředně po skončení ústního jednání
- nahlížet do spisu, činit si výpisy a na to, aby  Vám správní orgán  pořídil kopie spisu nebo jeho části
- na oznámení rozhodnutí

1) Znamená to snad, že jsem nebyl poučen o tom, že se mohu vyjadřovat ke všem skutečnostem, které jsou mi kladeny za vinu? Ten text eidentné sedí na situaci, kdy se nechám zastupovat, ale to není můj případ. Hodlám si to během ústního jednání s úřadem hned ze začátku nechat vysvětlit a když zjistím, že se ke všem skutečnostem vyjadřovat mohu, hned požádám o nové ústní jednáním protože na tuto situaci nejsem připraven a nebyl jsem poučen
2) Naznačuje mi snad úřad, že hodlá vydat rozhodnutí bezprostředně po skončení ústního jednání a předjímá výsledek? Jak jim to otřískat o hlavu?
3) Předvolání je datováno v dopisu na stejný den, kdy se má konat jednání. Doručeno bylo ale cca měsíc předem, datum na předvolání je chyba úředníka. Nějaké nápady, co s tím?
4) Chápu to tak, že když zahájíme ústní jednání tím, že se začnu seznamovat se spisem, je to dle poučení ok. Jednání probíhá v úřední hodiny a je naplánováno na konec pracovní doby.
« Poslední změna: 12 Srpna 2015, 08:09:40 od macoch »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - vadné poučení?
« Odpověď #1 kdy: 12 Srpna 2015, 09:55:26 »

ad 1) - na takový překlep je podle mého nedostanete
ad 3) - dtto

Především se s prvního jednání pokud možno omluvíme. Stačí těsně předtím zavolat, že jste špatně šlápl a píchá Vás v noze a navštívit nejbližší chirurgii. Tam Vám udělají rentgen a pošlou domů. V ruce budete mít potvrzení, které ouřadovi zašlete a provokujete ho neuznat Vám omluvenku a vydat rozhodnutí bez Vás - což zužitkujete v odvolání. Pokud se nečapne získáte alespoň dalších pár desítek dnů.

Se spisem je nejlépe se seznámit ještě před ústním jednáním a nechat je do spisu doplnit nějaké pitomosti (statistiky nehodovosti, plánek, a pod.) a zase je provokujete k tomu to neudělat a tím Vám nabít zbraně. No a když je doplní, požádáte na konci ústního jednání, aby Vám byla dána přiměřená lhůta k prostudování těch nových materiálů.

Prostě je třeba je zaměstnat.

IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - vadné poučení?
« Odpověď #2 kdy: 14 Srpna 2015, 11:53:07 »

Co se týče možnosti vyjádřit se k podkladům rozhodnutí viz. NSS 8 Afs 21/2009:

Není samo o sobě porušením § 36 odst. 3 správního řádu z roku 2004, pokud správní orgán souběžně s oznámením o zahájení správního řízení stanoví jednak lhůtu, ve které lze navrhovat důkazy a činit jiné návrhy, a rovněž následnou lhůtu, ve které se účastníci mohou vyjádřit k podkladům rozhodnutí. Vždy je třeba zkoumat, zda poté, kdy účastník v souladu s poučením postupoval, byl správní spis následně doplňován či nikoli, a zda tak účastník měl faktickou možnost se s úplným správním spisem seznámit.

IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - vadné poučení?
« Odpověď #3 kdy: 14 Srpna 2015, 14:35:56 »

Můžete zkusit úřadu napsat (pokud nevíte o jaký přestupek jde) něco ve smyslu:

Vážení, v současnosti mi není znám nikdo, koho zastupuji a předpokládám, že tento stav bude trvat i v době nařízeného jednání. Vzhledem k výše uvedenému došlo tedy zcela jistě k chybě ve vašem předvolání a toto předvolání není v souladu s §59 Správního řádu, protože se týká věci zastupované osoby, která neexistuje.

Ideálně když to bude úřadu doručeno těsně před nařízeným jednáním.

V nejlepším případě dosáhnete toho, že Vás obešlou znovu správně, v nejhorším rozhodnou bez ústního jednání a ještě budou prudit s pořádkovou pokutou.
IP zaznamenána