30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: "vytrestání" úřadu  (Přečteno 7326 krát)

j.k.

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
"vytrestání" úřadu
« kdy: 03 Srpna 2015, 21:17:05 »

Vážení, rád bych konzultoval jednu hypotetickou záležitost: předpokládejme, že jsem byl jedním zmrdiúřadem provozujícím několik velmi výdělečných radarů chybně obeslán (pošta místo datovky, datovka FO, auto registrováno na mě jako FO, datovka zřízena a používána skoro rok) kvůli udajnému speedingu mého vozidla. Výzva k úhradě nepřevzata a ze schránky jí odvál vítr, příkaz nepřevzat a ze schránky ho vytáhl a roztrhal divoký pes, za 8 dní je pravomocný a pak za 30 dní má pokuta po splatnosti..
Jako spořádaný občan se chci zeptat, co bych rozhodně neměl dělat po tom, co mi budou z účtu na základě chybného úředního postupu nelegálně strženy nějaké peníze, aby náklady, které s tím ten úřad bude mít, nebyly zbytečně vysoké? Rozhodně to není tak, že nějakou tu korunu bych si klidně "vsadil" za účelem úřad trestat, aby ho pokus o výběr mýta nakonec stál nějaké úroky, náklady neorávněné exekuce a např.soudní výlohy (tady se přiznám, že nevím, jaký je následný postup, proto se ptám..) ale jde mi jen o to, abych věděl, co nedělat a v obecní kase zbylo co nejvíc peněz třeba na prémie obětavých úředníků  ;) Za názory předem děkuji
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:"vytrestání" úřadu
« Odpověď #1 kdy: 04 Srpna 2015, 06:39:04 »

"Vytrestani" uradu zaplati v konecnem efektu kdo?
Jako spravna cesta mi pripada dotahnout celou vec k osobni zodpovednosti jednoho konkretniho ourady, ale to je nejspis nerealne.

Pokud je v tom chcete vykoupat, az do prvniho "vazneho" dopisu delejte mrtveho brouka. Jen pozor na jednu vec, nespravne dorucovani neni vsespasitelne.

Vice:

http://30kmh.cz/index.php?topic=320.msg569#msg569

http://30kmh.cz/index.php?topic=811.msg5030#msg5030

http://30kmh.cz/index.php?topic=1270.msg9530#msg9530
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:"vytrestání" úřadu
« Odpověď #2 kdy: 04 Srpna 2015, 08:15:11 »

Dalo by se naznacit aspon pro predstavu, kolik casu uplynulo mezi domnelym prestupkem a splatnosti pokuty?

Opravdu to zalezi jen Tvem na zvazeni, vsechny varianty maji vysoky fun faktor a ja bych se priklanel ke dvema "extremum". Bud cca ctvrt roku pred prekluzi (pokud nejsi ochoten dospet k exekutorovi) se ozvat, delat blbeho a jeste pred prekluzi urad zabavit. Nebo cekat az na exekuci, pak se roky soudit o nemajetkovou ujmu. K te exekuci ale s velkou pravdepodobnosti nedojde, protoze v dalsim levelu uz to nekoho nejspise trkne a zkontroluje pri predavani pokuty k vymahani, nebo pri upomince, nebo pri predavani k soudu, nebo pri rozhodnuti soudu, zda tam neni ve hre ta datovka.

Konkretni urednik nikdy (ledaze by se to podarilo dostat do novin) potrestan nebude, nahlas to nikdo nerekne, ale techto pripadu je minimum a uradum to nestoji za to, se zdrzovat. Proste se na nejake procesni veci vedome kasle a holt na milion ostrihanych ovecek je jeden pruser.
IP zaznamenána

j.k.

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:"vytrestání" úřadu
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2015, 21:53:35 »

Supr, děkuji za rady. Ano, přiznám se, že mým tajným snem by byla osobní odpovědnost konkrétní úřední osoby, přeci jen v opravdové práci to tak chodí - něco poseru, jde to za mnou. Bylo by to hezké gesto, že to není jen hra, kde se říká "ty zaplať dvojku, ty patnáct stovek" a ve čtyři se jde domu.
Od zaznamenání vozidla mýtnou kamerou po splatnost mýta určeného příkazem jsou to cca 4 měsíce. O smáznutí té sprdele mi nejde, to jde samozřejmě jinak :)
Je nějaká možnost vymáhat způsobenou škodu po konkrétní osobě, která jí sérií pochybení způsobila a ne po instituci, kde je ta osoba zaměstaná? Např. TO na to osobu?
IP zaznamenána