30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost o info mailem a dopis na poště  (Přečteno 7055 krát)

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Žádost o info mailem a dopis na poště
« kdy: 23 Června 2015, 13:37:51 »

Potřeboval bych trochu poradit, žádal jsem dle 106 o spis mailem a nechápu postup úřednice. K žádosti jsem totiž připojil pouze jméno a příjmení, nic jiného. Dále přišla mailem žádost o doplnění, kde pí. mlela něco o tom, že už jednou vyhověli žádosti od osoby, která nebyla v centrální registru a tím došlo k zneužití práva na info. Tak jsem jí tedy po výměně názorů o potřebných údajích doplnil adresu a datum narození, nyní mám doporučený dopis na poště. Setkali jste se s tím někdo? Výslovně jsem jí ještě do mailu psal, že to chci mailem. To si jako ověřuje moji totožnost, nebo co to má být?
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o info mailem a dopis na poště
« Odpověď #1 kdy: 23 Června 2015, 14:13:07 »

Stalo se mi něco podobného. Odůvodnili (MHMP) to tím, že odpovědi na 106-dotazy posílají doporučeně s dodejkou, aby měli důkaz o tom, že to poslali a adresát to převzal a nemohl se proti úřadu vést spor, že nestihli odpovědět nebo že neodpověděli.. (což u emailu není prokazatelné).
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o info mailem a dopis na poště
« Odpověď #2 kdy: 23 Června 2015, 14:17:17 »

§ 14 odst. 2 z.č. 106/1999.... Ze žádosti musí být zřejmé, kterému povinnému subjektu je určena, a že se žadatel domáhá poskytnutí informace ve smyslu tohoto zákona. Fyzická osoba uvede v žádosti jméno, příjmení, datum narození, adresu místa trvalého pobytu nebo, není-li přihlášena k trvalému pobytu, adresu bydliště a adresu pro doručování, liší-li se od adresy místa trvalého pobytu nebo bydliště. Právnická osoba uvede název, identifikační číslo osoby, adresu sídla a adresu pro doručování, liší-li se od adresy sídla. Adresou pro doručování se rozumí též elektronická adresa.

§ 14 odst. 5 písm. a) ..... brání-li nedostatek údajů o žadateli podle odstavce 2 postupu vyřízení žádosti o informaci podle tohoto zákona, zejména podle § 14a nebo 15, vyzve žadatele ve lhůtě do 7 dnů ode dne podání žádosti, aby žádost doplnil; nevyhoví-li žadatel této výzvě do 30 dnů ode dne jejího doručení, žádost odloží

Záleží na povaze informace, pokud chcete spis, tak mají dost argumentů proč to e-mailem neposlat. Pokud je možné informaci poslat mailem tak by měli vyhovět, na druhou stranu nemají povinnost vyhovět, pokud to řádně odůvodní.



« Poslední změna: 23 Června 2015, 14:21:21 od Tacecek »
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o info mailem a dopis na poště
« Odpověď #3 kdy: 23 Června 2015, 14:24:08 »

dj-bobr: To je ale íčovina. To by bylo na stížnost kvůli plýtvání prostředky... Dám info co tam bylo.

Tacecek: Samozřejmě zákon znám a četl jsem ho. Nicméně si nemyslím, že absence mého data narození a trvalého bydliště přesně podle § 14 odst. 5 písm. a) brání postupu vyřízení žádosti v případě, že žádám mailem a v podstatě to ani není předmětem mého dotazu.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o info mailem a dopis na poště
« Odpověď #4 kdy: 23 Června 2015, 14:49:30 »

Že žádáte mailem, neznamená, že musí poskytnout mailem. Taková povinnost bohužel v zákoně není, doporučuju pročíst § 4 odst. 3: Povinné subjekty nejsou povinny měnit formát nebo jazyk informace, pokud by taková změna byla pro povinný subjekt nepřiměřenou zátěží.


IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o info mailem a dopis na poště
« Odpověď #5 kdy: 23 Června 2015, 22:48:58 »

V tom případě bych čekal, že mě budou o způsobu doručování alespoň informovat. Mohl jsem být klidně dlouhodobě mimo trvalé bydliště.
IP zaznamenána